Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до єпископів: Церква – це не еліта духовенства, а Божий люд
14:25 Середа 0 504
17-01-2018, 14:25

Папа до єпископів: Церква – це не еліта духовенства, а Божий люд

Під час зустрічі з чилійськими єпископами Папа Франциск закликав не боятися позбуватися того всього, «що віддаляє нас від апостольської місії». Він нагадав, що завдання єпископів – бути близькими до священиків і богопосвячених осіб.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Така близькість, за словами Папи, має бути батьківським піклуванням, а не «патерналізмом чи зловживанням владою». Вона покликана допомагати священикам зростати в харизмах, дарованих Святим Духом, і розвивати їх, усвідомлюючи, що ми – Божий люд, остерігаючись притаманного сьогоденню відчуття «автономності».

«Це “постмодерне” відчуття може проникнути в нас і в наше духовенство. Тоді починаємо думати, що нікому не належимо, забуваємо про те, що ми – частина вірного Божого люду, що Церква не є і ніколи не буде елітою богопосвячених осіб, священиків чи єпископів. Неможливо жити, реалізувати своє покликання та служіння без усвідомлення того, що ми – Божий люд».

Брак усвідомлення належності до Божого люду «як служителі, а не правителі», може допровадити до спокуси, яка «завдає найбільшої шкоди місійному динамізмові»: клерикалізму, який є «карикатурою на покликання». «Нерозуміння того, що місія належить усій Церкві, а не лише священикові чи єпископові, обмежує горизонти і, ще гірше, всі ініціативи, які Святий Дух може пробудити серед нас. Скажімо чітко: миряни – не слуги й не службовці для нас», – закликав Понтифік.

Він заохотив бути пильними щодо цієї спокуси «в семінаріях і в усьому формаційному процесі» майбутніх священиків: «Зізнаюся вам, що мене турбує формація семінаристів: щоб вони були пастирями на служінні Божому людові. Щоб вони були пастирями. З доктриною, дисципліною, звершуванням Святих Таїнств, близькістю, ділами милосердя, але щоб завжди мали усвідомлення приналежності до Божого люду».

Місія, за словами Святого Отця, вимагає «братерської єдності» пліч-о-пліч із Божим людом, у співпраці з мирянами в атмосфері розпізнавання й синонодальності. А тому треба рішуче сказати «ні» клерикалізмові й «ідеальним світам», які не мають нічого спільного з життям конкретних людей. Усе – звичаї, стилі, розпорядки дня, спосіб висловлюватися й церковні структури – має бути засобами євангелізації, а не «церковного самозбереження».

Вітаючись із єпископами Чилі, Папа не оминув увагою архієпископа Бернардіно Піньєру Карвальйо, найстаршого єпископа світу як за віком, так і з огляду на свячення. Звернувши увагу на те, що 102-річний ієрарх був учасником чотирьох сесій Другого Ватиканського Собору, Понтифік назвав його «чудовою живою пам’яттю».

Після зустрічі з католицьким єпископатом Святий Отець також привітався з представниками некатолицьких Церков і нехристиянських релігій Чилі.

За темою:
Папа ув’язненим жінкам: Неправда, що не можна нічого змінити
«Якщо хочеш миру, трудися на користь справедливості» – Папина проповідь у Чилі
Папа: Майбутнє країни залежить від того, як народ і влада вміють слухати

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.