Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканська школа віри в Харкові: Богородиця і шлях до неба
12:33 Вівторок 0 226
15-05-2018, 12:33

Домініканська школа віри в Харкові: Богородиця і шлях до неба

У суботу, 12 травня 2018 року, у Харкові знову зібралася Домініканська школа віри. Зосереджена на постаті Діви Марії зустріч гармонійно вписалась у церковну традицію присвячувати травень Богородиці.
На провокативне запитання «Богородиця – допомога чи перешкода на шляху до неба?» відповідав отець Войцех Сурувка ОР, який зосередився на догматичних аспектах справи. Зустріч мала вигляд класичної університетської лекції.


Зрозуміти таємницю народження Ісуса Христа з Діви Марії та Її роль в історії спасіння доволі непросто. Проте Домініканська школа віри якраз і покликана допомогти вірним розмірковувати про складні питання, щоб виконувати таким чином один із найважливіших обов’язків християнина – поглиблювати свою віру. Отець Войцех Сурувка ОР наголосив на тому, що допомога Богородиці дуже цінна, аби прийняти Божі таємниці у простоті серця й поглибити їх розуміння через інтелектуальний пошук.


Лектор показав біблійні основи маріології, вказав на те, як важливо правильно розуміти марійні догмати, та розповів про подібності й відмінності маріологічних поглядів у латинському й візантійському обрядах. Він делікатно звернув увагу на те, що, попри часто слушні інтуїції народної побожності, важливо, аби марійна побожність не залишалася суто на цьому рівні; її сенс необхідно розуміти й поглиблювати це розуміння за допомогою, наприклад, учення Церкви, викладеного в Катехизмі.


Відповідь на запитання, з якого розпочалася зустріч, зрештою вималювалася доволі виразно: Богородиця – це надійна дорога віри, закорінена у Святому Письмі, Традиції Церкви й у побожності Божого люду.

Текст і фото – отець Маріуш Возняк ОР

За темою:
Домініканська школа віри в Харкові: про моральний досвід людини
Домініканське душпастирство в Києві: навіщо людині Церква?
Домініканське душпастирство в Києві: сенс церковних заповідей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:47 Субота 0 49 Адвентові реколекції в парафії святого Антонія у Львові Від 9 до 11 грудня в парафії святого Антонія пройшли адвентові реколекції. Реколекційні науки виголосив о. Микола Орач OFM Conv, настоятель парафії святого Йосифа в Кременчуці. Темою реколекційних розважань була молитва, без якої віруючій людині важко уявити своє життя.