Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Релігійна свобода необхідна для досягнення миру

Релігійна свобода необхідна для досягнення миру

26 липня 2018 року у Вашингтоні завершилася міжнародна зустріч, присвячена релігійній свободі. У її підсумковому документі – «Потомакській декларації» – йдеться про те, що релігійна свобода необхідна для досягнення миру та стабільності.

Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Держдепартамент США запросив на зустріч 200 представників релігій, громадянського суспільства та політичних кіл із 80 країн світу, щоб обговорити теми, присвячені релігійним переслідуванням і захистові меншин.

Надихаючись 18-ю статтею Загальної декларації прав людини, підсумкова декларація вказує, що кожна країна мусить зобов’язатися захищати релігійну свободу, зокрема можливість змінювати релігію та вільно виявляти свою віру. Беручи до уваги зацікавлення темою та пропозиціями, які виникли під час дискусій, вирішено провести ще одну зустріч наступного року.

Надто багато людей зазнають дискримінації

У декларації зазначено, що 80 % населення планети зазнає обмежень у практикуванні своєї віри та що «переслідування, репресії й дискримінація на основі віри чи її браку – це щоденна дійсність занадто великої кількості людей». Наголошено, що релігійна свобода – це «суттєвий елемент для досягнення миру та стабільності всередині країн і між ними».

«Де захищена релігійна свобода, там інші свободи – слова, об’єднань і мирних зібрань – процвітають, де ж її нема, там зроджуються конфлікти, нестабільність і тероризм», – ідеться в документі. Він нагадує також про фундаментальну роль вірян у громаді, адже «віра мотивує людей сприяти мирові, толерантності та справедливості, спонукає допомагати убогим, опікуватися хворими, допомагати самотнім, а також анґажуватись у громадську дискусію та служити своїй країні».

Десять пунктів

У десяти пунктах Потомакська декларація підкреслює важливість того, щоб захищати невід’ємне право людини на свободу віросповідання. Не можна дискримінувати осіб на основі віри чи примушувати їх приймати якесь окреме вірування. Документ вказує, що необхідно захищати культ і місця культу, культурну й історичну спадщину, а також дбати про те, щоб надати батькам повну свободу релігійного виховання дітей. Запропоновано програму дій для тих ситуацій, коли трапляються порушення та зловживання.

Свідчення Державного секретаря США

Державний секретар США Майк Помпео, виступаючи під час зустрічі, сказав, що «релігійна свобода – це універсальне право, дане Богом, яке належить усім і становить фундаментальний елемент вільних суспільств». Він поділився особистим досвідом, який, за його словами, став одним із мотивів скликання конференції: «Як американець, я маю благословенне право жити своєю вірою, не боячись переслідувань чи утисків із боку уряду. Хочу, щоб також інші мали змогу втішатися таким благословенням».