Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Індії урядова комісія пропонує заборонити сповідь
17:36 Вівторок 0 389
31-07-2018, 17:36

В Індії урядова комісія пропонує заборонити сповідь

Порушенням релігійної свободи та некомпетентністю назвав пропозицію урядової комісії скасувати сповідь голова Конференції єпископів Індії кардинал Освальд Ґрасіас.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Національна комісія у справах жінок рекомендує урядові Індії скасувати сповідь на всій території країни. На думку функціонерів, це запобігатиме випадкам домагань і шантажу з боку духовенства.

Кардинал Освальд Ґрасіас, очільник Конференції єпископів Індії поширив заяву, в якій зазначено: «Я був шокований, прочитавши цю новину. Ця пропозиція виявляє цілковитий брак розуміння природи, значення, сакральності й важливості цього таїнства для нашого народу; водночас вона ігнорує суворі закони Церкви щодо запобігання зловживанням».

Звинувачення: священики «примушують жінок розкривати свої таємниці»

Комісія, яка підготувала пропозицію, – це урядове агентство, завдання якого полягає в формуванні політики та програми дій для сприяння жінкам в Індії. У повідомленні, поширеному 26 липня, вона висунула вимогу скасувати сповідь, адже вона може призвести «до шантажування жінок». На думку чиновників, священики «чинять тиск на жінок, змушуючи розкривати свої таємниці». Критичну позицію щодо сповіді комісія мотивує нещодавніми випадками негідної поведінки священиків, що трапились у Пенджабі й Кералі.

Кардинал Ґрасіас: абсурдна пропозиція, що порушує релігійну свободу

Як зазначає кардинал Ґрасіас, «така заборона буде безпосереднім порушенням релігійної свободи, гарантованої індійською конституцією». «Мільйони людей в усьому світі протягом сторіч засвідчили духовну користь цього таїнства та благодать, прощення й мир, який воно дає, – наголошує ієрарх. – Не втрачаю надії на те, що уряд проігнорує цю абсурдну вимогу».

Голова єпископату вважає, що є «чимало інших питань щодо жінок, на які Комісія мала б звернути увагу замість того, щоб втручатися в релігійні справи, в яких нічого не тямить: емансипація, формування здібностей, запобігання домашньому насильству, організація систем реабілітації тощо». Кардинал Освальд Ґрасіас наголошує, що Церква бажає «ще більше сприяти зміцненню ролі жінки в суспільстві та готова співпрацювати з Комісією, як уже співпрацює з іншими органами».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий