Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Ми повинні бути людьми миру
16:43 Середа 0 175
6-06-2018, 16:43

Папа: Ми повинні бути людьми миру

Плодами дару Святого Духа, отриманого в Миропомазанні, потрібно ділитися з іншими, вони призначені для зростання Церкви та миру між нами. Думками про це ділився Папа під час недавньої загальної аудієнції.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Для зростання Церкви», – такою була тема третьої катехизи Папи Франциска на тему Святої Тайни Миропомазання, виголошеної в середу, 6 червня 2018 року, під час загальної аудієнції з вірними. На початку зустрічі він прочитав євангельський уривок про прихід воскреслого Ісуса до апостолів, коли Він, привітавши їх побажанням миру, дихнув на них, сказавши: «Прийміть Духа Святого».

Ми прийняли дар, аби ним ділитися

Понтифік зауважив, що продовжуючи роздуми над Миропомазанням, цього разу він хоче поділитися думками про наслідки «дару Святого Духа» для миропомазаних. Як відомо, ця Свята Тайна уділяється зі словами про дар Святого Духа. Цей дар «входить у нас» і «приносить плоди», щоби ми могли ділитися ними.

«Завжди отримувати, щоб давати: ніколи не отримувати так, аби тримати всередині, немовби душа це склад. Ні: завжди приймаємо, щоби давати. Божі благодаті отримуємо, аби ділитися ними з іншими. У цьому полягає християнське життя. Це притаманне саме Святому Духові: “децентралізувати” наше я, – мовляв, “усе для мене”, – відкриваючи його до “ми” спільноти», – сказав Його Святість.

Члени одного містичного тіла

Далі Папа вказав на те, що «доповнюючи в охрещених уподібнення до Христа», Миропомазання «ще сильніше приєднує їх, мов живу плоть, до містичного тіла Церкви». Місія Церкви у світі здійснюється завдяки внескові кожного її члена. Дехто, за словами Понтифіка, помилково вважає, ніби в Церкві є пани – Папа, єпископи та священики, а всі решта – робітники.

«Ні: Церква ‒ це всі ми! Так, усі! І на всіх лежить відповідальність за освячення одне одного. Церквою є “ми”. Кожен має свої завдання, але всі ми є Церквою», – підкреслив Папа, додаючи, що ми повинні уявляти собі Церкву як «живий організм, що складається з людей, яких ми знаємо і разом з якими прямуємо вперед, а не як абстрактну й далеку дійсність».

Миропомазання «в’яже» нас із Вселенською Церквою, пов’язує нас усіх між собою, особливо залучаючи миропомазаних у «життя місцевої Церкви, до якої вони належать, на чолі з єпископом, наступником апостолів». Саме тому первісний служитель Миропомазання це єпископ, який «включає миропомазуваного до Церкви».

Покликані бути людьми миру

Це церковне включення також підкреслюване знаком миру, яким завершується обряд Миропомазання. І коли згадаємо про привітання Ісуса учнів у пасхальний вечір, коли Він вдихнув у них Святого Духа, тоді краще зрозуміємо цей жест, який «виражає церковне сопричастя з єпископом і всіма вірними».

У цьому контексті, звернувши увагу на те, що в Миропомазанні ми отримуємо дар Святого Духа і мир, Папа заохотив замислитися над тим, що діється, наприклад, у наших парафіяльних спільнотах? Чи не стається так, що, вийшовши з храму, де під час Меси обмінялися знаком миру, ми починаємо обмовляти інших.

«Починаються плітки. А плітки – це справжні війни. І це не добре! Якщо ми отримали знак миру силою Святого Духа, ми повинні бути чоловіками і жінками миру, а не розпускати язика, руйнуючи мир, що є діянням Святого Духа», – сказав Понтифік.

Дари для взаємного зростання

«Миропомазання отримуємо лише один раз, але духовний динамізм, викликаний святим помазанням, триває в часі. Ми ніколи не завершимо виконання доручення поширювати всюди добрий аромат святого життя, натхненого захопливою простотою Євангелія», – вів далі Папа, ще раз підкреслюючи, що «ніхто не отримує Миропомазання винятково для себе самого», але для того, щоби «допомагати в духовному зростанні іншим».

За словами Понтифіка, лише «відкриваючись та виходячи назовні» з метою зустрічатися з ближніми, можемо «по-справжньому зростати, а не лише мати ілюзію зростання». Адже, як навчає притча про таланти, отримані від Бога дари призначені для того, щоб їх дарувати, а не «закопати через егоїстичні побоювання». Насіння призначене не для того, щоби сховати його в шухляді, а щоби бути посіяним і принести плоди.

Не зв’язувати Святого Духа

Підсумовуючи, Папа звернувся до всіх миропомазаних із закликом «не “ув’язнювати” Святого Духа, не противитися Вітрові, що віє для того, аби вивести нас на стежку свободи, не гасити палкий Вогонь любові, що веде до спалення свого життя для Бога і для ближніх».

«Нехай же Святий Дух дасть нам усім апостольську мужність звіщати Євангеліє ділами та словами всім, кого зустрічаємо на своїй дорозі. Ділами та словами, але добрими словами, тими, які будують. Не словами пліток, які руйнують. Прошу вас, коли виходите з храму, думайте про те, що отриманий мир призначений для того, щоби передавати іншим, а не нищити його просторікуванням».

За темою:
Папа Франциск: Пресвята Євхаристія випалює з нас егоїзм
Папа: Пам’ятаймо, що Ісус, Хліб життя, – це наша сила
Папа до лютеран: Дорогу до єдності вкаже Святий Дух

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий