Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храм, який збудував святий Патрик
12:46 Неділя 0 98
29-07-2018, 12:46

Храм, який збудував святий Патрик

Католицька парафія святого Йоана в північноірландському селі Ґлинн може похвалитися не тільки храмом, збудованим у 1840-х роках, а й залишками значно старішої святині. А місцеві легенди говорять ще й про те, що на великому церковному цвинтарі схований скарб.
Залишки храму святого Йоана в Ґлинні – це одна з найдавніших церковних споруд у регіоні. Написи на каменях датовані початком XIV століття, але дослідники припускають, що сама святиня була збудована значно раніше. Є відомості про те, що ще сам святий Патрик заклав храм у долинах Ґленіндехти, сучана назва якої – Ґлинн; імовірно, це якраз і була ця церква.


Але це не єдина місцева легенда. За переказами, будинок, який стояв неподалік від храму, був сполучений із ним підземним ходом, що йшов під цвинтарем. І десь у цьому тунелі була схована скриня, повна золота. Зараз цю історію ніхто не може ні підтвердити, ані спростувати, але шукачі пригод не втрачають надії знайти цей скарб.


Та навіть якщо немає ніяких секретних ходів і прихованих скарбів, руїни, храм і цвинтар довкола нього все одно цікаві. Церква, яка стоїть тут зараз, була збудована на місці своєї зруйнованої попередниці 1840 року за кошти тодішнього вікарія Френсіса Віллетта Вотерсона. До того часу парафія використовувала як капличку один із сільських будинків.


Церковний двір наповнений старими, напівзруйнованими, історичними надгробками. Серед них є чимало прикрашених кельтськими символами, рослинними орнаментами й сімейними емблемами. Багато надгробків – це згадки про тих, хто загинув під час обох світових воєн; є також чимало могил, які нагадують про історію місцевого мореплавання.

Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 10:24 Середа 2 476 Відродження храму Пресвятого Серця Ісуса в Чернівцях «Ми зруйнуємо цей світ до підвалин, а на ньому збудуємо новий», – так згадує радянське минуле храму історик, голова парафіяльної ради храму Пресвятого Серця Ісуса в Чернівцях Інна Келлер. «Новий світ», зокрема, передбачав триповерховий архів усередині неоготичної римсько-католицької споруди, яку парафіяни до минулого року власноруч розбирали по цеглині. Тепер, щоб повернути святині автентичний вигляд, їм потрібні п’ять мільйонів доларів.