Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до єпископів М’янми: Церква покликана до конструктивної ролі в суспільстві
16:48 Середа 0 1 192
29-11-2017, 16:48

Папа до єпископів М’янми: Церква покликана до конструктивної ролі в суспільстві

Завершальною подією третього дня Апостольської подорожі Папи Франциска до М’янми стала зустріч з єпископатом країни, що відбулася 29 листопада 2017 р. ввечері в архієпископському палаці в Янґоні.
Папа Франциск зосередив своє братнє слово на трьох аспектах: зцілення, супровід і пророцтво.

«Євангеліє, яке ми проповідуємо, є, насамперед, посланням зцілення, примирення та миру. Через Христову кров на хресті Бог примирив світ із Собою та послав нас бути вістунами цієї цілющої благодаті», – мовив Святий Отець, вказуючи на те, що в М’янмі це послання має особливе звучання, адже «країна намагається долати глибоко вкорінені поділи та будувати національну єдність».

Тож беручи до уваги, що у місцевому контексті проповідування Євангелія означає також покликання сприяти єдності, любові та зціленню в житті народу, Понтифік побажав своїм співбратам у єпископстві Господнього проводу й підтримки в дбанні про сопричастя на кожному рівні життя Церкви, «аби святий Божий люд своїм прикладом прощення та примирливої любові зумів ставати сіллю та світлом для сердець, які прагнуть того миру, якого світ не може дати». І католицька громада М’янми, за його словами, «може пишатися своїм пророчим свідчення любові до Бога і до ближнього».

«Особливим вираженням вашого служіння зцілення є заанґажування в екуменічний діалог та в міжрелігійну співпрацю», – сказав Святий Отець, підкресливши, що нещодавня міжрелігійна мирна конференція, що відбулася в Янґоні, була «важливим свідченням перед світом рішучого наміру релігій жити в мирі та відкидати будь-які прояви насильства й ненависті в ім’я релігії».

Говорячи про служіння супроводу, Папа знову повторив свої відомі слова про те, що «пастир повинен пахнути вівцями». В наш час ми покликані бути «Церквою, що виходить назовні», аби «нести Христове світло на кожну периферію». А тому життя єпископа повинно «узгоджуватися з цим духом місіонерської співучасті» шляхом регулярних пастирських відвідин своїх громад.

«Завдяки Божій благодаті, Церква у М’янмі успадкували стійку віру й ревний місіонерський порив завдяки ділові тих, які принесли Євангеліє на ці землі. Тож на цій міцній основі, в сопричасті з духовенством і чернецтвом, надалі формуйте мирян в дусі автентичного місіонерського учнівства та шукайте шляхи для мудрої інкультурації євангельської благовісті в щоденному житті та в традиціях ваших місцевих спільнот. І в цьому суттєвим є вклад катехитів», – наголосив Святий Отець, просячи ієрархів М’янми присвячувати особливу увагу супроводові молоді:
«Одним з найбільших благословень Церкви у М’янмі є її молодість, зокрема, кількість семінаристів та молодих богопосвячених осіб», – сказав Наступник святого Петра, просячи єпископів в дусі приготування до наступного Синоду, що відбудеться у Ватикані, підтримувати молодь на дорозі віри, оскільки вона «через свій ідеалізм й ентузіазм, покликана бути радісним і переконливим євангелізатором ровесників».

Третім словом, над яким зосередився Святий Отець, промовляючи до єпископату М’янми, було «пророцтво». Як він зауважив, Церква в цій країні «щоденно свідчить Євангеліє через свої освітні та харитативні інституції, захист прав людини і підтримку демократичних принципів». З цього випливає заохочення дбати про те, щоб католицька спільнота й надалі «відігравала конструктивну роль в житті суспільства», підносячи свій голос у питаннях національного зацікавлення, «зокрема, наполягаючи на пошані гідності та прав усіх, а особливо – найбідніших та найуразливіших».

Висловивши сподівання, що душпастирська стратегія, опрацьована місцевою Церквою в «ширшому контексті розбудови держави», принесе рясні плоди не лише для віруючих, але й для всієї країни, Папа підкреслив також необхідність дбання про довкілля та коректного використання багатих природних ресурсів країни, маючи перед собою також і добро прийдешніх поколінь. «Збереження Божого дару створіння неможливо відокремити від здорової екології людини і суспільства», – додав він.

Підсумовуючи, Святий Отець також заохотив співбратів у єпископстві не занедбувати свого фізичного духовного здоров’я та по-батьківському дбати про своїх священиків. «І насамперед, – сказав він, – заохочую вас щодня зростати в молитві й досвіді примирливої Божої любові, бо це основа вашої священичої тотожності, запорука твердості вашого проповідування та джерело пастирської любові, якою ви провадите Божий люд стежками святості та істини».

Папа запросив єпископів спільно проказати молитву до Пресвятої Богородиці бірманською мовою та уділив благословення. Далі він особисто привітався з кожним із них, а перед тим, як попрощатися, поблагословив наріжні камені для 16 нових церков, вищої духовної семінарії та апостольської нунціатури. На порозі курії він привітався та сфотографувався із 300 семінаристами.

Зустріч з єпископатом була останньою офіційною подією в програмі третього дня Апостольського візиту до М’янми. Але перед вечерею Святий Отець в каплиці архиєпископської резиденції зустрівся зі своїми співбратами-єзуїтами, які служать в цій країні.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск зустрівся з провідниками буддизму М’янми
Папа: За прикладом Ісуса, зцілювати рани прощенням і співчуттям
Папа в М’янмі: вівторок – день офіційних зустрічей
Новини з Ватикану 11:00 Неділя 0 94 Короткі біографії святих, яких Папа Франциск канонізує 15 травня В неділю, 15 травня 2022 року, Папа Франциск відслужить на площі Святого Петра у Ватикані Святу Месу, на початку якої проголосить святими Католицької Церкви десятьох блаженних. Пропонуємо вашій увазі їх короткі біографічні довідки.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.