Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість 120-річчя першої Євхаристії у храмі святого Миколая в Кам'янському
12:06 Середа 0 235
16-05-2018, 12:06

Урочистість 120-річчя першої Євхаристії у храмі святого Миколая в Кам'янському

Святкування з нагоди 120-річчя першої Євхаристії у храмі святого Миколая в Кам'янському на Дніпропетровщині розпочалося ще увечері в суботу, 12 травня 2018 року. Олександр Слоневський розповів про виникнення місцевої католицької спільноти, будівництво та минуле цього храму, його відбудову після розпаду Радянського Союзу. Спогадами поділилися Ольга Гоцирідзе, брати Блажей і Ярослав, а брат Адам показав фільм про відновлення храму, спаплюженого радянської владою.
Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

Кульмінацією свята стала урочиста Служба Божа наступного дня, яку очолив єпископ Харківсько-Запорізький Станіслав Широкорадюк OFM. Йому співслужили віце-провінціал францисканців-капуцинів в Україні й Росії та перший капуцинський настоятель у Кам'янському брат Блажей Суска OFMCap, настоятель парафії у 2008–2016 роках брат Ярослав Федірчук OFMCap, нинішній настоятель брат Адам Врубель OFMCap, настоятель парафії святого Йосифа у Дніпрі брат Марек Лісовськи OFMCap, брати Роберт Рабка OFMCap із Польщі й Олександр Могильний OFMCap з України, а також греко-католицькі священики отець Ігор Пагулич і отець Михайло Неїжмак.

До свята долучилися Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський і віце-консул Республіки Польща з питань культури Ян Здановскі, представник від міської влади Юрій Бережний, президент правління фонду «Діло Божого Милосердя» Матеуш Яголіч та інші гості. Після Євхаристії було освячено великий дерев’яний хрест, встановлений за кілька днів перед святами.

А після короткої перерви на агапу на всіх чекав чудовий концерт парафіяльного хору «Canticum Novum» (керівники Альберт і Генрієтта Роже) і камерного оркестру під керівництвом Володимира Коритька. Довгими оплесками слухачі віддячували за музику композиторів-класиків (А. Вівальді, Д. Пуччіні, К. Дженкінса, П. Доуелла, Л. Деліба, М. Лоренса) та Генрієтти Роже.

За темою:
Хресна Дорога для дітей у Кам'янському
Храмове свято у Дніпрі
Храм у Павлограді на Дніпропетровщині: оренда чи власність римо-католиків?

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:18 Субота 0 62 Фонд «Даймо надію» звітує про роботу, звершену 2018 року, і складає нові плани 15 листопада відбулася щорічна зустріч членів і друзів фонду «Даймо надію» у Львові. Вони підсумували роботу за 2018 рік і обговорили найближчі плани й перспективи. Зустріч розпочалася спільною Євхаристією, яку очолив Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький.