Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято у Звенигородці на Черкащині
11:09 Понеділок 0 121
6-08-2018, 11:09

Храмове свято у Звенигородці на Черкащині

У давньоруські часи місто називалося Звенигород, доки його не зруйнували татаро-монголи. Воно відродилося пізніше на новому місці, на 3 кілометри південніше. Перша письмова згадка про нього датується 1394 роком, а католицька парафія Преображення Господнього тут заснована 1766 року.

Кошти на парафію дав звенигородський староста Фелікса Солтика, а додаткові гроші на її забезпечення виділив король Станіслав Август. Наріжний камінь дерев'яного храму освятив отець Палуцький. У 1780 році душпастирював тут отець Лоєцький.


У 1799 році Соломія Солтик виділила кошти на спорудження нового мурованого храму (у стилі пізнього класицизму з елементами неоготики) та семінарії при ньому. Будівництв завершилося 1808 року, храм освятили 6 серпня. Спорудили також і семінарію, але її закрила царська влада 1839 року, а в 1950-х роках будівлю зніс комуністичний режим.


У радянські часи храм закрили. За німецької окупації його використовували як православну церкву, потім – як інтернат для бездомних дітей, на початку 1960-х - як спортзал, а через деякий час відремонтували та перебудували на автостанцію, поділивши на два поверхи.


На урочистий відпуст у звенигородську парафію Преображення Господнього прибув отець Андрій Ковалевський, настоятель парафії святої Агнеси в Гришківцях Житомирської області, якій очолив Службу Божу й виголосив проповідь. Віряни разом із настоятелем отцем Станіславом дякували Богові за почуте Слово Боже, гарний настрій та спільну молитву.
Джерело інформації про історію парафії – сайт «Костели і каплиці України», а про свято – Фейсбук-сторінка отця настоятеля Станіслава Інжиєвського.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:47 Вівторок 0 262 У Гвоздаві біля Бердичеві завершилися IV Кармелітські дні молоді Протягом чотирьох днів у селі Гвоздава, що біля Бердичева, тривали ІV Кармелітські дні молоді. У цій зустрічі взяло участь 150 молодих людей із різних міст України: Києва, Житомира, Вінниці, Луцька, Харкова, Полонного, Бродів, Борисполя, Хмільника, Любара, Довбиша, Бердичева тощо. Цього року до зустрічі вперше приєдналися учасники з Польщі.