Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Ганс Цольнер, ТІ, про захист неповнолітніх
10:04 Понеділок 0 592
6-11-2017, 10:04

Отець Ганс Цольнер, ТІ, про захист неповнолітніх

«Духовні рани, спричинені сексуальними зловживаннями». Це назва довгої статті о. Ганса Цольнера, ТІ, що побачила світ в останньому номері часопису «Civiltà Cattolica». Голова Центру захисту неповнолітніх, що діє при Папському Григоріанському Університеті, поглиблює тему жахливих наслідків сексуальних зловживань, зазнаних неповнолітніми, зокрема тоді, коли винуватцями є священики та духовні особи.
«Якщо хтось потерпає від батька, то завжди існує хтось, до кого можна звернутися із проханням про допомогу – Бог. Але якщо, натомість, зловживання чинить священик, то образ Бога затемнюється й можна впасти у пітьму та бездонну самотність», – зауважує німецький єзуїт.

Отець Цольнер, що також є членом Папської Комісії захисту неповнолітніх – нового відомства Римської Курії, створеного Папою Франциском, зупиняється саме на стражданнях, які переживають жертви зловживань, підкреслюючи, окрім фізичних та психічних, також і духовні травми, яких завдається тоді, коли зловмисником є представник Церкви.

Священик перестерігає від окресленої ним «ментальності окопів», яка у Церкві часто спонукувала вважати, що «справу можна розв’язати всередині, уникнувши публічного виміру, побоюючись репутаційних втрат». Він попереджає, що таким чином «забувається про страждання жертв», спонукуючи їх мовчати, але також «про закон ЗМІ, який стверджує: раніше чи пізніше речі вийдуть на яв. Прояви ініціативу, визнай помилку, чесно проси пробачення й тобі повірять».

В статті присвячено чимало місця «питанням» та «завданням», які сьогодні повинні вирішити католики щодо цієї теми, яка вимагає оновленого заанґажування та навіть «перегляду нашого способу буття Церквою». «Папа Бенедикт XVI, – зазначає автор, – який послідовно застосовував заходи проти винуватців у зловживаннях, також і високого рівня, своїм зреченням подав нам винятковий приклад того, як можна розпорядитися владою у Церкві». Папа Франциск, у свою чергу, «не перестає таврувати хвороби клерикалізму, кар’єризму та шукання зручного життя, проповідуючи повернення до простоти й безпосередності Євангелія».

«Боротьба проти зловживань триватиме ще довго і необхідно, отже, розпрощатися з ілюзією, що просте впровадження правил і напрямних вирішить цю проблему», – пише о. Цольнер. За його словами, ця боротьба «включає радикальне навернення та рішуче наставлення вершити справедливість щодо жертв та дбати про тотальне запобігання». Автор відзначає, що є зрозумілим той факт, що «ніхто не здатний остаточно перемогти зло, навіть таке, як зловживання проти неповнолітніх, це було би фатальною самовпевненістю. Однак, можна чимало зробити для якнайбільшого зменшення загроз та посилення запобігання».

На думку Голови Центру захисту неповнолітніх, сьогодні у Церкві «шальки терезів повільно, але рішуче схиляються у вірному напрямку». Він зазначає, що Папа Франциск «підтримав і посилив напрямок, започаткований його попередником, насамперед, створивши Папську Комісію захисту неповнолітніх. Таким чином, він на рівні Вселенської Церкви створив структурні й матеріальні умови для того, щоб з належною ефективністю прискорити захист дитинства в усій Католицькій Церкві».

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
У Римі відбудеться конференція про безпеку дітей в Інтернеті

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:31 Середа 0 78 Луїджі Джуссані – священик, що показав красу християнства «Хто хоча б раз зустрівся з його глибоким, але водночас лагідним поглядом, який пронизував душу, цього ніколи не забуде, але постійно носить це у своєму серці. Це наче бачити Ісуса в цьому погляді. Зараз, як ніколи, в моменти страху та розгубленості нам потрібен цей погляд».