Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 серпня, середа

Літургія на кожен день, 8 серпня, середа

Існує чимало можливостей підпасти під дію злого духа, і велика кількість людей це відчуває на собі. Проте звільнитись можливо лише завдяки вірі в воскреслого Ісуса Христа. Необхідно вказати затьмареному світові дорогу до Світла Життя.
СВ. ДОМІНІКА, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Домінік народився близько 1170 року в Каларуезі в Іспанії. Став пресвітером і каноніком в Осмі. Був направлений Папою Інокентієм ІІІ до південної Франції, враженої альбігойською єрессю, де зрозумів, що для перемоги над єрессю необхідні місіонери з доброю освітою, котрі живуть в євангельській убогості. З цією метою він заснував у Тулузі орден Проповідників, що опирався на статут св. Августина. Орден, що був затверджений у 1216 році Папою Гонорієм ІІІ, разом з францисканцями спричинився до відродження середньовічної Церкви. Протягом останніх 5 років перед смертю св. Домінік працював проповідником у Франції, Іспанії та Італії. Помер він у Болоньї 6 серпня 1221 року, там і знаходяться його останки.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув.

КОЛЕКТА
Господи, нехай святий Домінік, котрий був ревним проповідником Твоєї істини, зміцнює Твою Церкву своїми заслугами та вченням * і нехай буде нам дбайливим опікуном. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 1-7
Читання з Книги пророка Єремії.
«Того часу, – слово Господнє, – Я буду Богом усім Із­раїлевим родам, а вони будуть Моїм народом». Так говорить Господь: «Народ, що зберігся від меча, знайшов милість у пустині. Ізраїль іде до спочинку сво­го». Господь мені здалека з’явився: «Я полюбив тебе одвічною любов’ю, тому Я притягував тебе милосердям. Я знову тебе відбудую, і будеш відновлена, о діво Ізраїле­ва. Знову хизуватимешся бубнами своїми й виступати­меш у веселім хороводі, знову виноградників насадиш по горбах самарійських. Ті, хто їх понасаджує, самі й збира­ти будуть. Настане час, коли вартові будуть гукати по горах ефраїмських: “Устаньте, та ходімо на Сіон до Го­спода, Бога нашого!”» Так бо говорить Господь: «Співайте радісно про Яко­ва, вознесіть першого з-поміж народів! Хваліть голосно й промовляйте: “Господь урятував народ свій, Ізраїля решту!”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Єр 31, 10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.
Слухайте, народи, – слово Господнє, – *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».
Бо Господь викупив Якова, *
і визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
стікатимуться до благ Господніх.
Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші.
«Їхню жалубу Я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 15, 21-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус пішов до околиць Тира й Сидона. І ось жінка-ханаанянка з тих околиць вийшла й кричала, гука­ючи: «Помилуй мене, Господи, Сину Давида! Моя донька тяжко одержима бісом». Але Він не відповів їй ані слова. Підійшли Його учні та почали просити Його, кажучи: «Відпусти її, бо вона кричить нам услід». У відповідь Він сказав: «Я посланий тільки до за­гиблих овець з дому Ізраїля». Вона ж підійшла, поклонилася Йому й каже: «Госпо­ди, допоможи мені!» А Він у відповідь промовив: «Недобре брати хліб ді­тей і кидати щенятам». Вона сказала: «Так, Господи, але й щенята їдять крих­ти, які падають зі столу їхніх панів». Тоді Ісус сказав їй у відповідь: «О жінко, велика твоя віра! Нехай буде так, як ти хочеш!» І видужала її дочка тієї ж миті. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Домініка, відомого пропові дника і засновника Домініканського Ордену, просімо у Господа благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:

1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало людей, великих серцем і думками.
2. Молімося за вчених, щоб вони прагнули до істини та блага людства, а не шукали власної слави.
3. Молімося за чернечі ордени, щоб були прикладом для Церкви проповідуванням Слова Божого, молитвою і життям у покуті.
4. Молімося за духовні семінарії, щоб вони гідно підготували майбутніх священиків до праці в сучасному суспільстві.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і допустив до участі у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господню волю і були для наших братів світочами Його любові.

Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви, з якими ми звертаємося до Тебе, і допоможи нам краще пізнати Тебе та палкіше Тебе полюбити. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, за заступництвом святого Домініка прийми милостиво молитви, які ми возносимо до Тебе † і могутньою силою цієї жертви * зміцнюй захисників віри покровительством Твоєї благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35 або № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вірний і кмітливий управитель, * якого Господь настановив над челяддю своєю, * щоб дати їй у визначену пору мірку пшениці. (Пор. Лк 12, 42)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай Твоя Церква в повній відданості прийме силу небесного таїнства, † якою ми наситились у день спомину святого Домініка, * і нехай спомагає її заступництво того, від проповідування котрого вона розквітла. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 3 вересня, понеділок Ісус повертається до свого рідного міста. Спершу Його приймають з радістю, але невдовзі радість перетворюється на злість, заздрість, підозру. Люди не бажають слухати про доброту Бога до язичників, поган. Ісус порівнює себе з двома великими пророками Ізраїлю, котрі не цурались язичників, служили їм. А через це власний народ не хотів приймати їхнє служіння. Так само Ісус як пророк не сприймається юдеями, тож і звертається зі своїм вченням до язичників, що в багатьох викликає злість. Для нас, християн, великою радістю є те, що Бог однаково любить всіх людей. Й оскільки усі ми є братами і сестрами, то також вчимося від Ісуса любити усіх людей. Вчимося розуміти одне одного, допомагати оточуючим. Й також не ховаймо спасіння лише для себе, але несімо його усім, хто готовий його прийняти.
СВ. ГРИГОРІЯ ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Григорій народився у Римі близько 540 року. Він був вже префектом міста, коли, залишивши кар’єру, заснував у власному будинку бенедиктинський монастир і ще шість монастирів у своїх маєтках на Сицилії. Кілька років був папським нунцієм у Константинополі. 3 вересня 590 року був обраний Папою. Протягом 15 років керував Церквою в бурхливий період переселення народів. Відновив церковне життя, провів реформу Літургії та церковного співу. Здобув для Христа аріанських лонгобардів і франків та спричинився до навернення Англії. Його письмові твори вплинули  на  формування християнської думки на Заході.  Помер  604  року. Св. Григорій належить до чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 30 серпня, четвер (зел) Четвер ХХІ звичайного тижня
Приходимо на Службу Божу, щоб зустрітися з Господом, який надходить. Сьогодні Він до нас говорить: «Пильнуйте, бо не знаєте, якого дня прийде ваш Господь!» Ці Ісусові слова означають, що наша зустріч з Господом є можлива кожної хвилини. Чи ж не є це радісна для нас новина? На жаль, для багатьох ці слова не приносять жодної радості. Таких власне людей Господь і застерігає, щоб якнайшвидше навернулися, покаялися і прийшли до Нього. Людина, котра не чекає на Господа, не хоче з Ним зустрітися, вперто відкидає Його зі свого життя, сама засуджує себе на вічне покарання. Молімося сьогодні за тих людей, котрі не вірять, і за нас самих, просячи Божого милосердя для кожного.