Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 серпня, вівторок
18:39 Понеділок 0 486
6-08-2018, 18:39

Літургія на кожен день, 7 серпня, вівторок

(зел) Вівторок XVIII звичайного тижня
В сьогоднішньому Євангелії Ісус іде по воді. Апостоли перелякані і водночас здивовані, як таке може бути? Ісус не хотів їх налякати, навпаки, зміцнити, утвердити їх у вірі, зокрема Апостола Петра, котрий засумнівався у Господі і почав потопати. Той, котрий мав би мати найміцнішу віру, бо Ісус назвав його скелею, на якій хоче збудувати свою Церкву, завагався. Перепросімо сьогодні Господа за те, що ми також часто зневірюємося у Ньому, не віримо, що Він нам може допомогти в кожній, а особливо, у важкій хвилині нашого життя. Просімо в Господа міцної віри для нас і наших ближніх.
Або: (чер) довільний спомин  св. СИКСТА ІІ, папи, і сподвижників, мучеників
Св. Сикст вступив на Петровий престол у 257 році. В наступному році, під час переслідувань християн за імператора Валеріана, він був схоплений під час відправлення Євхаристії в катакомбах св. Калікста. 6 серпня йому та його сподвижникам, дияконам Януарію, Магнусу, Вікентію та Стефану відтяли голови. Того ж самого дня тією ж самою смертю загинули два інших диякони: Феліцисим і Агапіт, а через кілька днів закатовано архідиякона Лаврентія. Ім’я св. Сикста споминається у Римському Каноні.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 127)
Або: (біл) довільний спомин  св. КАЕТАНА, пресвітера
Св. Каетан народився у Віченці в Італії у 1480 році. Бувши прелатом римської курії, він заснував разом з Петром Карафою першу конгрегацію Уставних Кліриків, котрих називали театинами. Він був настоятелем у Венеції та Неаполі, де помер 7 серпня 1547 року. Через велику ревність святого Каетана називали “рибалкою душ”.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм  вірним † і яви одвічну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини нас охочими до ві рування і мужніми у свідченні силою Святого Духа, * завдяки які й святі  Сикст і його сподвижники віддали своє життя за Твоє Слово і свідчення Ісуса. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Каетану благодать наслідувати життя апостолів; † вчини, щоб ми за його прикладом і заступництвом завжди довіряли Тобі  * та безустанно шукали Твого Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 30, 1-2. 12-15. 18-22
Читання з Книги пророка Єремії.
Слово, що надійшло до Єремії від Господа: «Так гово­рить Господь, Бог Ізраїля: “Запиши собі в книзі всі слова, які Я сказав тобі”. Так бо говорить Господь: “Хвороба твоя невиліков­на, рани твої болючі. Немає нікого, хто би судив твою справу, нема ліків для твоєї рани, ані зцілення для тебе. Усі твої коханці тебе забули і не шукають тебе більше, бо Я вдарив тебе, як б’є ворог, лютою карою за твою тяжку провину, за гріхів твоїх безліч. Чого ж кричиш, що в ра­нах ти? Біль твій невиліковний. Це ж за твою тяжку про­вину, за гріхів твоїх безліч вчинив це Я тобі”. Так говорить Господь: “Я поверну з неволі намети Якова, зжалюсь над його оселями, міста постануть зно­ву зі своїх румовищ, і палаци стоятимуть на своїм місці. І вийде від них подяка й веселий голос. Я їх намножу, не поменшу. Я їх прославлю, не зневажу. Сини їхні будуть як за днів давніх, громада їхня стоятиме переді Мною твердо. Усіх же їхніх гнобителів Я покараю. І вийде князь їхній із їхнього лона і володар їхній з них самих постане. Я пригорну його, і він до Мене прийде, бо й хто ж би зважився сам собою до Мене приступити?” – говорить Господь. Ви будете Моїм народом, Я ж буду вашим Богом». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 102, 16-17. 18-19. 20-21. 29 і 22-23
Господь у славі Сіон відбудує.
Народи Господнього Імені боятися будуть, – *
усі царі землі – Твоєї слави.
Адже Господь Сіон збудує, *
Він з’явиться у своїй славі.
Він зглянувся на молитву нужденних *
і не погордував їхнім благанням.
Нехай це буде записано для наступного роду, *
і народ, який постане, Господа буде хвалити.
Бо Він поглянув *
з висоти святилища свого –
аби почути стогін в’язнів, *
визволити синів, на яких тяжіє смертний вирок.
Сини Твоїх слуг жити будуть, *
і їхнє потомство утвердиться перед Тобою,
щоб вони сповіщали в Сіоні Ім’я Господнє †
і хвалу Його в Єрусалимі, *
коли народи і царства зберуться разом, †
щоб Господу служити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 1, 49б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Равві, Ти – Син Божий,
Ти – Цар Ізраїлю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 22-36

† Читання святого Євангелія від Матея.
Після того як люди наситилися, Ісус звелів своїм уч­ням сісти в човна й плисти раніше за Нього на інший бік, а Він тим часом відпустить людей. Відпустивши народ, піднявся сам на гору, щоб молитися. Як настав вечір, Він залишався там на самоті. Човен уже був багато стадій від землі; його кидали хвилі, бо дув супротивний вітер. У четверту сторожу ночі Ісус попрямував до них, ідучи по морю. А учні, по­бачивши, що Він іде по морю, жахнулися, кажучи, що це привид, і зі страху закричали. Зараз же сказав їм Ісус: «Відваги, це Я, не бійтеся!» Петро, озвавшись до Нього, сказав: «Господи, коли це Ти, накажи, щоб я пройшов до Тебе по воді!» Він же сказав: «Іди!» І, вийшовши з човна, Петро пішов по воді, і йшов до Ісуса. Та, побачивши, що вітер сильний, злякався, почав тонути і закричав, гукаючи: «Господи, спаси мене!» І зараз Ісус, простягнувши руку, схопив його та й каже йому: «Маловірний, чому ти засумнівався?» Коли вони увійшли до човна, вітер стих. А ті, які були в човні, поклонилися Йому, кажучи: «Ти насправді є Бо­жий Син!» Перепливши, ступили на землю Генісаретську. Впізнавши Його, люди цієї місцевості сповістили всю околицю, принесли до Нього всіх хворих і благали Його, щоб тільки доторкнутися до краю Його одягу; і ті, хто доторкався, – одужували. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Людина на землі  не має вищого завдання ніж спасіння душі ; просімо про благодаті, потрібні нам, слабким людям, для того, щоб вірно йти за Христом, нашим Спасителем:

1. Молімося за святу Церкву, щоб провадила людей до Божого Царства.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб своїм прикладом надихав серця усіх священиків та ченців.
3. Молімося за самотніх та тих, які не можуть працювати, щоб ближні не залишали їх без допомоги.
4. Молімося за керівників нашої держави, щоб своєю працею служили людям.
5. Молімося про благодать вічного спасіння для всіх наших родичів та близьких.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не намагалися іти за Христом без самозречення.

Господи Ісусе Христе, вислухай молитви дітей Твоєї Церкви і допоможи нам вірно йти за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі  стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Середа 0 289 Літургія на Великий четвер, 18 квітня 18 КВІТНЯ, ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (біл)
Безкінечне смирення, перед тим як прославити Хрест, Ісус підперезався рушником, умив нам ноги: слугам і друзям, учням і браттям, вірним і грішним. Він за мить буде піднесений священиком над вівтарем, але відкриється лише простій душі. Слава Тобі, Господи.