Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Cor Orans»: нова інструкція про жіночі затворницькі монастирі
10:14 Середа 0 326
16-05-2018, 10:14

«Cor Orans»: нова інструкція про жіночі затворницькі монастирі

У вівторок, 15 травня 2018 року, у Ватикані оприлюднили документ «Cor Orans» («Серце, яке молиться») – інструкцію щодо застосування Апостольської конституції Папи Франциска «Vultum Dei quaerere» про жіноче контемплятивне життя. За дорученням Його Святості інструкцію підготувала Конгрегація інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя. Її секретар архієпископ Хосе Родріґес Карбальйо і представив документ.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Загальні зауваги

Наприкінці червня 2016 року Папа Франциска подарував Церкві, а особливо затворницьким черницям, Апостольську конституцію про жіноче контемплятивне життя, доручивши Конгрегації підготувати документ, який пояснюватиме, як впровадити нові норми в життя. Самі черниці теж за різних нагод зверталися до дикастерії по тлумачення.

Назва документу почерпнута зі слів, якими Його Святість звертається до черниць в Апостольскій конституції; вона підсумовує покликання й місію затворницького життя в Церкві та свідчить про тяглість між двома документами.

Інструкція, як і конституція, відповідає на те, про що запитували самі черниці у спеціальних анкетах, які кілька років тому були надіслані до всіх монастирів. За словами секретаря Конгрегації, підготовка документу тривала довго, бо потрібна була уважна праці, насамперед у канонічному аспекті. Інструкція вносить зміни в канонічне право, тому вимагала затвердження Понтифіка, яке він надав 25 березня цього року.

Огляд документу

У новому документі Апостольська Столиця хоче підкреслити своє визнання контемплятивного богопосвяченого життя й висловити прагнення, щоб монастирі були живими й відігравали важливу роль у житті Церкви.

Інструкція описує критерії, необхідні для заснування нового автономного монастиря: для цього потрібні вісім черниць із вічними обітницями. Коли ж черниць меншає до п’яти, такий монастир втрачає право самостійно обирати настоятельку, а настоятелька відповідної федерації монастирів мусить повідомити про це Апостольську Столицю. Для монастирів, які втрачають автономний статус, передбачено таку форму допомоги, як афіліація до більшої спільноти. У документі також подані виразні норми щодо перенесення чи скасування монастирів.

Інструкція встановлює приписи щодо церковного нагляду над життям монастиря, окреслює відповідні повноваження та подає норми щодо відносин між монастирем і дієцезальним єпископом.

Новизна полягає в тому, що відтепер усі затворницькі монастирі мусять належати до федерації монастирів, яка об’єднує спільноти зі схожими духовністю та традицією. Відповідно, документ визначає повноваження настоятельки такої федерації, Ради федерації, загальної асамблеї й інших керівних органів.  

Окремий розділ Інструкції присвячено віддаленню від світу. Серед приписів, які стосуються клаузури, надано належну увагу сучасним засобам комунікації. Останній розділ подає приписи щодо різних етапів підготовки до чернечого життя, наголошуючи на важливості сталої формації та пропонуючи відповідні засоби для цього.

За темою:
Папа: Єпископ має дбати про паству, а не про кар’єру
Ранкова проповідь Папи: Ми покликані до дружби з Ісусом
Ламборгіні Папи продали: частина коштів – для християн Іраку

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий