Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сорок років тому відійшов по вічну нагороду блаженний Папа Павло VI
12:31 Понеділок 0 337
6-08-2018, 12:31

Сорок років тому відійшов по вічну нагороду блаженний Папа Павло VI

Сорок років тому перестало битися серце Папи Павла VI, якого в жовтні цього року Папа Франциск проголосить святим Католицької Церкви.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Сорок років тому, 6 серпня 1978 року, у день Преображення Господнього відійшов по вічну нагороду блаженний Папа Павло VI, смиренний і відважний свідок правди, апостол миру, прихильник діалогу між народами й культурами, людина, яка зуміла довести до завершення Другий Ватиканський Собор, а опісля доклала всіх зусиль, аби виконувати його постанови.

Павло VI був Папою, служіння якого припало на період, який можемо назвати «преображенням» Церкви. Він впроваджував у життя соборні постанови та численні реформи, був уважний до нових суспільних викликів і, відчитуючи знаки часу, намагався дати на них авторитетну відповідь. Варто згадати його енцикліки «Populorum progressio» (26 березня 1967) про суспільний розвиток і «Humanae vitae» (25 липня 1968) про пошану до людського життя. Саме Павло VI започаткував Апостольські подорожі країнами світу, відвідавши Святу Землю, Індію, США, Португалію, Туреччину, Колумбію, Швейцарію, Уганду й Далекий Схід.

«Fidem servavi», тобто «віру зберіг» – слова святого апостола Павла з послання до Тимотея, які Папа Павло VI промовив напередодні своєї смерті, повністю підсумовують його понтифікат. Під час Синоду Єпископів, присвяченого сім’ї, 19 жовтня 2014 року Папа Франциск проголосив його блаженним. А в неділю, 14 жовтня, знову під час Синоду Єпископів, блаженний Папа Павло VI буде проголошений святим.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:10 Середа 0 123 Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері У вівторок, 16 квітня 2019 року, Папа Франциск надіслав архієпископові Паризькому Мішелю Апетіту повідомлення зі співчуттям із приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.