Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 травня, четвер
18:07 Середа 0 340
16-05-2018, 18:07

Літургія на кожен день, 17 травня, четвер

(біл) Четвер VІІ Великоднього тижня
На цей раз Христос говорить про єдність, як знак, який має закликати до віри. Ця єдність має бути досконалою, бо досконалими є стосунки Сина з Отцем. І такою єдністю Він хоче нас обдарувати. Ісус хоче дати тобі щось більше, хоче дати все, що отримав від Отця. Передусім Він хоче дати свою любов. І ще більше. Він хоче, щоб ти був усюди там, де Він є, щоб ти побачив Його славу, щоб ти був на небесах, щоб ти також був щасливий.  Але якщо ви маєте бути в Його славі, треба також пройти через хрест, і відкинення цього світу. І це також є даром, бо без Господа ми нічого не спроможні.


АНТИФОН НА ВХІД
Приступімо ж з довір’ям до престолу благодаті, * щоб отримати милість * і знайти благодать на своєчасну поміч. * Алілуя. (Євр 4, 16)

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: нехай Святий Дух обдарує нас щедро своїми дарами і сотворить в нас нове серце, † щоб ми могли бути угодними Тобі  * і виконувати Твою волю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 22, 30; 23, 6-11
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями, бажаючи краще дізнатися, в чому юдеї звинувачують Павла, трибун звільнив його з кайданів і наказав, аби прийшли первосвященики й увесь синедріон. І, привівши Павла, поставив його перед ними. Зрозумівши, що одна частина тут – садукеї, а друга – фарисеї, Павло вигукнув у синедріоні: «Мужі-брати, я ж фарисей, син фарисеїв! За надію і за воскресіння мертвих мене судять!» Як тільки він це промовив, виникла незгода між фарисеями та садукеями, і збори поділилися. Адже садукеї твердять, що немає ані воскресіння, ані ангела, ні духа, а фарисеї визнають одне і друге. І зчинився великий галас, і деякі книжники, які були з групи фарисеїв, підійнявшись, чинили опір, кажучи: «Ми не знаходимо нічого лихого в цій людині. Що ж, як дух заговорив до нього чи ангел?» А як здійнялася велика колотнеча, тисяцький, боячись, щоб вони не роздерли Павла, наказав воїнам зійти, щоб забрати його з-посеред них і відвести до казарми. А наступної ночі Господь, ставши перед ним, промовив: «Будь відважним! Бо як ти свідчив про Мене в Єрусалимі, так тобі треба й у Римі засвідчити!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а і 5. 7-8. 9-10. 11
Врятуй нас, Боже, Ти – наша надія.
Збережи мене, Боже, бо я на Тебе покладаю надію. *
Ти сказав Господу: «Ти – Господь мій».
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Благословлятиму Господа, який дав мені пораду. *
Навіть ночами моє нутро давало мені настанови.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Через це зраділо моє серце і моє єство звеселилось, *
навіть моє тіло спочине у надії,
бо Ти не залишиш душі моєї в шеолі *
і не даси своєму святому побачити тління.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – перед Твоїм обличчям,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 17, 21
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай усі будуть одне, –
так, як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі,
аби світ повірив, що Ти Мене послав –
Господь говорить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 20-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу, підвівши очі до неба, Ісус молився і казав: «Отче святий, благаю не лише за них, а й за тих, хто повірить у Мене через їхнє слово, щоб усі були одне, – так, як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі, – щоб і вони в Нас були одне, аби світ повірив, що Ти Мене послав. І Я славу, яку Ти Мені дав, дав їм – щоби були одне, як і Ми одне. Я в них, а Ти – в Мені, щоб були досконалі в єдності, аби світ пізнав, що Ти Мене послав і полюбив їх, так як і Мене полюбив. Отче, ті, яких Ти Мені дав, – хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоби бачили Мою славу, яку Ти Мені дав, бо Ти полюбив Мене раніше від заснування світу. Отче праведний, і світ Тебе не пізнав, але Я Тебе пізнав; й оці пізнали, що Ти Мене послав. І Я явив їм Твоє Ім’я, і являтиму, щоб любов, якою Ти полюбив Мене, була в них, і Я – в них». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
На землі багато зла, панує розбрат також і серед християн; молімося, щоб Господь явив нам своє милосердя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб з допомогою Божої благодаті вона вберегла своїх дітей від зневіри.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його екуменічна діяль- ність принесла плоди єдності та любові між християнами.
3. Молімося за керівників держав, щоб, виконуючи свою функцію, вони покращували добробут суспільства і не спонукали громадян ставати на шлях злочину.
4. Молімося за духовні семінарії, щоб вони для служіння Церкві виховували сильних вірою та мудрістю священиків.
5. Молімося за померлих, котрі залишали цей світ покинутими близькими та позбавленими опіки, щоб милосердний Господь огорнув їх своєю любов’ю в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, беручи участь у Христовій жертві   примирення,   всіма   силами   дбали   про  збереження  миру в наших серцях і наших родинах.

Господи наш і Відкупителю, прийми нашу молитву і прийди на допомогу своєму народові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоб ми самі стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Кажу вам, однак, правду: * Ліпше для вас, щоб Я відійшов. * Бо коли не відійду, * то Утішитель до вас не зійде, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 16, 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Господа: нехай прийняті дари наставлять нас у небесній мудрості † і своєю силою принесуть нам відновлення, * щоб ми змогли досягти духовних дарів. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:12 П'ятниця 0 63 Літургія на кожен день, 17 листопада, субота Досвід боротьби за молитву є великим зусиллям. Часто ми не звертаємо уваги на її витривалість. Притча Христа допомагає нам у цьому змаганні. По-перше: вбога вдова немає іншого виходу, окрім як відстоювати своє право на подальше існування. Іноді нам не вистачає розуміння того, наскільки у великій духовній небезпеці ми знаходимось. По-друге: нам не вистачає довіри до Бога. Як каже Ісус, Бог негайно нас чує, коли звертаємося до Нього. Тож з надією звертаймося до Нього в наших потребах.
СВ. ЄЛИЗАВЕТИ УГОРСЬКОЇ, МОНАХИНІ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Єлизавета, дочка короля Угорщини, в 14 років вийшла заміж за ландграфа Тюрінгії Людовика IV. У подружжя народилося троє дітей. Незабаром, під час хрестового походу, помер її чоловік. Єлизавета, залишивши Варт- бург, оселилася в Марбурзі, де заснувала лікарню. У 1228 році, під впливом духовного керівника, склала обіт відречення від світу і вступила до третього ордену св. Франциска. Останні роки життя провела у радикальному відреченні й убогості, віддаючись служінню хворим і бідним. Померла від виснаження 17 листопада 1231 року. Через 4 роки після смерті була канонізована Папою Григорієм ІХ. Є покровителькою третього ордену св. Франциска. Від її імені взяли назву декілька жіночих конгрегацій.


Літургійний зошит 18:27 Понеділок 0 105 Літургія на кожен день, 13 листопада, вівторок (зел) Вівторок ХХХІІ звичайного тижня
Хто такий слуга? Згідно слів Господа це хтось, хто чинить те, що до нього належить. Грецьке слово “ахрейос” означає когось нездатного до будь-якого іншого діла, ніж те, що йому призначене. До чого спонукає це слово? Може до того, щоб бути здатним лише для Божої Волі, Божого плану, який Він передбачив на моє життя і бути нездатним для будь-чого іншого, а особливо для гріха.