Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ранкова проповідь Папи: Ми покликані до дружби з Ісусом
16:29 Понеділок 0 229
14-05-2018, 16:29

Ранкова проповідь Папи: Ми покликані до дружби з Ісусом

Нам випав жереб приязні з Ісусом – але не як випадковість, а як доля. Тому наше покликання полягає в тому, щоб залишатися Господніми друзями. Думками про це Папа Франциск поділився під час ранкової Меси в понеділок, 14 травня 2018 року, коментуючи читання з Діянь апостолів про те, як через жереб було обрано дванадцятого апостола замість Юди, та слова Ісуса з Євангелія від Йоана, де Він називає апостолів друзями.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Наше призначення – жити як Ісусові друзі

Дружба з Ісусом, дана нам як дар і призначення, – це той самий дар, який свого часу отримали апостоли: «Усі ми, християни, отримали цей дар: відкритість і доступ до Ісусового серця, до дружби Ісусом». Папа підкреслив, що Господь завжди вірний цьому дарові.

Ісус не відмовляє у дружбі навіть зрадникові

Ми, як зауважив проповідник, не завжди вірні, ми віддаляємося від Ісуса «через наші гріхи та примхи», але Він «залишається вірний цій дружбі». Ісус каже апостолам і всім нам: «Називаю вас не слугами, а друзями», – і дотримує слова до кінця. Навіть до Юди в момент зради каже: «Друже!»

«Ісус – наш друг. Юда відпав, добровільно обравши свою нову долю, він віддалився від Ісуса. Відступництво полягає саме в цьому – віддалитися від Ісуса. Бути другом, який стає неприятелем, або другом, який байдужіє чи зраджує», – сказав Папа.

Перебувати у дружбі з Ісусом

Діяння апостолів розповідають, що на місце Юди жеребкуванням було обрано Матія, «щоб був свідком Воскресіння», що, за словами Папи, означає бути «свідком дару любові». Друг – це той, хто «поділяє свої таємниці» з іншим. «Називаю вас друзями, бо все Я вам об’явив, що чув від Отця Мого», – каже Ісус, і це означає, що ми цю дружбу «отримали як жереб, як наше призначення», подібно до Матія.

«Думаймо про це. Ісус не зрікається цього дару, не зрікається нас і чекає на нас до кінця. І коли ми через власну слабкість віддаляємося від Нього, Він чекає на нас, не припиняючи повторювати: “Друже, Я чекаю на тебе. Приятелю, чого бажаєш? Друже, чому зраджуєш Мене поцілунком?” Він вірний у дружбі, і нам потрібно просити в Нього благодаті, щоби перебувати в Його любові, в Його дружбі, в тій дружбі, яку ми отримали як дар».

За темою:
Хрестильне джерело – це місце, де Пасху відзначають разом із Христом. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 9 травня 2018 року
Папа: Християни покликані бути «людьми Вознесіння»
Папа: Наш час потребує якісної й доброї журналістики

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий