Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 серпня, субота
18:32 П'ятниця 0 396
10-08-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 11 серпня, субота

В сьогоднішньому Євангелії ми чуємо, як виривається з Ісусових уст гіркий і болісний крик, спричинений слабкою вірою Його учнів і тих, котрі Його слухали кожного дня. Брак віри в сучасному світі – це суспільне явище, це гіркий факт нашого сьогодення. Брак віри – це удар в саме серце Бога, це глумління над Його безмежною любов’ю до нас. Брак віри неодноразово з’являється і в нас. Наша віра слабшає! Тому слід працювати кожному з нас над тим, щоб віра, яку нам дав Бог, поглиблювалась і зміцнювалась в нас, а не тліла і згасала. Коли ми будемо дбати про віру, поглиблювати її і просити Господа про її примноження, лише тоді побачимо динамізм віри в нашому житті.
СВ. КЛАРИ, ДІВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св.  Клара  народилася  в  заможній  сім’ї  в  Ассізі. У 1212 році прийняла з рук св. Франциска чернечу рясу і заснувала перший жіночий монастир за його уставом при храмі св. Даміана в Ассізі. Незважаючи на зречення, монастирську суворість і численні страждання, що мучили її впродовж 27 років, вона до кінця життя зберегла радість духа. Померла 11 серпня 1253 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось діва мудра, * одна з-посеред розсудливих, * котра вийшла назустріч Христу з пломені ючою лампадою.

КОЛЕКТА

Боже, Ти милостиво допровадив святу Клару до любові вбогості; † вчини, щоб ми за її заступництвом, наслідуючи Христа в убогості духа, * осягнули щастя вічного оглядання Тебе в Небесному Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ав 1, 12 — 2, 4
Читання з Книги пророка Авакума.
Чи ж Ти, о Господи, не споконвіку, Бог мій, Святий мій? Ми не помремо! Ти, Господи, навів його лише для суду; Ти, Скеле моя, призначив його на кару. Очі Твої за­надто чисті, щоб на зло глядіти; дивитися на утиск Ти не можеш. Чому б Ти мав дивитись на злочинців, мовчати, коли злий пожирає справедливішого за себе? Ти зробив людей, наче рибою в морі, неначе плазуна­ми, що не мають володаря над собою. Він витягає всіх їх вудкою своєю; ловить їх сіткою своєю, збирає у свій не­від, тому й радується-веселиться. Тому приносить своїй сітці жертви, палить кадило неводові, бо має від них пай свій ситний і смаковиту страву. Невже він завжди добуватиме свого меча й немилосердно увесь час народи убиватиме? Я стану на моїй сторожі, стоятиму на моїй башті і ви­глядатиму, щоб подивитись, що Він мені скаже й що від­повість мені з приводу моєї скарги. І відповів мені Господь і мовив: «Запиши видіння і вирізьби його виразно на таблицях, щоб у бігу можна було прочитати. Бо це видіння – на означений час. Воно віщує про кінець, і не обмане; та хоч би й забарилось, ти його жди: воно бо збудеться напевно, не спізниться. Ось знесилений той, в кого душа неправедна; а праведний з віри своєї буде жити». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 9, 8-9. 10-11. 12-13
Бог тих не лишить, хто Його шукає.
Господь возсідає повіки, *
Він приготовив свій престол для суду,
Він по правді судитиме Всесвіт, *
судитиме народи справедливо.
Бог тих не лишить, хто Його шукає.
Господь для пригнобленого прибіжищем буде, *
притулком у час скрути.
Будуть покладати на Тебе надію †
ті, які Ім’я Твоє знають, *
бо Ти, Господи, не покинув тих, хто Тебе шукає.
Співайте Господу, який живе в Сіоні, *
сповіщайте між народами Його діяння,
бо Той, хто крові шукає, про них пам’ятає, – *
Він не забув крику убогих.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 17, 14-20

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу до Ісуса підійшов один чоловік і, вставши на коліна, каже: «Господи, помилуй мого сина, бо він – лунатик і тяжко страждає: часто кидається у вогонь і ча­сто у воду. Я привів його до Твоїх учнів, та вони не спро­моглися його оздоровити». А Ісус сказав у відповідь: «О роде безвірний і роз­гнузданий, доки буду з вами? Доки терпітиму вас? При­ведіть Мені його сюди!» І погрозив йому Ісус, і біс вий­шов з нього: тієї ж миті юнак одужав. Тоді учні, прийшовши до Ісуса, наодинці запитали: «Чому ми не змогли його вигнати?» Він каже їм: «Через ваше маловір’я. Воістину кажу вам: коли будете мати віру, як гірчичне зерно, то скажете цій горі: “Перейди звідси туди!” – і вона перейде; і нічого не буде для вас неможливого». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святої Клари, покровительки телебачення, просімо благодатей, потрі бних нам для гідного використовування усіх дарів Божих та людських винаходів:

1. Молімося за пастирів Церкви, щоб вони, використовуючи в апостольській праці найновіші технічні здобутки, не забували про євангельський дух вбогості та самозречення.
2. Молімося за працівників телебачення, щоб у своїй роботі вони дбали про істину та людське благо.
3. Молімося за вчених і винахідників, щоб їхні осягнення примножували славу Господа Бога і приносили користь людині.
4. Молімося за дівчат, яких Господь покликав до служіння Йому, щоб вони мужньо, як свята Клара, долали усякі перешкоди.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь у своїй милості благоволив відкрити перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми гідно користалися земними дарами і прагнули до скарбів небесних.
Всемилостивий Боже, Ти дав святій Кларі дар молитви і вірності Тобі; вчини, щоб ми уподібнилися до Христа і удостоїлися благодаті споглядати Його вічно на небесах. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, ми славимо чудеса твоєї благодаті в святій Кларі, діві, † і смиренно просимо Тебе, * нехай наша жертва буде угодною Тобі  так, як було угодним Тобі  її святе життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35 або № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Молодий! * Виходьте Господу Христу назустріч. (Пор. Мт 25, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, Ти укріпив нас святою Поживою; † вчини, щоб за прикладом святої Клари ми носили страждання Христа в нашому тілі * і намагалися жити тільки для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:40 Неділя 0 163 Літургія на кожен день, 20 травня, понеділок (біл) Понеділок V Великоднього тижня
Ісус говорить про виконання Його заповідей як конкретний знак любові до Нього. Спаситель вказує дорогу спасіння, тому заповіді мають на меті наше добро. Якщо любимо Ісуса і впевнені в Його любові до нас, то й заповіді для нас не будуть важкими.
Або (біл) довільний спомин св. БЕРНАРДИНА СІЄНСЬКОГО, пресвітера
Св. Бернардин народився у Масса Маріттіма в Тосканії у 1380 році. Вступивши до ордену Францисканців, провів реформу ордену, повертаючись до первісної дисципліни, особливо бідності. Як генеральний вікарій ордену взяв участь у поширенні реформи в Італії. Володіючи даром слова, місіонер плідно працював по всій країні. Поширював молебні до Імені Ісуса. Помер під час апостольської праці в Аквілеї 20 травня 1444 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)