Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 серпня, четвер
18:21 Середа 0 365
8-08-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 9 серпня, четвер

Всі знаємо, що нас чекає смерть. Не знаємо тільки коли Господь об’явиться вдруге, аби судити світ. Коли ставлю собі це запитання, отримую добру відповідь, заглибившись у текст сьогоднішнього Євангелія. А взірцем виконання волі Божої є сьогоднішня покровителька – свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн).
Св. ТЕРЕЗИ БЕНЕДИКТИ ВІД ХРЕСТА (ЕДИТИ ШТАЙН),  діви і мучениці, покровительки Європи (черв) Свято
Свята Тереза Бенедикта від Хреста народилася в 1891 році у Східній Німеччині, в місті Бреслау (нинішньому Вроцлаві) і була наймолодшою (одинадцятою) дитиною у великій єврейській сім’ї. Заочно вивчала філософію і особливо феноменологію. У цей час вона зацікавилась католицькою вірою і в 1922 році прийняла Хрещення. Через 11 років вступила до монастиря Кармеліток. У зв’язку з переслідуваннями німецьких властей, Едита, яка прийняла ім’я Терези Бенедикти від Хреста, переїхала до монастиря в Ехті, в Голландії. Коли нацисти окупували Голландію, Терезу було заарештовано і разом з її сестрою Розою вислано до концентраційного табору в Освєнцімі. Тереза загинула у газовій камері 9 серпня 1942 року, маючи 51 рік. Канонізована 11 жовтня 1998 року. Папа Йоан Павло II проголосив її співпокровителькою Європи.


АНТИФОН НА ВХІД
Мене ж не доведи, Боже, чимсь хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, * яким для мене світ розп’ятий, а я – світові. (Гал 6, 14)

Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА

Боже наших предків, Ти допровадив святу Терезу Бенедикту, мученицю, до пізнання Твого розп’ятого Сина і покликав її наслідувати Його аж до смерті; † вчини, щоб за її заступництвом всі люди визнали в Христі  Спасителя * і через Нього дійшли до оглядання Тебе у вічності. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 2, 16б. 17б. 21-22
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Ось Я заведу її у пустиню, і буду їй до серця промовляти. І вона відповість там так, як за днів своєї молодості та як вона виходила з Єгипетського краю. Я заручу тебе собі навіки, Я заручу тебе собі в справедливості й у праві, в ласкавості й у любові. Я заручу тебе собі в вірності, й ти Господа спізнаєш». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 45(44)
Господь приходить, йдіть Христу назустріч.
Послухай, дочко, глянь, прихили своє вухо: *
забудь свій народ і дім свого батька,
бо ж цар бажає твоєї краси, *
адже ж він є твоїм паном! Тож йому поклонися.
Вся слава дочки-царівни – в ній самій; *
її одежі гаптовані золотом.
У різнобарвних вишитих шатах приведуть її до царя, *
а за нею увійдуть дівчата – її подруги.
Їх приведуть веселими та в захопленні – *
їх уведуть до палацу царя.
Замість твоїх батьків у тебе будуть твої сини. *
Ти їх поставиш володарями над усією землею.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 21,36
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось діва мудра, яку Господь застав на чуванні.
Прибувши, Господь увійшов з нею на весільний бенкет.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 25, 1-13

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне буде подібне до десятьох дів, які, взявши свої каганці, вийшли назустріч молодому. П’ять із них були нерозумні, а п’ять – мудрі. Нерозумні, взявши свої каганці, не взяли із собою олії. А мудрі ра- зом зі своїми каганцями в посудинах взяли олію. Оскільки молодий запізнювався, всі задрімали й поснули. А опівночі пролунав крик: “Ось молодий, виходьте йому назустріч!” Тоді всі ті діви встали і приготували свої каганці. Нерозумні сказали мудрим: “Дайте нам вашої олії, бо наші каганці гаснуть!” А мудрі у відповідь сказали: “Щоби часом не забракло і нам, і вам, краще підіть до продавців та й купіть собі”. Коли вони пішли купувати, прийшов молодий, і ті, які були готові, пішли з ним на весілля, і двері замкнули. Потім приходять й інші діви та й кажуть: “Пане, пане, відчини нам!” А він у відповідь сказав: “Воістину кажу вам: я вас не знаю!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква споминає святу Терезу Бенедикту, монахиню; за її заступництвом вознесімо до Господа наші смиренні молитви:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно вела своїх дітей до вічної радості у Небесному Царстві.
2. Молімося за країни Європи, щоб вони були вірними християнській спадщині.
3. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб вони зростали у святості та Божих чеснотах і щоб їм не бракувало нових покликань.
4. Молімося за голодних і потребуючих, щоб заможні християни вміли ділитися з ними хлібом насущним.
5. Молімося за наших померлих, щоб добрий Господь простив всі їхні гріхи і благоволив прийняти їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господню волю і у всьому покладалися на Господнє Провидіння.

Боже, наш Отче, вислухай наші смиренні молитви і за заступництвом святої Терези Бенедикти допомагай нам вести життя, гідне звання християнина. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, поглянь на дари, які  ми приносимо в день спомину святої Терези Бенедикти, † і вчини, щоб ми наслідували жертву Твого Сина, * котру звершуємо у святих обрядах. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Навіть коли б ходив я долиною темряви, – * я не боятимусь нічого, бо Ти зі мною. (Пор. Пс 23 (22), 4)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, в житті  і смерті свято ї Терези Бенедикти засяяла тайна хреста, † зміцни нас завдяки участі в цій жертві, * щоб ми вірно перебували з Христом і працювали в Церкві для спасіння усіх людей. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:52 П'ятниця 0 55 Літургія на кожен день, 25 травня, субота (біл) Субота V Великоднього тижня
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоб хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору і факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві й тому ми не так сильно боїмося.
Або (біл) довільний спомин св. БЕДИ ДОСТОЙНОГО, пресвітера і Вчителя Церкви
Св. Беда народився в північній Англії у 673 році. Вступив до бенедиктинського абатства Джерроу, де провів все своє життя в молитвах і науковій праці. Ще за життя його називали “Достойним”. Помер він 25 травня 735 року. Його називають найученішим серед святих і найсвятішим серед учених. Він говорив: «Священик, який без поважної причини не відправляє Служби Божої, позбавляє Пресвяту Трійцю слави, ангелів – радості, грішників – відпущення вин, праведних – допомоги благодаті, душі в чистилищі – охолоди, Церкву Христову – духовних благословінь, себе ж – ліків та допомоги».
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. ГРИГОРІЯ VII, Папи
Гільдебранд народився у Тосканії близько 1028 року. Вступив до відомого бенедиктинського абатства в Клюні, був радником декількох Пап. У 1073 році був обраний Папою і прийняв ім’я Григорія VII. Взявся за реформу Церкви, але зустрів протидію з боку імператора Генріха IV. Продовжував реформи, що були направлені на незалежність Церкви від світської влади: через від- міну інвеститури, дякуючи якій світська влада назначала на церковні посади, через боротьбу з симонією, тобто купівлею церковних посад, й через за- кріплення целібату. Помер у вигнанні в Салерно у 1085 році. Його останніми словами були: “Я полюбив праведність, а неправду – зненавидів. Тому й помираю у вигнанні”. Поразка св. Григорія стала перемогою – його принципи були прийняті в усій Церкві.
Спільні Меси: про Папу (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ ДЕ ПАЦЦІ, діви
Св. Марія Магдалина народилася у Флоренції в 1566 році. У молодому віці вступила до монастиря Кармеліток. Гаслом її життя були слова: “Терпіти і не помирати”. Очищена стражданням, вона пізнала великі містичні переживання. Померла 25 травня 1607 року.
Спільні Меси: про одну діву


Літургійний зошит 17:57 Понеділок 0 162 Літургія на кожен день, 21 травня, вівторок (біл) Вівторок V Великоднього тижня
Ми потребуємо миру, але чи це є той самий мир, який хоче дати нам Христос? Щоб не було сумнів, що це не так, Христос зазначає, що цей мир не є з цього світу. Він не є вирішенням усіх проблем та важких умов життя, чи також просто, щоб забрали хрест з нашого життя. Христовий мир нерозривно пов’язаний з любов’ю, якою Ісус хоче нас з собою нерозривно об’єднати та обдарувати.
Або (черв) довільний спомин св. ХРИСТОФОРА МАГАЛЛАНЕС, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Св. Христофор Магалланес Хара народився 30 липня 1869 року в Мексиці. Працював настоятелем і місіонером серед індіанців. Коли розпочалися переслідування Церкви у Мексиці і було закрито семінарію у Гвадалахарі, він, незважаючи на погрози, відкрив семінарію у власній парафії. Разом зі сподвижниками був розстріляний 25 травня 1927 року.
Спільні Меси: про багатьох мучеників у Великодній період (стор. 121)
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА З НЕПОМУК, пресвітера  і мученика
Св. Йоан народився близько 1350 року в Непомуках. Як генеральний вікарій празької архідієцезії боронив права Церкви і ввійшов у конфлікт з королем Вацлавом IV, котрий 20 травня 1393 року наказав вбити його і тіло кинути у річку Влтаву. Реліквії святого покояться в соборі св. Віта в Празі.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 121)