Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літній відпочинок парафії святого Йоана з Дуклі в Житомирі
11:07 Понеділок 0 613
30-07-2018, 11:07

Літній відпочинок парафії святого Йоана з Дуклі в Житомирі

Парафія святого Йоана з Дуклі в місті Житомирі має цікаву традицію, якій уже 17 років. Щороку влітку 5 поколінь маленьких парафіян відпочивають на базі «Мелодія» в Зарічанах Житомирської області.


Усі ці 17 років оази провадять священики Ордену Братів Менших. Зазвичай одному священикові випадає працювати з конкретною віковою групою: 2-3-й класи, 4-5-й класи, 6-7-й класи, 8-9-й класи, молодь.


Цього літа в таборі відпочили понад 200 діток. На черзі – відпочинок міністрантів Провінції святого Архангела Михаїла, на який вони щороку збираються в кінці серпня.


Оази готують завчасно. Молодь, яка прагне служити аніматорами, починає працювати зі священиками ще навесні: розробляє програму, розпорядок тощо. Цього року настоятель парафії отець Павло Шевчук OFM започаткував школу аніматорів. Вона запрацювала в лютому 2018 і триватиме впродовж цілого навчального року. З аніматорами вже встигли попрацювати психолог і досвідчений тренер. Спеціалісти вузьких галузей виховання продовжать підготовку аніматорів у парафії святого Йоана з Дуклі вже з жовтня.


Кожен священик і його команда аніматорів організовували насичений відпочинок. Адже оаза – це вдала комбінація дозвілля, навчання й духовного розвитку. Темою цьогорічних таборів були біблійні персонажі: Йоан Хреститель, Марта і Марія, Давид, Петро і Юда, Йосиф і його брати, розбійники, яких розіп’яли з Ісусом, Йов, Авраам, Йона, Каїн і Авель, Ной, Мойсей.


Щодня на конференціях діти чули про життя цих людей. Катехити виокремлювали мораль з життя кожного персонажа для того, щоб показати, чого Бог прагне навчити нас на прикладі цих історичних осіб.


На початку червня перший заїзд, 6-7-й класи, випав для настоятеля нашого храму отця Павла. Далі естафету перейняли отець Граціан Дядюк OFM, брат Леонард і 4-5-й класи. У липні найменшеньких парафіян, тобто 2-3-й класи, розважали отець Милослав Горай OFM, брат Леонард і, звісно, аніматори. Наступний заїзд був для 8-9-х класів. Оазу провадив отець Ян Гергуш OFM. Для цієї вікової категорії було обрано унікальну тему – «Ісус Христос».


На цьому заїзді оази щоденна Служба Божа чи не вперше відбулася не за розпорядком. Отець Ян кинув виклик цілому заїзду, аніматорам і самому собі. Він разом із аніматорами розбудив табір о 4:00 ранку та вже за годину, на світанку, звершив Месу на березі річки. Це було вперше, неймовірно, незабутньо!


У традиції оазового відпочинку парафії святого Йоана з Дуклі є унікальна родзинка: діти спочатку їдуть на 2-3-й класи – а через 10 років уже приїздять аніматорами! Це нереальне, неповторне відчуття, коли ти фактично виріс на цій «Мелодії», а зараз разом зі священиками організовуєш відпочинок для нових діток – яких ще й у проекті не було, коти ти сам тут відпочивав.


Це величезне серце «Мелодії» вже 17 років б’ється завдяки численним благодійникам, які матеріально підтримують запуск кожної оази. Дужезна подяка вам, дорогі добродії! Ще більша подяка отцям францисканцям за організацію й сумлінне виконання своїх, а часом і не своїх, обов’язків на кожному заїзді. Дорогі отці францисканці, усі, хто пережив оази в Зарічанах, – ви круті! Нехай вас завжди вистачає зокрема й для такого цікавого служіння в парафії святого Йоана з Дуклі в Житомирі!

О. К.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий