Зустрічаючись у понеділок, 4 червня 2018 року, із делегацією Німецької Євангельської Лютеранської Церкви, Папа Франциск поділився думками про головні аспекти екуменічного діалогу.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.Від протистояння до спільності
Його Святість із приємністю згадав спільні заходи з приводу 500-річчя Реформації, відзначення якої розпочалось у шведському Лунді 31 жовтня 2016 року. «Дякувати Богові, ми мали змогу констатувати, що у п’ятсотлітній історії, іноді дуже болючій, упродовж якої ми простистояли й конфліктували, протягом останнього п’ятдесятиріччя знайшлося місце для зростання спільності. Завдяки дії Святого Духа, братерським зустрічам і жестам, важливим у світлі логіки Євангелія, а не людських стратегій, та через офіційний лютерансько-католицький діалог нам вдалося зробити крок до подолання давні упередження з обох боків».
Екуменізм молитви, любові та крові
Папа висловив сподівання, що з Божою допомогою можна сподіватися на прийдешнє, спрямоване на повне подолання розбіжностей, і саме спільне спогадування річниці Реформації дало певність, що «екуменізм і надалі визначатиме наш шлях». Свідченням того, що екуменізм стає «необхідністю та прагненням», Його Святість назвав різні молитовні зустрічі.
Молитва вкрай важлива, адже «не людські проекти, а Святий Дух покаже нам дорогу». А що «Дух любові не може не підштовхувати нас на стежки любові», ми, християни, покликані «любити одні одних», а також «разом полегшувати скруту нужденних і переслідуваних».
«Страждання багатьох братів і сестер, утиснених через віру в Ісуса, також спонукає нас прагнути до якомога конкретнішої й видимішої єдності. Це екуменізм крові».
Важливість богословського діалогу
Підтримує християн на шляху до єдності також богословський діалог. «Деякі теми, маю на увазі Церкву, Пресвяту Євхаристію й церковне служіння, заслуговують точних і взаємно прийнятих суджень. Екуменізм вимагає не бути елітарними, а залучати якнайбільше братів і сестер у вірі, зростаючи як спільнота учнів, які моляться, люблять і благовістять. Саме на цій основі екуменічний діалог допоможе нам чинити поступ під проводом Святого Духа у спільному розумінні Божого об’явлення, яке поглиблюється завдяки пізнанню та любові до Господа Ісуса Христа».
Підсумовуючи, Понтифік побажав, аби Господь допоміг нам бути християнами, зосередженими на Ньому й відважними в місії. На завершення зустрічі він запросив усіх спільно проказати молитву «Отче наш».
За темою:
Папа Франциск: Пресвята Євхаристія випалює з нас егоїзм
Папа: Пам’ятаймо, що Ісус, Хліб життя, – це наша сила
Папа Франциск до делегації РПЦ: Екуменізм народжується зі спільного прямування вперед