Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Справедливість і мир» про корпорації та права людини
11:41 Неділя 0 575
10-12-2017, 11:41

«Справедливість і мир» про корпорації та права людини

З нагоди Дня прав людини, який відзначають 10 грудня, Виконавчий комітет європейської Комісії «Справедливість і мир» оприлюднив офіційну заяву під назвою «Транснаціональні корпорації та права людини. На шляху до документа з юридичною силою».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У заяві йдеться про те, що останніми роками транснаціональні корпорації здобули значну економічну й політичну владу, а це передбачає також зростання відповідальності. У роботі вони зобов’язані не тільки сплачувати податки, а й дотримуватися всіх людських прав. Члени європейської Комісії «Справедливість і мир» підкреслюють, що мета заяви полягає в тому, щоби привернути увагу національних комісій і зацікавлених осіб до праці міжнародної робочої групи, яка входить до Ради з прав людини ООН та має завдання «розробити міжнародний документ з юридичною силою, який регулюватиме діяльність транснаціональних корпорацій та інших підприємств згідно з міжнародними законами щодо прав людини».

Ця робоча група була створена 2014 року, а в жовтні цього року в Женеві відбулася її третя сесія, у якій взяли участь представники ста країн-учасниць ООН і спостерігачі від Святого Престолу та Європейського Союзу.

Розробка документа має на меті доповнити та перевершити Принципи ООН щодо питань бізнесу і прав людини від 2011 року. «Він ставить собі за мету підтвердити, що всі компанії зобов'язані дотримуватися прав людини, звертаючи особливу увагу на прогалини, пов'язані з транснаціональною діяльністю, а також посилити охорону захисників людських прав. Можливо, він міститиме спеціальні пункти щодо роботи транснаціональних компаній у регіонах, постраждалих від конфліктів», – ідеться в заяві.

У документі процитовано висловлювання двох останніх Понтифіків щодо діяльності транснаціональних корпорацій. Папа Бенедикт XVI в енцикліці «Caritas in Veritate» писав, що «серед тих, хто іноді не дотримується людських прав робітників, є транснаціональні компанії, а також місцеві підприємства». В енцикліці «Laudato si’» Папа Франциск звернув особливу увагу на гірничорудні транснаціональні корпорації: «Чимало шкоди завдає експорт твердих і токсичних відходів до країн, які розвиваються. Компанії роблять це так, як у жодному разі не могли б удома. Часто підприємства, які до такого вдаються, міжнародні».

На завершення автори заяви висловили сподівання, що міжнародний договір сприятиме подоланню зловживань і неповаги до прав людини в усіх сферах діяльності транснаціональних корпорацій.

Європейська Комісія «Справедливість і мир» – це мережа 31 однойменних національних комісій, які переймаються питаннями справедливості, миру, поваги до людської гідності та піклування про довкілля. Ця установа сприяє підвищенню обізнаності про католицьку соціальну доктрину в європейських країнах та інституціях. Виконавчий комітет європейської Комісії «Справедливість і мир» очолює архієпископ Люксембурга Жан-Клод Оллеріш, а до її складу входять дев’ять обраних членів.

По темі:
Папа Франциск – про багату спадщину латинської традиції
Папа: Пречиста Мати, допоможи нам набути «імунітет» від байдужості
Папа: Людину старить гріх, а не вік. Наслідуймо завжди юну Діву Марію

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:15 Вівторок 0 127 Папа до учасників Форуму в Давосі: моральний обов’язок людей – дбати одні про одних У посланні до учасників Всесвітнього Економічного Форуму Святіший Отець наголошує, що нехтувати гідністю іншої людини, означає применшувати власну цінність.