Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Життєво необхідно звіщати Боже слово всім і всюди
09:32 П'ятниця 0 81
6-10-2017, 09:32

Папа: Життєво необхідно звіщати Боже слово всім і всюди

Життєво необхідно, щоб кожна Церква виходила назовні звіщати Євангеліє всім, в усіх місцях і за всіх нагод. 
Про це Папа Франциск пригадав, приймаючи у четвер, 5 жовтня 2017 р., членів Комітету Об’єднання Біблійних Товариств, відповідального за стосунки з Церквами. Згадане об’єднання – це мережа біблійних товариств, що діють у 200 країнах світу.

Папа Франциск побажав благодаті Святого Духа всім, хто «докладає всі зусилля, спрямовані на сприяння пізнання Євангелія, полегшуючи доступ до Біблії найрізноманітнішими мовами, а сьогодні також і через різні форми суспільної комунікації». «Ми є слугами Слова спасіння, яке не повертається до Господа з порожніми руками, – сказав він. – Отож, дозволити Божому слову «зранити» себе є незамінним для того, щоби висловити устами те, що переповнює серце».

Святий Отець також зауважив, що ми є «слугами Слова вічного життя» та віримо, «що не лише хлібом живе людина, але й кожним словом, що виходить з Божих уст». А це означає, що «з допомогою Святого Духа ми повинні живитися за столом Божого слова через читання, слухання, вивчення та завдяки свідченню життя».
«Ми присвячуємо час тим, кого любимо, й у цьому йдеться про любов до Бога, Який захотів промовити та пропонує нам слова вічного життя», – вів далі Папа, додаючи: «Ми є слугами Слова примирення, також і між християнами, та всім серцем прагнемо, щоб “Господнє слово ширилося та звеличувалося” (2 Сол 3,1). Отож, слід очікувати нового імпульсу до духовного життя від зростаючої пошани до Божого слова».

Далі Наступник святого Петра підкреслив, що ми є слугами Слова, Яке вийшло від Бога та стало тілом, а тому для Церкви сьогодні є життєвоважливим виходити назовні, аби «звіщати Євангеліє всім, по всіх місцях та при всіх нагодах, без зволікання, знеохоти чи страху». «І робимо це, – сказав він, – у слухняності місійному дорученню Господа та з упевненістю в Його присутності між нами аж до кінця світу».

Зазначивши, що «ми є слугами Слова істини», Папа Франциск, цитуючи Енцикліку святого Йоана Павла ІІ «Ut unum sint» (Щоб усі були одно), висловив переконаність у тому, що «єдність, бажану Богом, можна здійснити лише в спільному прийнятті цілісності змісту об’явленої віри», адже в питаннях віри «компроміс суперечить тому, що Бог є Істиною». Врешті, він зазначив, що ми є «слугами могутнього Божого слова, яке просвічує, захищає та обороняє, зцілює та визволяє», в світлі слів з Послання до Тимотея: «слова Божого зв’язати не можливо» пригадав, що за Боже слово «чимало братів і сестер перебувають у в’язницях, а багато з них пролили свою кров, як свідчення віри в Господа Ісуса».

Підсумовуючи, Святий Отець заохотив «разом прямувати вперед задля поширення Божого слова», «спільно молитися за те, щоб діялася воля Небесного Отця» та «спільно трудитися над тим, аби в нас здійснилося все те, що заповідав Господь».

Джерело - ​Радіо Ватикану​​​

По темі:
Папа Франциск прийняв Синод Єпископів Халдейської Католицької Церкви
Папа привітав учасників Всесвітнього конгресу Морського апостольства
Послання Папи до учасників Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій ЄвропиЗалишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 16:21 П'ятниця 0 65 Папа: Святість – це постійне приймання Божого прощення
«Нехай Господь дасть нам благодать внутрішньої правди», – цією молитвою можна підсумувати проповідь Папи Франциска, яку він виголосив у каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у п’ятницю, 20 жовтня 2017 р., роздумуючи над літургійним читанням із Послання святого апостола Павла до римлян, у якому апостол закликає через віру приєднатись до Господа, пам’ятаючи при цьому, що віра є даром Божим, а не заслугою за наші діла.