Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Майбутнє країни залежить від того, як народ і влада вміють слухати
18:59 Вівторок 0 220
16-01-2018, 18:59

Папа: Майбутнє країни залежить від того, як народ і влада вміють слухати

Кожне покоління має засвоювати здобутки попередніх і досягати ще вищих цілей. На цьому наголосив Папа Франциск у першій промові в Чилі, під час зустрічі з представниками влади й дипломатичного корпусу, яка відбулася 16 січня 2018 р. у президентському палаці й була поєднана з візитом ввічливості до глави держави.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святий Отець зазначив, що з радістю знову прибуває на латиноамериканські терени і, зокрема, на чилійську землю, «яка формувала мене в часи моєї молодості». «Протягом останніх десятиріч Чилі відзначилася розвитком демократії, яка дозволила країні зробити значний поступ. Нещодавні вибори стали виявом громадянської зрілості та стабільності, і це набуває особливого значення цього року – року двохсотої річниці проголошення незалежності», – сказав він.

За словами Понтифіка, кожне покоління повинне переймати здобутки попередніх і досягати ще вищих цілей, адже «добро, як і любов, справедливість і солідарність, не здобуваються один раз і назавжди, їх треба примножувати щодня». Неможливо лише вдовольнятися тим, що було досягнуто в минулому, не визнаючи, як «багато наших братів і сестер ще й досі страждають від ситуацій несправедливості, що кидають виклик усім нам».

«Отже, ви маєте перед собою великий та захопливий виклик: й надалі трудитися над тим, щоби демократія, мрія ваших батьків, виходячи за межі формальних аспектів, була дійсно місцем зустрічі для всіх. Місцем, де всі без винятку почуваються покликаними будувати дім, родину та націю. Місцем, домом, родиною, що зветься Чилі: великодушною, гостинною, що любить свою історію, трудиться на користь теперішнього та з надією дивиться в майбутнє», – сказав Папа Франциск, зазначаючи, що це майбутнє значною мірою залежить від вміння народу та його влади чути одне одного.

Як зауважив Святий Отець, «здатність слухати» є особливо важливою в цій країні, де «етнічне, культурне й історичне розмаїття вимагає бути захищеним від будь-яких упереджень і утисків» та вимагає відкинути «ексклюзивістські догматизми» у «здоровій відкритості до спільного добра». Це означає почути безробітних, автохтонні народи, про яких часто забувають, мігрантів, молодь і похилих віком.

«Почути дітей, – вів далі Папа, – які входять у світ із очима, сповненими подиву й невинності й очікують від нас дійсних відповідей на користь гідного майбутнього. І тут не можу не висловити свого болю й почуття сорому, які відчуваю перед обличчям непоправної кривди, завданої дітям з боку служителів Церкви. Прагну приєднатися до моїх братів у єпископстві в тому, що є справедливим просити прощення й усіма силами підтримувати жертв, тим часом як мусимо докладати зусилля для того, щоб це ніколи більше не повторилося».
За словами Понтифіка, та сама здатність слухання спонукає зосередити належну увагу на «нашому спільному домові», тобто спричинитися до розвитку культури, яка «вмітиме подбати про землю», а не лише вдовольнятися «особливими відповідями на серйозні екологічні проблеми». Це вимагає «стилю життя й духовності», які протистоятимуть «поступові технократичної парадигми», що віддає перевагу «інвазії економічної могутності в природні екосистеми». І в цьому великий внесок може зробити «мудрість автохтонних народів», від яких можемо навчитися, що «не існує справжнього розвитку для народів, які повертаються спиною до землі».

«Душею чилійського характеру є покликання до буття, оте наполегливе прагнення існування. Висока мета, до якої всі ми прагнемо й з якою ніхто не може почуватися виключеним чи зайвим. Мета, яка вимагає радикального рішення на користь життя, особливо в усіх тих формах, у яких воно під загрозою», – сказав Папа Франциск і підсумував:

«Ще раз дякую за запрошення зустрітися з вами, з душею цього народу, і молюся за те, щоб Кармельська Пречиста Діва, Мати й Цариця Чилі, і надалі супроводжувала та сповняла мрії цієї благословенної країни».

За темою:
Перші Папині вітання, обійми й несподіванки на чилійській землі
XXII Апостольська подорож Папи Франциска: огляд-анонс
Під час перельоту до Чилі Папа показав журналістам фото з Нагасакі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:57 Вівторок 0 635 Апостольський Нунцій в Україні зустрівся з Папою Франциском Вранці в суботу, 6 жовтня 2018 року, Його Святість Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.