Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Салезіянський форум «Боско»: що означає слухати серцем?
12:02 Середа 1 921
8-08-2018, 12:02

Салезіянський форум «Боско»: що означає слухати серцем?

Близько 250 осіб, молодь віком 14–20 років, зібралися разом у Новосілці, щоб від 3 до 5 серпня 2018 року в салезіянській атмосфері відпочити від щоденних турбот і поміркувати про те, що ж означає слухати серцем.
Тема «Слухати серцем», як розповів організатор цьогорічного форуму отець Анатолій Гецянин SDB в інтерв'ю для сайту Салезіян святого Дона Боско, народилася з послання Генерального настоятеля, де наголошено саме на на слуханні й духовному супроводі. Адже одна з важливих проблем сучасної молоді полягає саме в невмінні слухати, у нерозумінні того, що слухання безпосередньо пов'язане з любов'ю.


Крім салезіянського гасла, організатори форуму спиралися також на біблійне підґрунтя – зокрема, на ідею «віри від слухання», про яку пише апостол Павло у Посланні до римлян. Теми слухання, віри й розпізнавання актуальні ще й у зв'язку з запланованим на осінь Синодом єпископів, своєрідною підготовкою до якого стала ця зустріч. 


Отець Анатолій Гецянин розповів, що організатори прагнули запросити на форум осіб, які допомогли б учасникам глибше осмислити його тематику. «Ми хотіли, щоби це було не лише щось, сказане словами, а й те, що втілиться у щоденності, у нашому житті; почути щось цікаве – і те почуте щоб стало нашим».


Це вже четвертий салезіянський форум, і з кожним роком він стає дедалі численніший. Беруть у ньому участь здебільшого молоді люди з українських салезіянських осередків: цього року були хлопці й дівчата з ораторії святого Домініка Савіо, із ораторії святого Йоана Боско у Винниках, із РД «Покрова», з салезіянської спільноти латинсього обряду з Бібрки, з Перемишлян, із Києва. «У підготовці до форуму допомагали й салезіянські аніматори, зокрема з гімназії Шептицьких», – зауважує отець Анатолій Гецянин.


Форум «Боско» розпочався у п'ятницю, 3 серпня. Субота минула за конференціями й розвагами, а ввечері єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ Володимир Груца звернувся до молоді зі «Словом на добраніч», як це колись робив сам отець Боско. У неділю після Божественної Літургії, яку очолив Провінційний вікарій салезіян отець Максим Рябуха, було підбито підсумки й завершено форум.

Фото – RedCups Events & Photography

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Оля
Додав Оля
9 серпня 2018 12:31
Надзвичайно. Враження переповнюють серце.
Новини з України 10:28 Понеділок 0 91 Паломництво міністрантів Київсько-Житомирської дієцезії до бердичівського санктуарію 18 травня 2019 року до Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія в Бердичеві з паломництвом прибули 50 міністрантів із Коростеня, Житомира й Коростишева; до них долучилися представники бердичівських і навколишніх парафій.