Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні і душпастирські матеріали на першу суботу грудня
10:13 П'ятниця 0 6 960
24-11-2017, 10:13

Літургійні і душпастирські матеріали на першу суботу грудня

Перша субота місяця – 2 грудня 2017 р.
МАЛІ ГОДИНИ НА ЧЕСТЬ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (продовження)
(Пропозиція проповіді)


Сьогодні - перша субота грудня. Ми хочемо вшанувати Непорочне Серце Марії. Отже, розглянемо подальші старозаповітні картини, використані у Малих Годинах для вираження правди про привілей Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Таким чином хочемо краще пізнавати Ту, яка так багато піклується про спасіння нас усіх.

Радуйся, Діво-Мати, * Троїці святиня,
Ти – ангельська відрада, * цноти берегиня.

АНГЕЛЬСЬКА ВІДРАДА (Angelorum gaudium)
Отці Церкви нерідко порівнюють Марію з Едемським садом, символом первісного щастя людини. Людство втратило це щастя через первородний гріх, але знову отримало його завдяки спасенній жертві Ісуса Христа. Латинський текст Малих годин говорить буквально "радість ангелів".
Щоб зрозуміти зміст цього заклику, ми повинні звернутися до Євангелія від Луки, який більше, ніж інші, відображає настрій радості, що супроводжує пришестя Месії. Ангельське привітання розпочинається словом "Радуйся!" Заохочена закликом Гавриїла, Марія поспішає поділитися радісною новиною зі своєю родичкою Єлизаветою. Самі слова її привітання заповнили увесь дім (Лк 1, 41.44). Ангели з великою радістю оголосили про народження Спасителя пастухам Віфлеєму, і через них «усім людям» (Лк 2, 11). Крім того, «з великою радістю» будуть повертатися учні Христа після Його вознесіння (Лк 24,52). Відтоді внутрішня радість, навіть у розпал гонінь, буде характерною рисою християни усіх часів (Рим 14, 17), як один із «плодів Духа» (Гал 5, 22). Марія, приймаючи з радістю благовіщення ангела стала «причиною нашої радості», як молимось у Лоретанській літанії. Вона стала вічною радістю ангелів після того, як Ісус взяв її на небеса. Як колись цар Давид зустрічав з радістю Ковчег Завіту, що його вносили в Єрусалим (2 Сам 6,5), так само Марію «ангели взяли на небеса». Таке порівняння, зачерпнуте зі східної літургії, ми бачимо, наприклад, в гомілії св. Йоана Дамаскина в день Успіння ПДМ:
«Сьогодні, святий і живий Ковчег живого Бога, який у своєму лоні носив свого Творця, спочиває в Господньому нерукотворному храмі. Стрибає від радості Її дід і Божий праотець, Давид, а враз з ним, радіють Ангели, торжествують Архангели, віддають честь Сили, тріумфують Князівства, вигукують від радості Господства, насолоджуються Панування, святкують Престоли, співають і проголошують славу Серафими, адже це привілей помножувати славу Матері"(TMB 1,244).

ЦНОТИ БЕРЕГИНЯ (Cella puritatis)
«Чистоти каплиця» - так дослівно можна перекласти з латинської цей заклик, який взято від св. Амвросія, великого єпископа Мілана в четвертому столітті. У своєму трактаті так він звертається до Непорочної: «Сам, Твій Єдинородний Син, що мав прийти на землю, щоб прийняти те, що було втрачено, не міг знайти більш чистого народження свого тіла, ніж замешкати в палаці Небесної Діви, в якому була б і каплиця бездоганної чистоти, і храм Божий» (ТМВ 2.66) Латинське слово Cella, перекладене тут як «каплиця», з'являється один раз в біблійній Пісні пісень у діалозі Бога зі своєю Нареченою - Ізраїлем:
"Що та лілея між будяками, то моя люба між дочками.
Що яблуня між лісовими деревами, то любий мій між синами!
У його холодку, що так бажала, я сіла і плід його був солодкий моєму піднебінню.
Він увів мене в бенкетний покій (cellam), і любов - стяг його надо мною."(Пісн 2, 2-4).
Згідно з християнськими апокрифами, це була пісня, яку ангели співали на Успіння Богородиці, а тоді Христос називав свою Матір «комнатою і храмом Бога живого» (Transitus Йосифа з Ариматеї, глава II і XI).
Щоб краще зрозуміти цю прекрасну картину, ми ще можемо звернутися до 18-го Псалму, який охоче згадують у найдавнішому навчанні про Христа і Церкву. Перша частина цього гімну акцентує саме діла Божої сили (ст. 2-7), водночас інша зазначає красу одкровення, що міститься в Господньому законі (ст. 8-15). Християни, оскільки Христос є метою Закону (Рим 10, 4), у першій частині псалму побачили Його присутність у сміливому образі сонця, що котиться по небосхилі:
«Він поставив у них намет для сонця: +
воно, як наречений, котрий виходить зі своєї світлиці; *
радітиме, наче велетень, який біжить шляхом.»(Пс 18А, 6).
«Світлиця», тобто весільна кімната, у якій звершилось вінчання Христа з Церквою, це - відповідно до христологічної екзегези Отців - тіло Пресвятої Богородиці (пор. Одкр 12,1) Св. Йоан Дамаскин у своїй проповіді на Різдво Діви Марії пояснює цей текст у такий спосіб: «Відвічне світло, що походить від відвічного Світла, нематеріальне і безтілесне, від жінки приймає тіло і, як наречений, виходить зі світлиці, будучи Богом, а потім стаючи сином земного племені» (TMB 1,221).
(Переклад з: Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

Молитва в інтенції винагородження
перед св. Розарієм
Царице святого Розарію! Ось ми преклоняємо коліна у молитві, щоб у першу суботу місяця молитися Розарієм, про який Ти просила. Ми хочемо ним винагороджувати за свої гріхи, гріхи наших рідних і близьких, гріхи нашої Батьківщини і всього світу. Прагнемо молитися особливо за тих, хто далеко відійшов від Бога і найбільше потребує Його милосердя. Підтримай нас благодаттю, щоб ми пам’ятали про намір, який Ти нам визначила. Допоможи нам винагороджувати нашим розарієм страждання Твого Непорочного Серця і страждання Пресвятого Серця Ісуса.

Роздуми над тайнами Святого Розарія
РАДІСНІ ТАЄМНИЦІ


1. Благовіщення
Небесний Отець прагне започаткувати новий етап історії любові до людини. Не дає простого наказу. Маючи в намірах Новий Заповіт, просить молоду жінку про добровільне „так”. Марія, яко Непорочне Зачаття, є цілковито послушна і відкрита на голос Бога. З дитячою довірою запитує і отримує відповідь. Син Божий буде одним з нас, у всьому до нас подібний, окрім гріха. Марія відважується на акт безумовної віри: „Нехай мені станеться по Твоєму слові”.
Святий Духу, вчи нас цілий час зростати у виконанні волі Отця. Дай нам сил, щоб як Марія говорити „так” цілим серцем. Благослови усім молодим людям, щоб їхні серця були завжди відкритими на Євангеліє Ісуса, а нас усіх веди шляхом, котрий веде до Отця. Амінь.

2. Відвідини
Після того, як Син Божий прийняв людське тіло в лоні Марії, могла Вона залишитися вдома і розважати цей незмірний дар, який отримала. Однак з поспіхом йде до своєї родички Єлизавети, щоб служити матері Йоана Хрестителя. Два нових життя зустрічаються, дві Матері обіймаються. Марія несе Ісуса. У Магніфікат, своїй пісні прославлення, предвіщає Спасителя, котрий буде підтримкою для бідних і слабких.
Ісусе, Твоя присутність порушує, дає радість і охороняє кожне нове життя. Допоможи нам усвідомити собі, що кожна людина, від початку свого існування, є дитиною Божою, а Ти є її братом. Уділи нам духа служіння, якого мала Марія, і благослови усіх матерів, котрі очікують на дитину. Амінь.

3. Різдво
Єдинородний Син Бога Отця, нескінченний Бог, завдяки Марії стає людиною. Приходить до нас не як всемогутній цар, не вибирає столиці якогось великого князівства, ані палацу. Навіть в господі не знаходить місця для себе. Не може ще говорити, але вже є живим Словом Отця, видимим знаком Його милосердної любові. Бог став людиною, ніхто не може Його боятися. Бідні пастухи є першими, котрих покликав. Він є великою радістю Отця для нашого світу.
Небесний Отче, мільйони людей без домівок, мільйони втікачів з регіонів, де йдуть війни і катастрофи цієї ночі не знайдуть жодного місця в господі, в притулку... багато дітей приходить на цей світ в умовах негідних людини. В них живе вбогий Христос. Покажи нам, як їх вітати з миром вифлеємськім. Амінь.

4. Жертвування
Свята Родина підлягає Праву: Марія разом з Йосифом приносять свого єдинородного Сина, щоб очиститися. В святині Ісус, Марія і Йосиф зустрічають старця Симеона і вдову Анну. Вони жили в вірі Ізраїля і сповнені надії очікували Месію. В Ісусі Симеон розпізнає Спасителя. Величає Бога і предвіщає шлях терпіння, котре чекає Ісуса і Його Матір. Від першої хвилини Марія є пов’язана зі спасенним ділом свого Сина.
Святий Йосифе, людино справедливості, випроси усім старшим людям благодать споглядання Ісуса обличчям в обличчя. Усім, котрі оплакують свою дружину або чоловіка, випроси благодать життя, як Анна, в потішаючій присутності Господа. Амінь.

5. Знайдення
Через участь в дискусії з вченими Ісус робить важливий крок у своєму розвитку, як молодий чоловік. Робить це з послуху до свого Отця. Ця година дозрівання Святого Сімейства містить повідомлення і благодать. На загублення молодого Ісуса Його батьки реагують з турботою і страхом... незважаючи на те, що відповідь Сина залишається для Марії незрозумілою, „Вона переховує це все і роздумує у своєму серці” і з досконалим послухом підпорядковується таємному плану Бога.
Маріє, Матінко наших родин, в змаганнях нашого щоденного життя не завжди розуміємо один одного. Допоможи нам шанувати винятковість кожної особи і знайти Бога навіть в тих справах, котрих не розуміємо. Дай світло усім батькам, котрі в Твоє Ім'я піклуються про своїх дітей. Амінь.


МОЛИТВА ПРО ІНТЕНЦІЮ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПЕРЕД РОЗДУМАМИ

Найсвятіша Матір, Непорочна Маріє!
З радістю приймаю Твоє запрошення брати участь у Твоїх роздумах. У перші суботи Ти відкриваєш своє Непорочне Серце для кожного, хто прагне влити у своє серце ці найважливіші знаки, які Бог явив нам у Фатімі. Прошу Тебе: відкрий переді мною своє Серце. Насмілююсь просити про це зі смиренням, але й з дитячою сміливістю, бо прагну наслідувати Тебе, прагну жити любов’ю до Твого Сина, прагну завжди перебувати у стані благодаті і любити Твій святий Розарій, врешті, бо прагну всього, що я тільки можу пожертвувати в дусі відшкодування за грішників. Дай мені брати участь в Твоїх роздумах, а я обіцяю впроваджувати у життя Слово, яке Ти увіллєш до мого малого серця, щоб воно ставало щораз милішим Тобі, щораз ближчим Тобі, щораз більш подібним до Твого Непорочного Серця. Амінь.

МОЛИТВА В ІНТЕНЦІЇ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

Я люблю Тебе, Ісусе, Царю вічної любові, і приймаю Тебе з любов’ю Царе́м мого серця.
Прошу Тебе: сховай мене назавжди у своєму божественному Серці і прийми моє життя як дань вдячності за дар спасіння, який Ти даєш мені за посередництвом Непорочного Серця Марії.
О добра Матінко, перепрошую Тебе за мої гріхи, гріхи моєї сім'ї, гріхи Батьківщини і гріхи світу, котрі ранять Твоє Непорочне Серце! Щоби відшкодувати Тобі за всі страждання, яких ми, невдячні діти, Тобі завдаємо, жертвую Тобі нескінченну любов Ісуса, присутнього в моєму серці.
З любов’ю віддаю себе під Твоє царювання, щоб якнайшвидше воцарилося Твоє Непорочне Серце. Прибіжище грішників, молись за нас!

Літанія до Непорочного Серця Марії
Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Серце Марії, з’єднане з Серцем Ісуса, молись за нас.
Серце Марії, святине Пресвятої Трійці, молись за нас.
Серце Марії, доме Віковічного Слова, молись за нас.
Серце Марії, переповнене благодаттю, молись за нас.
Серце Марії, благословенне серед усіх сердець, молись за нас.
Серце Марії, тихе і лагідне, молись за нас.
Серце Марії, глибино смирення, молись за нас.
Серце Марії, жертво любові, молись за нас.
Серце Марії, прибите до хреста, молись за нас.
Серце Марії, розрадо засмучених, молись за нас.
Серце Марії, притулку грішників, молись за нас.
Серце Марії, надіє вмираючих, молись за нас.
Серце Марії, столице милосердя, молись за нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
помилуй нас!
Молімося: Боже, Ти в Непорочному Серці Марії дав нам переможну силу чистоти й любові, визволи нас від гріхопадіння і вчини, щоб, очищаючись через покуту і молитву, наші серця щоразу тісніше з’єднувалися з Тобою і проголошували у світі Твій заклик до навернення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Акт присвячення парафії Матері Божій
(можна прочитати після Меси або під час молебню)
Непорочна Діво! Мати істинного Бога і Мати Церкви!
Ти являєш свою милість і співчуття усім, хто прибігає під Твій покров, вислухай молитву, яку ми, Твої діти, з довірою возносимо до Тебе і представ її Твоєму Сину, Ісусу, нашому єдиному Відкупителю.
Мати Милосердя, Наставнице прихованої і тихої самопожертви, Тобі, котра виходиш нам назустріч, ми, грішники, віддаємо цього дня все наше єство і всю нашу любов. Віддаємо Тобі також усе наше життя: наші труди, наші радощі, наші слабкості та наші страждання. Уділи всім миру, справедливості і благополуччя. Все, чим ми є і що маємо, довіряємо Твоїй турботі, Володарко і Матінко наша. Ми хочемо бути повністю Твоїми, з Тобою пройти шлях цілковитої вірності Христу в Його Церкві. З любов’ю завжди веди нас за руку.
Маріє, Мати наша і Царице! Просимо за Святішого Отця Н., за всіх єпископів, священиків, щоб вони вели вірних стежками ревного християнського життя, стежками любові і смиренного служіння Богові та людям.
Споглянь, які великі жнива і впроси Господа, щоб Він наповнив весь Божий народ голодом святості і надихнув численні покликання: священиків і монахів, сильних у вірі та ревних у звершуванні Божих тайн.
Дай нашим сім’ям благодать шанувати зачате життя і любити його тією самою любов’ю, з якою Ти у своєму лоні зачала Сина Божого. Пресвята Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, бережи наші сім’ї, щоб вони завжди жили у злагоді, та благослови нам у вихованні дітей.
Надіє наша, споглянь на нас співчутливо, навчи завжди йти до Ісуса – а якщо впадемо, допоможи нам піднятися і повернутися до Нього, визнаючи наші провини й гріхи у таїнстві покаяння, яке повертає душі спокій.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина.
Свята Мати, вчини, щоб ми з Божим миром у сумлінні та із серцем, вільним від гніву та ненависті, могли нести всім істинну радість та істинний мир, які приходять до нас через Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, котрий з Отцем і Святим Духом живе і царює на віки вічні. Амінь.

або:

Богородице Діво, Володарко і Царице наша!
Ми, діти святої Католицької Церкви, стаємо сьогодні перед Тобою, сповнені щирою турботою про нашу вірність Ісусовому хресту і Євангелію, турботою про Боже життя в наших сім’ях.
Ми прагнемо особливим чином зараз повністю віддатися Тобі у власність і ввірити у Твої материнські долоні все найдорожче, що в нас є. Одвіку сам Небесний Отець явив Тебе як промінь надії нашим прародителям. Тобі Він віддав свого Єдинородного Сина, котрий народився з Тебе, щоби спасти нас. Твій Син, найкраща Мати, віддав на хресті Тобі те, що мав найдорожче на землі: своїх братів в особі улюбленого учня Йоана. Заохочені таким прикладом, з тим більшою довірою стаємо перед Тобою.
Дбайлива Мати Святого Сімейства! Під Твою материнську опіку віддаємо наші сім’ї, щоб через Тебе вони відродилися в Богові і жили за прикладом назаретської сім’ї. Будемо укріпляти в них царювання Твого Сина, обстоювати Боже Ім’я та християнські звичаї.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина. Амінь.

Молімося:
C. Будь прославлений, Господи, через Марію, Твою Непорочну Богородицю та нашу возлюблену Матір. Ти вчинив Її предивним свідоцтвом правди Твого Євангелія, в якій кличеш нас наслідувати Тебе через труд, страждання і хрест. Ти кличеш нас бути лиш непотрібним слугами, одночасно запевняючи, що слуга буде там, де перебуває його Господь. У житті Пресвятої Діви Марії Ти підтвердив цю радісну правду. Ця, Котра назвала себе Господньою Слугинею, Котра вела життя в досконалому з’єданні з Христом, уподібнилася до Тебе в славі: заслужила на благодать внебовзяття!
Дякуємо Тобі за цей знак, об’явлений в Діві Марії.. Ти вчинив Її першою, котра до кінця пройшла Твій шлях, через хрест до воскресіння i слави Дозволь нам завжди користатися з допомоги нашої Небесної Матері, яка має велику міць заступництва перед Божим престолом.
У. Амінь.
C. Боже, Ти зглянувши на смиренність Пресвятої Діви Марії, обдарував Її благодаттю тілесного народження Твого Єдинородного Сина. а сьогодні Ти увінчав Її найвищою славою, дай нам за Її молитвами, щоб ми, спасенні тайною Твого відкуплення, удостоїлися бути вознесеними до Тебе. Через Христа, Господа нашого.
У. Aмінь.

МОЛИТВА ДО БОГОМАТЕРІ, ЯКА ЯВИЛАСЯ У ФАТІМІ
О Пречиста Богородице, перед Всемилостивим і Всемогутнім Богом будь речницею нашої подяки за щедрі благодаті, якими Він обдаровує наш край, нашої покути за гріхи народу та нашої жертви. Випроси у Нього благословення для досягнення миру, злагоди та порозуміння. Заради Твого заступництва нехай Він благословить зусилля у справі єдності християн в ім’я Господнього завіту: «Щоб усі були одно». Нехай Він милостиво погляне на свою Церкву, даруючи їй повну свободу і благодать багатьох святих покликань до священства і чернечого життя; нехай Він благословить державну владу в її турботах про добробут народу, по його духовний розвиток і дотримання справедливості. Нехай Він опікується про наші сім’ї, щоб вони були міцні та вірні Богу. Нехай Він обдаровує дітей і молодь духовним, інтелектуальним та фізичним розвитком, і вбереже їх від гріховної спокуси. Нехай Він покаже заблукалим дорогу до навернення, нехай приведе невіруючих до пізнання істини, а грішників до покаяння. Нехай змилосердиться над хворими і бідними, стражденними і нужденними.
О Пресвята Богородице, Покровителько української землі, до Твоєї милості звертаємося. Прийми нашу молитву. Будь із нами на шляхах віри, надії та любові. На Твоє прохання нехай серця навернуться і запанує добро. Молися за нас, щоб ми виконували Волю Всевишнього, завжди наслідували Твій приклад служіння Богові й ближньому. Амінь.

Materiały w języku polskim

PIERWSZA SOBOTA – 2 grudnia 2017 r.

Godzinki o Niepokalanym Poczeciu NMP (cd.)
(MATERIAŁY HOMILETYCZNE)


Dziś, w pierwszą Sobotę miesiąca grudnia będziemy się rozważać kolejne obrazy, wykorzystane w Godzinkach dla wyrażenia prawdy o przywileju Niepokalanego Poczęcia Maryi. W ten sposób chcemy bardziej poznawać Maryję, która tak bardzo troszczy sie o zbawienie nas wszystkich.

Witaj świątynio Boga w Trójcy Jedynego,
Tyś raj aniołów, pałac wstydu panieńskiego.

RAJ ANIOŁÓW (Angelorum gaudium)
Ojcowie Kościoła często porównują Maryję z ogrodem rajskim, symbolem pierwotnego szczęścia człowieka. Ludzkość utraciła to szczęście przez grzech pierworodny, lecz odzyskała je ponownie dzięki zbawczemu dziełu Jezusa Chrystusa. Tekst łaciński Godzinek mówi dosłownie o „radości aniołów".
Aby przybliżyć sobie treść tej inwokacji, musimy znowu odwołać się do Ewangelii według św. Łukasza, która bardziej niż inne oddaje nastrój radości, towarzyszący przyjściu Mesjasza. Pozdrowienie anielskie, które tłumaczy tradycyjnie jako „Zdrowaś", znaczy dosłownie: „Raduj się!" Zachęcona tym wezwaniem Gabriela, śpieszy Maryja podzielić się radosną nowiną ze swoją krewną Elżbietą. Same słowa Jej powitania napełniły radością cały dom (Łk 1,41.44). Narodziny Zbawiciela ogłoszą aniołowie z wielką radością pasterzom betlejemskim, a przez nich „wszystkiemu ludowi" (Łk 2,11). Również „z weselem wielkim" będą wracać uczniowie Chrystusa po Jego wniebowstąpieniu (Łk 24,52). Odtąd wewnętrzna radość, nawet pośród prześladowań, będzie cechą chrześcijan wszystkich czasów (Rz 14,17), jako jeden z „owoców Ducha" (Ga 5,22). Maryja, przyjmując z radością zapowiedź anielską stała się „przyczyną naszej radości", jak Ją sławimy w Litanii. Wzięta do nieba przez Syna, stała się wieczną radością aniołów. Jak niegdyś król Dawid witał z radością arkę Przymierza, wnoszoną do Jeruzalem (2 Sm 6,5), podobnie Maryja „przez aniołów jest do nieba wzięta". Takie porównanie, częste w liturgii wschodniej, znajdujemy na przykład w homilii Św. Jana z Damaszku na dzień Wniebowzięcia:
„Dziś święta i żywa Arka żywego Boga, która w swym łonie nosiła swego Stwórcę, spoczywa w świątyni Pana, nie ludzkimi rękami zbudowanej. Skacze z radości Jej dziad i praojciec Boży, Dawid, a z nim cieszą się aniołowie, radują się archaniołowie, cześć oddają Moce, weselą się Księstwa, wykrzykują z radości Panowania, cieszą się Potęgi, święcą dzień święte Trony, śpiewają i głoszą chwałę Serafini, bo niemały to zaszczyt dodawać sławy Matce" (TMB 1,244).

PAŁAC WSTYDU PANIEŃSKIEGO (Cella puritatis)
Polski tekst Godzinek niejasno tłumaczy myśl poety, który mówił o „kaplicy czystości". Jest to łacińskie wyrażenia zaczerpnięte od wielkiego biskupa Mediolanu z IV wieku, św. Ambrożego. W traktacie „Na obłóczyny dziewicy" tak zwraca się on do Niepokalanej: „Sam Twój Syn Jednorodzony, mający przyjść na ziemię, aby przyjąć to, co zostało stracone, nie mógł znaleźć czystszego narodzenia swego ciała, jak by oddać swemu zamieszkaniu pałac niebieskiej Dziewicy, w którym by była i kaplica nieskalanej czystości, i świątynia Boga" (TMB 2,66). Łacińskie słowo cella, tłumaczone tu jako „kaplica", pojawia się raz w biblijnej Pieśni nad pieśniami, w pięknym dialogu Boga za swą Oblubienicą - Izraelem:
„Jak lilia między cierniem, tak przyjaciółka moja między córkami.
Jak jabłoń między drzewami leśnymi, tak miły mój między synami.
Pod cieniem jego, którego pragnęłam, siedziałam,
a owoc jego słodki gardłu memu.
Wprowadził mnie do piwnicy winnej (in cellam), rozrządził we mnie miłość..." (Pnp 2,2-4).
Według chrześcijańskich apokryfów, tę właśnie pieśń śpiewali aniołowie podczas wniebowzięcia NMP, a sam Chrystus nazwał wówczas swą Matkę „komnatą i świątynią Boga żywego" (Transitus Józefa z Arymatei, rozdz. II i XI).
Aby lepiej pojąć ten piękny obraz, trzeba jeszcze sięgnąć do Psalmu 18, chętnie przytaczanego w najstarszej nauce o Chrystusie i Kościele. Pierwsza część tego hymnu sławi mianowicie dzieła Bożej potęgi (ww. 2-7), druga natomiast opiewa wspaniałość objawienia zawartego w Prawie Pańskim (ww. 8-15). Ponieważ dla chrześcijan wypełnieniem Prawa jest Chrystus (Rz 10,4), toteż i w pierwszej części psalmu dopatrzono się Jego obecności w śmiałym obrazie słońca, biegnącego po nieboskłonie:
„W słońcu postawił przybytek swój,
a ono jak oblubieniec wychodzi z łożnicy swojej,
rozweseliło się jak olbrzym na biegnięcie w drogę" (w. 6).
„Łożnica", czyli komnata weselna, w której dokonały się zaślubiny Chrystusa z Kościołem, to - według chrystologicznej egzegezy Ojców - ciało Najświętszej Dziewicy (por. Ap 12,1). Św. Jan z Damaszku w homilii na Narodzenie NMP tak wyjaśnia ten tekst: „Odwieczna bowiem Światłość, z odwiecznej Światłości pochodząca, niematerialna i bezcielesna, z niewiasty bierze ciało i jak oblubieniec wychodzi z komnaty, będąc Bogiem i stając się potem synem ziemskiego plemienia" (TMB 1,221).
(Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

MODLITWA ANIOLA Z FATIMY
O Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, nie ufają Tobie i Ciebie nie miłują. Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników.

MODLITWA O WZBUDZENIE INTENCJI WYNAGRADZAJĄCEJ PRZED RÓŻAŃCEM

Królowo Różańca Świętego! Oto klękamy do modlitwy, by w pierwszą sobotę odmówić różaniec, o który prosiłaś. Chcemy przez niego zadośćuczynić za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Pragniemy modlić się szczegól¬nie za tych, którzy najdalej odeszli od Boga i najbardziej potrze¬bują Jego miłosierdzia. Wspomóż nas łaską, abyśmy pamiętali o tej intencji wyznaczonej przez Ciebie. Pomóż nam wynagra¬dzać naszym różańcem cierpienia Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Jezusowego.


Rozważania Różańca

TAJEMNICE RADOSNE
(RÓŻANIEC)


Zwiastowanie
Ojciec Niebieski pragnie zapoczątkować nowy etap historii miłości do człowieka. Nie daje prostego rozkazu. W celu zawarcia Nowego Przymierza, prosi młodą kobietę o dobrowolne "tak". Maryja, jako Niepokalanie Poczęta, jest całkowicie posłuszna i otwarta na głos Boga. W dziecięcej ufności pyta i otrzymuje odpowiedź. Syn Boży będzie jednym z nas, we wszystkim do nas podobny, oprócz grzechu. Maryja odważa się na akt bezwarunkowej wiary: "Niech mi się stanie według słowa twego".
Duchu Święty, ucz nas stale wzrastać w pełnieniu woli Ojca. Daj nam siłę, aby jak Maryja mówić "tak" całym sercem. Błogosław wszystkim młodym ludziom, aby ich serca były zawsze otwarte na Ewangelię Jezusa, a nas wszystkich prowadź drogą wiodącą do Ojca. Amen.

Nawiedzenie
Po tym, jak Syn Boży przyjął ludzkie ciało w łonie Maryi, mogła Ona pozostać w domu i rozważać ten niezmierzony dar, jaki otrzymała. Jednak w pośpiechu udaje się do swojej krewnej Elżbiety, aby służyć matce Jana Chrzciciela. Dwa nowe życia spotykają się, dwie Matki obejmują się. Maryja niesie Jezusa. W Magnificat, swej pieśni uwielbienia, przepowiada Wybawiciela, który będzie wsparciem dla biednych i słabych.
Jezu, Twoja obecność porusza, rozradowuje i chroni każde nowe życie.Pomóż nam uświadomić sobie, że każdy człowiek, od początku swojej egzystencji, jest dzieckiem Boga, a Ty jesteś jego bratem. Udziel nam ducha służby, jakiego posiadała Maryja, i błogosław wszystkie matki, które oczekują dziecka. Amen.

Narodzenie
Jednorodzony Syn Boga Ojca, nieskończony Bóg, dzięki Maryi staje się człowiekiem. Przychodzi nie jako wszechpotężny król, nie wybiera stolicy jakiegoś wielkiego królestwa, ani pałacu. Nawet w gospodzie nie znajduje miejsca dla siebie. Nie może jeszcze mówić, ale jest już żyjącym Słowem Ojca, widzialnym znakiem Jego miłosiernej miłości. Bóg stał się dzieckiem, nikt nie może się Go obawiać. Biedni pasterze są pierwszymi, których wezwał. On jest wielką radością Ojca dla naszego świata.
Ojcze Niebieski, miliony ludzi bez dachu nad głową, miliony uciekinierów z rejonów wojen i katastrof tej nocy nie znajdą żadnego miejsca w gospodzie, w schronisku... Wiele dzieci przychodzi na ten świat w warunkach niegodnych człowieka. W nich żyje ubogi Jezus. Pokaż nam, jak ich witać w pokoju betlejemskim. Amen.

Ofiarowanie
Święta Rodzina poddaje się Prawu: Maryja z Józefem przynoszą swego pierworodnego Syna, aby poddać Go oczyszczeniu. W świątyni Jezus, Maryja i Józef spotykają starca Symeona i wdowę Annę. Oboje żyli w wierze Izraela i pełni nadziei oczekiwali Mesjasza. W Jezusie Symeon rozpoznaje Wybawiciela. Wielbi Boga i przepowiada drogę cierpienia, która czeka Jezusa i Jego Matkę. Od pierwszej chwili Maryja jest związana ze zbawczym dziełem swego Syna.
Święty Józefie, mężu sprawiedliwy, wyproś wszystkim starszym ludziom łaskę oglądania Jezusa twarzą w twarz. Wszystkim, którzy opłakują współmałżonków, wyproś łaskę życia, jak Anna, w pocieszającej obecności Pana. Amen.

Znalezienie
Poprzez udział w dyskusji z uczonymi Jezus czyni ważny krok w swoim rozwoju jako młody mężczyzna. Czyni to z posłuszeństwa wobec swojego Ojca. Ta godzina dojrzewania Świętej Rodziny zawiera przesłanie i łaskę. Na zagubienie się młodego Jezusa Jego rodzice reagują z troską i strachem... Mimo tego, że odpowiedź Syna pozostaje dla Maryi niezrozumiała, "Ona zachowuje to wszystko i rozważa w swoim sercu" i z doskonałym posłuszeństwem podporządkowuje się tajemniczemu planowi Boga.
Maryjo, Matko naszych rodzin, w zmaganiach naszego codziennego życia nie zawsze wzajemnie rozumiemy się. Pomóż nam szanować wyjątkowość każdej osoby i znaleźć Boga nawet w tych rzeczach, których nie rozumiemy.Daj światło wszystkim rodzicom, którzy w Twoje imię troszczą się o swoje dzieci. Amen.

MODLITWA O WZBUDZENIE INTENCJI WYNAGRADZAJĄCEJ PO PRZYJĘCIU KOMUNII ŚW.
Kocham Cię Jezu, Królu Miłości odwiecznej i przyjmuję z miłością na Króla mojego serca.
Proszę, ukryj mnie na zawsze w Twoim Boskim Sercu i przyj¬mij moje życie w hołdzie wdzięczności za dar zbawienia, któ¬rego udzielasz mi przez pośrednictwo Niepokalanego Serca Maryi.
O czuła Matko, przepraszam Cię za grzechy moje, mojej ro¬dziny, Ojczyzny i świata, które ranią Twoje Niepokalane Serce! Aby wynagrodzić Ci za wielkie cierpienia, których doznajesz od nas, niewdzięcznych dzieci, ofiaruję Ci nieskończoną miłość Je¬zusa obecnego w moim sercu.
Z miłością poddaję się Twojemu królowaniu, aby jak najszyb¬ciej zatryumfowało Twoje Niepokalane Serce. Ucieczko grzesz¬ników, módl się za nami!


LITANIA DO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże - zmiłuj się nad nami!
Serce Marii, niepokalane, módl się za nami
Serce Marii, łaski pełne,
Serce Marii, błogosławione między sercami,
Serce Marii, najczystsze,
Serce Marii, najpokorniejsze,
Serce Marii, Kościele Boga wcielonego w Zwiastowaniu,
Serce Marii, nowymi łaskami ozdobione w Nawiedzeniu,
Serce Marii, przy Narodzeniu Pańskim dziwnym weselem napełnione,
Serce Marii, przy Ofiarowaniu mieczem boleści przeszyte,
Serce Marii, utratą Jezusa wielce zasmucone,
Serce Marii, przy znalezieniu Jezusa dziwnie rozweselone,
Serce Marii, w dźwiganiu krzyża przez Jezusa niezmiernym przygniecione ciężarem,
Serce Marii, z Jezusem na krzyżu rozpiętym do krzyża przybite,
Serce Marii, z umierającym Jezusem w morzu boleści pod krzyżem pogrążone,
Serce Marii, z umarłym Jezusem w żałości pogrzebione,
Serce Marii, ze zmartwychwstałym Jezusem radością ożywione,
Serce Marii, przy wniebowstąpieniu Pańskim niepojętym weselem napełnione,
Serce Marii, przy Zesłaniu Ducha Św. nową łask pełnością udarowane,
Serce Marii, uzdrowienie chorych,
Serce Marii, pociecho strapionych,
Serce Marii, ucieczko grzesznych,
Serce Marii, nadziejo konających.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Módlmy się: Najmilsze Serce Marii, któreś pomiędzy sercami wszystkich stworzeń jest najczystsze i miłością ku Sercu Jezusowemu najbardziej gorejące, oraz względem nas grzeszników najmiłosierniejsze, uproś nam u Serca Pana Jezusa, Zbawiciela naszego, wszystkie łaski, o które Cię prosimy. O Matko miłosierdzia, jedno westchnienie Twoje, jedno uderzenie Serca Twego, gorejącego miłością ku Sercu Pana Jezusa, Boskiego Syna Twojego, może nas zupełnie pocieszyć. Uczyń nam tę łaskę, a to Boskie Serce Jezusowe dla synowskiej miłości, którą miało ku Tobie i zawsze mieć będzie, niezawodnie Cię wysłucha. Amen.


AKT OFIAROWANIA PARAFII MATCE BOŻEJ
(można go odczytać po Mszy św. lub w czasie nabożeństwa)

Dziewico Niepokalana!
Matko Boga prawdziwego i Matko Kościoła!
Ty, która z tego miejsca objawiasz Twą łaskawość i współczucie dla wszystkich, co uciekają się pod Twoją opiekę, wysłuchaj modlitwy wznoszonej do Ciebie z synowską ufnością i przedstaw ją Twojemu Synowi, Jezusowi, naszemu jedynemu Odkupicielowi...
Matko Miłosierdzia, Nauczycielko ukrytej i cichej ofiary, Tobie, wychodzącej nam naprzeciw, my grzesznicy, oddajemy w tym dniu całą naszą istotę i całą naszą miłość. Oddajemy Ci także nasze życie, nasze prace, nasze radości, naszą słabość i nasze cierpienia. Udziel wszystkim pokoju, sprawiedliwości i pomyślności, gdyż wszystko, co mamy i czym jesteśmy, powierzamy Twojej trosce, Pani i Matko nasza. Chcemy być całkowicie Twoi, z Tobą przemierzać drogę pełnej wierności Chrystusowi w Jego Kościele. Z miłością zawsze prowadź nas za rękę...

Maryjo (...) Matko nasza i Królowo!
Prosimy Cię za Ojca świętego (...), za wszystkich biskupów, kapłanów, by wiedli wiernych ścieżkami żarliwego życia chrześcijańskiego, ścieżkami miłości i pokornej służby Bogu i ludziom...
Spójrz, jak wielkie jest żniwo i wstaw się u Pana, by głodem świętości napełnił cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania: kapłanów i zakonników, mocnych w wierze i gorliwych rozdawców tajemnic Bożych...
Daj naszym rodzinom tę łaskę, by kochały i szanowały poczynające się życie, z tą samą miłością, z jaką Ty w łonie Swoim poczęłaś życie Syna Bożego...
Święta Dziewico, Maryjo Matko Pięknej Miłości, chroń nasze rodziny, by zawsze trwały w zgodzie i błogosław wychowaniu naszych dzieci...
Nadziejo nasza, spójrz na nas z litością, naucz nas zawsze iść do Jezusa, a jeśli upadniemy, pomóż nam się podźwignąć i wrócić do Niego przez wyznanie naszych win i naszych grzechów w sakramencie pokuty, dającym spokój duszy. Błagamy Cię, daj nam wielkie umiłowanie wszystkich świętych sakramentów, które są jak znaki pozostawione przez Twojego Syna na ziemi...
Matko Święta, spraw, byśmy z Bożym pokojem w sumieniu i sercem wolnym od złości i nienawiści, mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i pokój prawdziwy, które przychodzą do nas od Twojego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

albo:

Bogarodzico Dziewico, Pani i Królowo nasza!
My, dzieci, Świętego Kościoła Katolickiego, stajemy dziś przed Tobą, przejęci głęboką troską o naszą wierność Krzyżowi Chrystusowemu i Ewangelii, o życie Boże w naszych rodzinach.
Pragniemy szczególniejszym aktem oddać się Tobie całkowicie na własność i powierzyć w Twoje macierzyńskie dłonie wszystko, co mamy najdroższego. Przed wiekami sam Ojciec Niebieski ukazał Ciebie pierwszym rodzicom, jako promień nadziei. Tobie oddał Syna Swego Jednorodzonego, który narodził się z Ciebie, aby nas zbawić. A Syn Twój, Najlepsza Matko, Tobie oddał na krzyżu, co miał na ziemi najdroższego: braci swoich w osobie umiłowanego ucznia Jana. Takim przykładem zachęceni, stajemy dziś tym ufniej przed Tobą.
Każdy z nas oddaje się Tobie na własność . Chcemy odtąd wszystko czynić z Tobą, ufni że Ty sama, oddasz nas swemu Synowi.

Troskliwa Matko Najświętszej Rodziny!
Pod Twoją macierzyńską opiekę oddajemy nasze rodziny, aby przez Ciebie odrodziły się Bogu i żyły na wzór rodziny nazaretańskiej. Będziemy umacniać w nich królowanie Twojego Syna, bronić imienia Bożego, obyczajów chrześcijańskich. Uważaj nas odtąd, Matko nasza, i wszystko, co posiadamy, za wyłączną własność Twoją, opiekuj się nami, rządź i prowadź do Twego Syna. Wierzymy, że kiedyś Ty sama, na progu nowego życia, okażesz nas Synowi Twojemu. Amen.


NB. Niniejsze materiały, w żadnym wypadku nie ograniczają inicjatywy miejscowych duszpasterzy. Stawiają sobie za cel być pomocą w jak najlepszym przygotowaniu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.

Материалы на русском языке


ПЕРВАЯ СУББОТА – 2 декабря 2017 г.

Молитва часов в честь Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии (продолжение)
(Предложение проповеди)


Сегодня, в первую Субботу месяца декабря будем стараться пристально наблюдать за очередными старозаветными образами, которые встречаются в Молитве Часов с целью раскрытия правды о возвышенности Непорочного Зачатия Марии. Таким образом будем более ближе знакомиться с Марией, которая превыше всего заботится о спасение всех нас.

Славься, о Дева-Матерь, Троицы святыня,
Ты – ангелов услада, чистоты твердыня.
АНГЕЛОВ УСЛАДА (Angelorum gaudium)
Отцы Церкви нередко сравнивают Марию с Эдемским садом, символом первоначального счастья человека. Человечество утратило это счастье посредством совершения первородного греха, но опять получило его благодаря спасительной жертве Иисуса Христа. В латинском тексте Малых часов можем прочитать буквально - "радость ангелов".
Чтобы понять смысл этого призыва, мы должны обратиться к Евангелию от Луки, которое больше, чем другие, отражает настроение радости, сопровождающее пришествие Мессии. Ангельское приветствие начинается словом "Радуйся!" Поощренная призывом Гавриила, Мария спешит поделиться радостной вестью со своей родственницей Елисаветой. Сами слова ее приветствия наполнили весь дом (Лк 1, 41.44). Ангелы с радостью возвестили о рождении Спасителя пастухам Вифлеема, и через них «всем людям» (Лк 2, 11). Кроме того, «с большой радостью» будут возвращаться ученики Христа после Его вознесения (Лк 24,52). С тех пор внутренняя радость, даже в разгар гонений, будет характерной чертой христиан всех времён (Рим 14, 17), как один из «плодов Духа» (Гал 5, 22). Мария, принимая с радостью Благовещение ангела стала «причиной нашей радости» - как молимся в Лоретанской литании. Она стала вечной радостью ангелов после того, как Иисус взял Её на небеса. Как когда-то царь Давид встречал с радостью Ковчег Завета, когда его вносили в Иерусалим (2 Цар 6,5), так же Марию «ангелы взяли на небеса». Такое сравнение, взятое из восточной литургии, мы видим, например, в проповеди св. Иоанна Дамаскина в день Успения ПДМ:
«Сегодня, святой и живой Ковчег живого Бога, который в своём лоне носил своего Творца, лежит в нерукотворном храме Господа. Прыгает от радости Её дед и Божий праотец Давид, а вдруг с ним, радуются Ангелы, торжествуют Архангелы, отдают честь Силы, торжествуют Княжества, выкрикивают от радости Господства, наслаждаются Власти, празднуют Престолы, поют и провозглашают славу Серафимы, ведь это честь - умножать славу Матери " (TMB 1,244)
ЧИСТОТЫ ТВЕРДЫНЯ (Cella puritatis)
«Чистоты часовня» - так буквально можно перевести с латинского этот призыв, который взят от св. Амвросия, великого епископа Милана в четвертом веке. В своем трактате так он обращается к Непорочной: «Сам Твой Единородный Сын, который должен прийти на землю, чтобы принять то, что было потеряно, не мог найти более чистого рождения своего тела, чем поселиться во дворце Небесной Девы, в котором была бы и часовня безупречной чистоты, и храм Божий »(ТМВ 2.66) Латинское слово Cella, переведенное здесь как «часовня», появляется один раз в библейской Песне песней в диалоге Бога со своей Невестой - Израилем:
"Что лилия между тернами,
то возлюбленная моя между девицами.
Что яблоня между лесными деревьями,
то возлюбленный мой между юношами.
В тени ее люблю я сидеть,
и плоды ее сладки для гортани моей.
Он ввел меня в дом пира,

и знамя его надо мною - любовь. " (Песн 2, 2-4).
Согласно христианским апокрифам, это была песня, которую ангелы пели на Успение Богородицы, когда Христос называл свою Матерь «Комнатой и храмом Бога живого» (Transitus Иосифа из Аримафеи, глава II и XI).

Чтобы лучше понять эту прекрасную картину, мы дополнительно можем обратиться к 18-му Псалму, который охотно вспоминают в древнейшем учении о Христе и Церкви. Первая часть этого гимна подчеркивает конкретно дела Божьей силы (ст. 2-7), одновременно другая отмечает красоту откровения, содержащегося в Господнем законе (ст. 8-15). Христиане, поскольку Христос является целью Закона (Рим 10, 4), в первой части псалма увидели Его присутствие в смелом образе солнца, катящегося по небосклоне:
«Он поставил в них жилище солнцу,
и оно выходит, как жених из брачного чертога своего,
радуется, как исполин, пробежать поприще» (Пс 19, 6).

«Брачный чертог», то есть свадебная комната, в которой свершилось венчание Христа с Церковью, это - согласно христологической экзегезы Отцов - тело Пресвятой Богородицы (ср. Откр 12,1) Св. Иоанн Дамаскин в своей проповеди на Рождество Девы Марии объясняет этот текст в следующим образом: «истинный Свет, происходит от истинного Света, нематериальное и бестелесное, от женщины принимает тело и, как жених, выходит из горницы, будучи Богом, а затем становясь сыном земного племени» (TMB 1,221).

(Перевод из: Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

МОЛИТВА О ПРОБУЖДЕНИЕ НАМЕРЕНИЯ,
дающего вознаграждение перед Розарием.


Царица Святого Розария!
Встаем на колени, дабы молиться в первую субботу молитвой Розария, о которой Ты нас просила. Мы хотим благодаря ему искупить свои грехи, а также грехи наших родных и близких, нашей Родины и всего мира. Молимся особенно за тех, кто отошел далеко от Бога и в наибольшей степени нуждается в Его милосердии. Помоги нам получить благодать, чтобы мы помнили намерения, полученные от Тебя.
Помоги нам воздать нашей молитвой розария страдания Твоего Непорочного Сердца и Святого Сердца Иисуса.

Размышления для Розария

Радостные тайны


1. Благовещение
Отец Небесный хочет начать новый этап истории любви к человеку. Не даёт простого решения. Чтобы составить Новый Завет, просит молодую женщину про добровольное согласие. Мария, как Непорочное Зачатие, - полностью послушна и открыта на голос Бога. С детским доверием спрашивает и получает ответ. Божий Сын будет одним из нас, во всём нам подобным, кроме греха. Мария мужественно входит на дорогу безоговорочной веры: „Да будет мне по слову Твоему”.
Святой Дух, учи нас всегда расти в выполнении воли Отца. Дай нам сил, чтобы как Мария всем сердцем говорить „да”. Благослови всем молодым людям, чтобы их сердца были открытыми на Евангелие Иисуса, а нас всех веди дорогой, которая идёт к Отцу. Аминь.

2. Посещение
После того, как Божий Сын принял тело человека в утробе Марии, Она могла остаться дома и размышлять над этим неизмеримым даром, который получила. Но всё-таки поспешно идёт к своей родственнице Елизавете, чтобы помочь матери Иоанна Крестителя. Две новые жизни встречаются, две Матери обнимаются. Мария несёт Иисуса. В Магнификат, своей песни прославления, предсказывает Спасителя, который будет опорой для бедных и слабых.
Иисусе, Твоё присутствие будоражит, радует и защищает каждую новую жизнь. Помоги нам понять, что каждый человек, от самого начала своего существования, есть Божиим дитём, а Ты – Его братом. Удели нам духа служения, который имела Мария, и благослови всех матерей, которые ждут рождения ребёнка. Аминь.

3. Рождество
Единородный Сын Бога Отца, неизмеримый Бог, благодаря Марии стаёт человеком. Приходит не как всемогущий царь, не выбирает столицы своего королевства ни дворца. Даже в гостинице не находит себе места. Не может ещё говорить, но есть уже живым Словом Отца, видимым знаком Его милосердной любви. Бог стал Младенцем, никто не может Его бояться. Бедные пастыри были первые, которых Он позвал. Он есть большой радостью Отца для нашего мира.
Небесный Отец, миллионы людей бездомных, миллионы беженцев из районов военных и стихийных бедствий не находят себе места в гостиннице или приюте... Много детей рождается в неблагоприятных условиях. В них живёт убогий Иисус. Покажи нам, как их приветствовать миром, который Ты принёс во Вифлеем. Аминь.

4. Жертвование
Святое семейство соблюдает закон: Мария и Иосиф приносят своего первородного Сына, чтобы очистить его. В храме Иисус, Мария и Иосиф встречают старика Симеона и вдову Анну. Они оба жили в вере Израиля, и были полны надежд в ожидании Мессии. В Иисусе Симеон признаёт Избавителя. Поклоняется Богу и предсказывает путь страданий, которые ждут Иисуса и Его Мать. С первого момента Мария связана со спасительной миссией своего Сына.
Святой Иосиф, справедливый муж, выпроси для всех пожилых людей благодать узрения Иисуса лицом в лицо. Для всех, кто скорбит по своим супругам, выпроси благодать жизни, как Анна, в утешительном присутствии Господа. Аминь.

5. Обретение
Участвуя в дискуссиях с учёными, Иисус делает важный шаг в своём развитии, как молодой человек. Делает это через послушание Отцу. Это время созревания Святого Семейства укрывает послание и благодать. На потерю молодого Иисуса Его родители реагируют с озабоченностью и страхом. Хотя ответ Сына для Марии остается непонятным, "Она сохраняет всё и раздумывает в своём сердце" и совершенным послушанием отдаётся таинственному плану Бога.
Мария, Матерь наших семей, в повседневной борьбе нашей жизни не всегда мы понимаем друг друга. Помоги нам уважать уникальность каждого человека и найти Бога даже в тех вещах, которых мы не понимаем. Просим о мудрость для всех родителей, которые в Твоё имя заботятся о своих детях. Аминь.

МОЛИТВА О ПРОБУЖДЕНИЕ НАМЕРЕНИЯ,
дающего вознаграждение после причащения.


Люблю тебя Иисусе, Царь любви вечной и принимаю Тебя с любовью как Владыку моего сердца. Прошу, сохрани меня навсегда в Твоем Божественном Сердце и прими мою жизнь, как благодарение за дар спасения, которое Ты даешь мне по ходатайству Непорочного Сердца Марии. О всемилостивая Матерь, прошу прощения за мои грехи, за грехи моей семьи, Родины и всего мира, которые ранят Твое Непорочное Сердце! Для того, чтобы воздать Тебе за все страдания, которые Ты испытываешь из-за нас, неблагодарных детей твоих, прими бесконечную любовь Иисуса, присутствующего в моем сердце. С любовью я поддаюсь Твоему царствованию, чтобы как можно скорее восторжествовало Твое Непорочное Сердце.
Убежище грешников, молись за нас!

ЛИТАНИЯ НЕПОРОЧНОМУ СЕРДЦУ МАРИИ
Господи, помилуй. Христос, помилуй. Господи, помилуй.
Христос, внемли нам! Христос, услышь нас.
Отче Небесный, Боже, помилуй нас.
Сын, Искупитель мира, Боже, помилуй нас.
Дух Святый, Боже, помилуй нас.
Святая Троица, единый Боже, помилуй нас.
Сердце Марии, молись о нас.
Сердце Марии, первое после Сердца Божия, молись о нас.
Сердце Марии, единое с Сердцем Иисуса, молись о нас.
Сердце Марии, орудие Духа Святого, молись о нас.
Сердце Марии, святыня достойной благоговения Троицы, молись о нас.
Сердце Марии, дарохранительница вочеловечившегося Слова, молись о нас.
Сердце Марии, не тронутое скверной греха первородного, молись о нас.
Сердце Марии, сокровищница благодати, молись о нас.
Сердце Марии, благословенное среди всех сердец человеческих, молись о нас.
Сердце Марии, сверкающий престол величия Божьего, молись о нас.
Сердце Марии, бездна смирения, молись о нас.
Сердце Марии, пламенная жертва Божественной любви, молись о нас.
Сердце Марии, со Спасителем на кресте распятое, молись о нас.
Сердце Марии, утешение опечаленных, молись о нас.
Сердце Марии, прибежище грешных, молись о нас.
Сердце Марии, надежда умирающих, молись о нас.
Сердце Марии, оплот и святыня божественного милосердия, молись о нас.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, прости нас. Господи.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, услышь нас, Господи.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, помилуй нас, Господи.
Св. О непорочная Матерь Божья, кроткая и смиренная Сердцем,
В. Уподобь сердце наше Сердцу Спасителя нашего!
Помолимся: О Бог милости и доброты, во спасение грешных и для защиты страждущих по любви Своей и милосердию уподобил Ты Непорочное Сердце Марии Сердцу Божественного Сына Твоего. Дай же нам, чтобы все, кто почитает девственное и любвеобильное Сердце Богоматери, через заслуги и заступничество Его уподобились сердцем Иисусу Христу. Ради Него, Господа нашего Иисуса Христа. Аминь.
Акт вверения прихода Божьей Матери
(можна прочитать после Святой Мессы или во время молебна)
Пречистая Дева! Матерь истинного Бога и Матерь Церкви!
Ты, которая проявляешь свою благосклонность и сострадание ко всем, кто прибегает под Твою защиту, услышь молитву, которая к Тебе возносится с сыновним доверием и представь ее Сыну Твоему, Иисусу, нашему единственному Искупителю.
Матерь Милосердия, Учительница укрытой и тихой жертвы, Тебе, которая выходишь навстречу нам, мы, грешники, в этот день вверяем всю нашу сущность и всю нашу любовь. Отдаем Тебе также нашу жизнь, нашу работу, наши радости, наши слабости и наши страдания. Дай всем мира, справедливости и процветания. Все, что мы имеем и чем мы есть, мы доверяем Твоему попечительству, наша Владычица и Матерь. Мы хотим быть полностью Твоими, с Тобою пройти путь к полной верности Христу в Его Церкви. С любовью всегда веди нас за руку.
Мария, наша Матерь и Царица! Просим Тебя за Святейшего Отца Н., за всех епископов, священников, чтобы они вели верующих путями усердной христианской жизни, путями любви и смиренного служения Богу и людям.
Посмотри, какая огромная жатва и ходатайствуй перед Господом, чтобы голод святости наполнил весь народ Божий и вдохновил многочисленные призвания: священников и монахов, сильных в вере и ревностных служителей Божиих таинств.
Дай нашим семьям благодать, чтобы они любили и уважали зачатую жизнь с той же любовью, с которой Ты в утробе своей зачала жизнь Сына Божьего. Пресвятая Дева Мария, Матерь Прекрасной Любви, защити наши семьи, чтобы они всегда пребывали в согласии, и благослови воспитанию наших детей.
Надежда наша, посмотри на нас с состраданием, научи нас всегда обращаться к Иисусу, а если мы упадем, помоги нам встать и вернуться к Нему, исповедуя наши вины и наши грехи в таинстве Покаяния, которое дает душевное спокойствие.
О Мария, Матерь Церкви! Прими под свой покров наш приход и окружай постоянным попечением наших священников. Будь милостивой Матерью для всех нас, грешных: как живущих, так и окончивших свой земной путь. Услышь молитвы своих детей, о Владычице и Заступнице наша! С этого момента, Матерь наша, считай нас и все то, что мы имеем, своей собственностью; радей о нас, правь нами и веди к Твоему Сыну.
Святая Матерь, дай, чтобы мы с миром Божиим в совести и с сердцем, свободным от гнева и ненависти, могли нести всем истинную радость и истинный мир, которые приходят к нам от Твоего Сына, Господа нашего Иисуса Христа, который с Отцом и Святым Духом живет и царствует во веки веков. Аминь.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.