Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 серпня, середа
18:37 Вівторок 0 549
7-08-2018, 18:37

Літургія на кожен день, 8 серпня, середа

Існує чимало можливостей підпасти під дію злого духа, і велика кількість людей це відчуває на собі. Проте звільнитись можливо лише завдяки вірі в воскреслого Ісуса Христа. Необхідно вказати затьмареному світові дорогу до Світла Життя.
СВ. ДОМІНІКА, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Домінік народився близько 1170 року в Каларуезі в Іспанії. Став пресвітером і каноніком в Осмі. Був направлений Папою Інокентієм ІІІ до південної Франції, враженої альбігойською єрессю, де зрозумів, що для перемоги над єрессю необхідні місіонери з доброю освітою, котрі живуть в євангельській убогості. З цією метою він заснував у Тулузі орден Проповідників, що опирався на статут св. Августина. Орден, що був затверджений у 1216 році Папою Гонорієм ІІІ, разом з францисканцями спричинився до відродження середньовічної Церкви. Протягом останніх 5 років перед смертю св. Домінік працював проповідником у Франції, Іспанії та Італії. Помер він у Болоньї 6 серпня 1221 року, там і знаходяться його останки.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув.

КОЛЕКТА
Господи, нехай святий Домінік, котрий був ревним проповідником Твоєї істини, зміцнює Твою Церкву своїми заслугами та вченням * і нехай буде нам дбайливим опікуном. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 1-7
Читання з Книги пророка Єремії.
«Того часу, – слово Господнє, – Я буду Богом усім Із­раїлевим родам, а вони будуть Моїм народом». Так говорить Господь: «Народ, що зберігся від меча, знайшов милість у пустині. Ізраїль іде до спочинку сво­го». Господь мені здалека з’явився: «Я полюбив тебе одвічною любов’ю, тому Я притягував тебе милосердям. Я знову тебе відбудую, і будеш відновлена, о діво Ізраїле­ва. Знову хизуватимешся бубнами своїми й виступати­меш у веселім хороводі, знову виноградників насадиш по горбах самарійських. Ті, хто їх понасаджує, самі й збира­ти будуть. Настане час, коли вартові будуть гукати по горах ефраїмських: “Устаньте, та ходімо на Сіон до Го­спода, Бога нашого!”» Так бо говорить Господь: «Співайте радісно про Яко­ва, вознесіть першого з-поміж народів! Хваліть голосно й промовляйте: “Господь урятував народ свій, Ізраїля решту!”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Єр 31, 10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.
Слухайте, народи, – слово Господнє, – *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».
Бо Господь викупив Якова, *
і визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
стікатимуться до благ Господніх.
Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші.
«Їхню жалубу Я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 15, 21-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус пішов до околиць Тира й Сидона. І ось жінка-ханаанянка з тих околиць вийшла й кричала, гука­ючи: «Помилуй мене, Господи, Сину Давида! Моя донька тяжко одержима бісом». Але Він не відповів їй ані слова. Підійшли Його учні та почали просити Його, кажучи: «Відпусти її, бо вона кричить нам услід». У відповідь Він сказав: «Я посланий тільки до за­гиблих овець з дому Ізраїля». Вона ж підійшла, поклонилася Йому й каже: «Госпо­ди, допоможи мені!» А Він у відповідь промовив: «Недобре брати хліб ді­тей і кидати щенятам». Вона сказала: «Так, Господи, але й щенята їдять крих­ти, які падають зі столу їхніх панів». Тоді Ісус сказав їй у відповідь: «О жінко, велика твоя віра! Нехай буде так, як ти хочеш!» І видужала її дочка тієї ж миті. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Домініка, відомого пропові дника і засновника Домініканського Ордену, просімо у Господа благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:

1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало людей, великих серцем і думками.
2. Молімося за вчених, щоб вони прагнули до істини та блага людства, а не шукали власної слави.
3. Молімося за чернечі ордени, щоб були прикладом для Церкви проповідуванням Слова Божого, молитвою і життям у покуті.
4. Молімося за духовні семінарії, щоб вони гідно підготували майбутніх священиків до праці в сучасному суспільстві.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і допустив до участі у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господню волю і були для наших братів світочами Його любові.

Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви, з якими ми звертаємося до Тебе, і допоможи нам краще пізнати Тебе та палкіше Тебе полюбити. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, за заступництвом святого Домініка прийми милостиво молитви, які ми возносимо до Тебе † і могутньою силою цієї жертви * зміцнюй захисників віри покровительством Твоєї благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35 або № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вірний і кмітливий управитель, * якого Господь настановив над челяддю своєю, * щоб дати їй у визначену пору мірку пшениці. (Пор. Лк 12, 42)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай Твоя Церква в повній відданості прийме силу небесного таїнства, † якою ми наситились у день спомину святого Домініка, * і нехай спомагає її заступництво того, від проповідування котрого вона розквітла. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Середа 0 289 Літургія на Великий четвер, 18 квітня 18 КВІТНЯ, ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (біл)
Безкінечне смирення, перед тим як прославити Хрест, Ісус підперезався рушником, умив нам ноги: слугам і друзям, учням і браттям, вірним і грішним. Він за мить буде піднесений священиком над вівтарем, але відкриється лише простій душі. Слава Тобі, Господи.