Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Фізікелла про оновлений параграф Катехизму
10:17 Неділя 0 263
5-08-2018, 10:17

Архієпископ Фізікелла про оновлений параграф Катехизму

Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації коментує у статті для ватиканського часопису «L'Osservatore Romano» нове формулювання параграфу Катехизму Католицької Церкви, присвяченого смертній карі.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Практика, що суперечить Євангелію

Архієпископ Ріно Фізікелла вказує, що ще минулого року Папа публічно прокоментував цю тему, кажучи, що її місце в Катехизмі має бути «більш відповідне». «Послідовно до попереднього вчення, зокрема Йоана Павла ІІ й Бенедикта XVI, Папа Франциск прагнув наголосити на гідності людської особи, яку жодним чином не можна принижувати», – пише архієпископ. А смертна кара – це «нелюдяна міра, що принижує, незалежно від способу її виконання, особисту гідність. Вона сама в собі суперечить Євангелію».

Поступ і послідовність

Із новим формулюванням Церква робить «вирішальний крок у сприянні гідності кожної людини, хоч би який злочин вона вчинила, та виразно засуджує смертну кару». Новий текст не лише посилається на «дедалі більше усвідомлення» серед людей, а й показує поступ у тому, що стосується навчання про гідність людської особи.

У новому тексті Катехизму йдеться, що «Церква у світлі Євангелія навчає, що смертна кара неприпустима, бо чинить замах на недоторканність і гідність особи». Це, підкреслює архієпископ, очевидно вказує на справжній догматичний розвиток, поступове дозрівання змісту віри «аж до розуміння неприйнятності смертної кари в наші дні».

«Розглядаючи тему смертної кари з перспективи гідності людини, Папа Франциск робить рішучий крок в інтерпретації завжди чинної доктрини. Ідеться про розвиток і поступ у розумінні Євангелія, що відкриває горизонти, які досі бути затінені. Історія догматів не переривчаста, а послідовна, спрямована до поступу через гармонійний розвиток, який динамічно виводить на яв постійно існуючу істину».

Не забуваючи про страждання жертв

Виступаючи за скасування смертної кари, Церква не забуває про «біль жертв» і про «скоєну несправедливість». Ідеться радше про те, щоб справедливість звершувалася не як помста, а як відповідальність, яка виходить за межі поточного моменту. «Це погляд у майбутнє, де навернення, каяття та прагнення розпочати нове життя не можна відбирати ні в кого, навіть у того, хто заплямований найсерйознішими злочинами. Добровільне припинення людського життя суперечить християнському об’явленню», – наголошує архієпископ Ріно Фізікелла.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:10 Середа 0 123 Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері У вівторок, 16 квітня 2019 року, Папа Франциск надіслав архієпископові Паризькому Мішелю Апетіту повідомлення зі співчуттям із приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.