Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Християнське свідчення – це вияв прийняття Святого Духа
11:29 Четвер 0 269
24-05-2018, 11:29

Папа: Християнське свідчення – це вияв прийняття Святого Духа

Християнському свідченню була присвячена перша катехиза Папи Франциска про Таїнство Миропомазання, яку він виголосив 23 травня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Сіль землі, світло світу

Ісус доручив Своїм учням «велику місію», кажучи: «Ви – сіль землі, ви – світло для світу». За словами Понтифіка, ці слова спонукають нас замислитися над нашою поведінкою, адже «як брак, так і надмір солі роблять страву несмачною» і подібно, «відсутність чи надмір світла заважають бачити».

«Тим, хто насправді може зробити нас сіллю землі, яка дає смак і запобігає псуванню, та світлом, яке просвічує світ, є лише Христовий Дух! І це дар, який ми отримуємо в Святій Тайні Конфірмації, або Миропомазання, як її називаємо», – сказав Папа, пояснюючи, що вона називається «Конфірмацією» (підтвердженням), бо «підтверджує хрещення та посилює Його благодать», а «Миропомазанням» через те, що її уділення відбувається через помазанням миром – запашним єлеєм, освяченим єпископом.

Брати участь у місії Церкви в світі

«Відродитися до божественного життя через хрещення – це перший крок; далі необхідно поводитися, як Божі діти, тобто, уподібнюватися до Христа, Який діє у святій Церкві, та залучитися до її місії в світі. Цьому сприяє помазання Святим Духом», – сказав Папа, наголошуючи, що без Святого Духа ми нічого не можемо, що Він дає нам сили прямувати вперед.

Святий Дух в житті Ісуса

Понтифік зауважив, що Ісус, зачатий Пречистою Дівою діянням Святого Духа, розпочав Свою місію після того, як вийшовши з Йордану «був посвячений Святим Духом, що зійшов та перебував на Ньому». Він виразно каже про це в назаретській синагозі: «Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним».

Ісус, сповнений Святим Духом, є «джерелом Духа, обіцяним Отцем». У пасхальний вечір Він дихнув на учнів, кажучи: «Прийміть Духа Святого», а в день П’ятидесятниці сила Святого Духа зійшла на Апостолів у «надзвичайній формі». Подих воскреслого Христа «наповнює легені Церкви», і, як наслідок, уста учнів, «наповнені Святим Духом», почали «звіщати всім великі діла Божі».

Наповнені Святим Духом

За словами Папи, П’ятидесятниця є для Церкви тим, чим для Христа було помазання Святим Духом, отримане на Йордані, тобто, «місійним імпульсом віддати життя задля освячення людей на Божу славу». І якщо кожна Свята Тайна є ділом Святого Духа, то в Миропомазанні вірні «особливим чином» отримують Святого Духа в дар, про що свідчать слова, які вимовляються під час уділення Таїнства.

«Всі ми носимо в собі Святого Духа. Святий Дух перебуває в нашому серці,у нашій душі. І Святий Дух провадить нас в житті, щоби ми ставали відповідною сіллю та відповідним світлом для людей», – сказав Понтифік, підсумовуючи: «Якщо у хрещенні Святий Дух занурює нас у Христа, то в Миропомазанні Христос наповнює нас Своїм Духом, посвячуючи як Своїх свідків, учасників того ж джерела життя та місії, згідно із задумом небесного Отця. Свідчення, яке дають миропомазані, це виявх прийняття Святого Духа та слухняності Його креативним спонукам. Тож як можна побачити, що ми отримали дар Святого Духа? Якщо чинимо діла Духа, якщо промовляємо слова, яких навчає Святий Дух. Християнське свідчення полягає в тому, щоб робити лише те й усе те, що Христовий Дух від нас вимагає, даючи нам силу це здійснити».

За темою:
Папа: Серед найгустішої пітьми Святий Дух пробуджує найсвітлішу святість
Папа: П’ятдесятниця – початок історії християнської святості
Папа: Церква – жінка й мати, як Пречиста Діва Марія

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 58 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.