Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Послання Папи Франциска: Разом із молоддю несімо всім Євангеліє
13:20 Неділя 0 286
20-05-2018, 13:20

Послання Папи Франциска: Разом із молоддю несімо всім Євангеліє

«Синод, який проводитимемо в Римі наступного жовтня, у місійний місяць, дає змогу краще зрозуміти у світлі віри те, що Господь Ісус хоче сказати вам, молодим, а разом із вами – всім християнським спільнотам», – пише Папа Франциск у вступній частині до послання з нагоди Всесвітнього дня місій, який відзначають у третю неділю жовтня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Разом із молоддю несімо всім Євангеліє» – тема послання, оприлюдненого з нагоди П’ятдесятниці. Звертаючись до юнаків і дівчат, Папа зазначає, що разом із ними хоче замислитися про місію, яку їм довірив Ісус: «Мене спонукає промовляти до всіх через діалог із вами певність у тому, що християнська віра завжди молода, якщо відкрита до місії, яку нам доручає Христос».

Життя – це місія

Кожна людина «є місією» і саме задля цього живе на землі. Ми «приваблені» та «послані» – і ці дві спонуки наше серце відчуває як «внутрішні сили любові, які обіцяють майбутнє та підштовхують уперед наше життя».

«Радісно переживати свою відповідальність за світ – це великий виклик. Мені добре відомі світло й тіні молодості, і коли думаю про свою юність і сім’ю, то пригадую інтенсивність надії на краще майбутнє. Той факт, що ми перебуваємо в цьому світі не за своїм вибором, допомагає нам збагнути, що є ініціатива, яка нас випереджає та становить основу для нашого існування».

Звіщаємо вам Ісуса Христа

Звіщаючи те, «що безкорисливо отримала», Церква може поділитися з молоддю «шляхом та істиною, які ведуть до сенсу життя на цій землі». Христос, Який умер та воскрес за нас, пропонує Себе нашій свободі, спонукаючи «шукати, відкривати та звіщати цей справжній і повноцінний сенс».

«Дорога молоде, не бійся Христа та Його Церкви! У них перебуває скарб, який наповнює радістю й життям. Кажу з власного досвіду: завдяки вірі я знайшов підґрунтя до своїх мрій та сили їх здійснити». Папа підкреслює, що, попри страждання, для того, хто перебуває з Ісусом, «зло – це спонука любити ще більше», адже з Христового хреста вчимося Божественної логіки жертвування собою. «Горіння Христовою любов’ю спалює того, хто палає, і спричиняється до його зростання, просвітлюючи й зігріваючи тих, кого ми любимо. Тож у школі святих, які відкривають нас на розлогі Божі горизонти, заохочую вас у будь-яких обставинах запитувати себе: "А що зробив би Христос на моєму місці?"».

Передавати віру аж до кінців землі

Через дар хрещення усі ми стали «живими членами Церкви», тож місія нести Євангеліє належить кожному. Зростання у благодаті віри приєднує нас до «потоку поколінь свідків», де мудрість досвідченого «стає свідченням і заохоченням» для людей, перед якими лежить усе життя, а «новизна молодих» – «підтримкою й надією для тих, хто підходить до мети своєї мандрівки». Передавання віри, «серце місії Церкви», відбувається через «заразливість» любові. Воно вимагає відкритих сердець і породжує зустріч, свідчення, звіщення, ділення в любові з усіма, хто далекий від віри.

«Краями землі», до яких послані Христові учні, Папа називає «людські, культурні й релігійні середовища, які ще чужі Ісусовому Євангелію». У цьому й полягає те, що називаємо «missio ad gentes». «Краї землі, дорогі юнаки й дівчата, для вас сьогодні дуже відносні й дедалі доступніші. У цифровому світі соціальні мережі стирають кордони, касують межі й відстані, зменшують відмінності. Усе здається досяжним, близьким і безпосереднім. Однак без захопливого дару наших життів можна мати міріади контактів, але так ніколи й не зануритись у справжню спільність життя. Місія до краю землі вимагає дарування себе в покликані, яке дав нам Той, Хто поставив нас на цій землі. Наважуся сказати, що для молодої людини, яка хоче йти за Христом, суттєво шукати та прийняти своє покликання».

Свідчити любов

Папа дякує за всі прояви церковного життя, які допомагають юнакам і дівчатам «особисто зустрітися з Христом у Його Церкві». Чимало молодих людей знаходять у місіонерському волонтерстві спосіб служити «найменшим», свідчачи радість, яка випливає з християнської любові. «Ці форми церковного досвіду призводять до того, що формація кожного стає не лише підготовкою до власного професійного успіху, а й розвитком і піклуванням про Господній дар, аби краще послужити іншим».

Ніхто не такий убогий, щоб не могти ділитися

Наприкінці послання Його Святість нагадує про важливу діяльність Папських місійних організацій, які «зродилися з молодих сердець», аби «підтримувати звіщення Євангелія» всім народам, «роблячи внесок у загальнолюдське та культурне зростання багатьох людей, спраглих істини».

«Молитви й матеріальна допомога, яку великодушно надають і поширюють Папські місійні організації, допомагають Святому Престолу робити так, щоб їхні адресати могли спроможними свідчити у своєму середовищі. Ніхто не такий убогий, щоб не могти поділитися тим, що має, але ще перед тим – поділитися тим, хто він є». Папа повторив слова, які сказав молоді в Чилі: «Ніколи не думай, що не маєш нічого, щоб дати, або що нікого не потребуєш. Чимало людей потребує саме тебе».

За темою:
Папа: Справжня єдність – це шлях, на який нас хоче вивести Ісус
Папа зустрівся з новими Послами, акредитованими при Святому Престолі
Папа до делегації дхармічних релігій про діалог і співпрацю на служінні життю

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:24 Вівторок 0 97 Папа: Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої хвороби «Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої недуги. Завжди оберігаймо життя – Божий дар – від його початку до природного завершення. Не піддаваймося культурі відкинення», – такий заклик Папа Франциск поширив через аккаунт @pontifex у Твіттері в понеділок, 20 травня 2019 року. Цього дня у французькій лікарні розпочали процедуру від’єднання від штучного живлення й гідратації Вінсента Ламберта, пацієнта, госпіталізованого 2008 року після ДТП. Деякі лікарі вважають, що він перебуває в стані «мінімальної свідомості», інші – що у «хронічному вегетативному стані».