Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Пречиста Мати, допоможи нам набути «імунітет» від байдужості
09:46 Субота 0 1 027
9-12-2017, 09:46

Папа: Пречиста Мати, допоможи нам набути «імунітет» від байдужості

У п’ятницю, 8 грудня 2017 р., в урочистість Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, Папа Франциск традиційно вшанував Пресвяту Богородицю на Іспанській площі Рима.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

За давнім звичаєм, він прибув увечері на місце, де 1857 року, три роки після проголошення догмату про Непорочне Зачаття, було встановлено високу гранітну колону, яку увінчує бронзова статуя Пречистої Діви Марії. Від 1953 року, завдяки почину Папи Пія ХІІ, на свято Непорочного Зачаття Єпископ Рима кладе квіти біля підніжжя цієї статуї та молиться за місто.

Перш ніж прибути на Іспанську площу, Святий Отець відвідав Папську Велику базиліку Пресвятої Марії, щоб там приватно помолитися перед іконою Матері Божої «Спасіння Римського люду». На молитву перед статуєю Пречистої зібралися представники міської влади, духовенство й численні вірні, між якими не бракувало хворих, про участь яких подбали волонтери з асоціації «Unitalsi».

Очікуючи прибуття Папи, зібрані на площі молилися Розарій. Коли Святий Отець приїхав на площу, його привітала мер Рима Вірджинія Раджі. Далі розпочалося коротке богослужіння, на початку якого Понтифік проказав молитву:

О Непорочна Мати, уже вп’яте приходжу до Твоїх стіп як Єпископ Рима, щоб віддати тобі шану від імені всіх мешканців цього міста.
Хочемо подякувати подякувати Тобі за постійну опіку, з якою Ти супроводжуєш наш шлях, мандрівку родин, парафій, чернечих спільнот; мандрівку тих, хто щодня, іноді з труднощами, проходить Римом, прямуючи до праці; хворих, похилих віком, усіх убогих; багатьох людей, які мігрували сюди з теренів війни та голоду.
Дякуємо за те, що, лиш звернувши до Тебе думку, погляд або швидкоплинне «Радуйся, Маріє», завжди відчуваємо Твою материнську ніжну та сильну присутність.
О Мати, допоможи цьому місту розвинути «імунітет» проти деяких вірусів нашого часу: від байдужості, яка каже: «Мене це не стосується»; від громадянської невихованості, яка зневажає спільне добро; від остраху щодо інших і чужинців; від конформізму, який маскує правопорушення; від лицемірства обвинувачувати інших, роблячи те саме; від примирення з екологічним та моральним занепадом; від визискування багатьох людей.
Допоможи нам відкидати всі ці віруси завдяки антитілам, які походять з Євангелія. Вчини, аби ми набули добру звичку щодня читати уривок з Євангелія та, за Твоїм прикладом, зберігали Боже слово у своєму серці, аби воно, немов добре зерно, приносило плоди в нашому житті.
Пречиста Діво, 175 років тому неподалік, у храмі Андреа делле Фратте, Ти доторкнулася до серця Альфонса Ратізбона, який у ту мить із атеїста та ворога Церкви перемінився на християнина. Ти явилася йому як Мати благодаті й милосердя.
Дай же й нам, особливо у випробуваннях і спокусах, зосереджувати погляд на Твоїх відкритих обіймах, через які на землю сходять Господні благодаті, та скинути із себе будь-яку гордівливу зухвалість, визнаючи себе такими, які ми насправді: малими й убогими грішниками, але завжди Твоїми дітьми.
Дай нам вкласти свою руку в Твою, дозволивши знову привести нас до Ісуса, нашого брата та спасителя, й до небесного Отця, Який ніколи не втомлюється чекати на нас і прощати, коли повертаємося до Нього.
Дякуємо Тобі, Мати, за те, що Ти завжди вислуховуєш нас! Благослови Церкву Рима, благослови це місто та весь світ. Амінь.

Далі до підніжжя колони, на якій височіє статуя Непорочнозачатої Діви Марії, покладено вінок із білих троянд від імені Папи під звуки Лоретанської літанії, яку співав хор. Богослужіння завершилося благословенням Святого Отця. Далі він привітався з учасниками молитви, підходячи зокрема до присутніх хворих та благословляючи їх.

Повертаючись до Ватикану, Наступник святого Петра також здійснив приватні відвідини базиліки Андреа делле Фратте, де віддав шану Матері Божій Чудодійного медальйона. Саме з Медальйоном Непорочного Зачаття, який часто називають Чудодійним Медальйоном, пов’язана подія навернення, про яку Святий Отець згадував у молитві до Пресвятої Богородиці.

По темі:

Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття
Папа: У спокусу вводить сатана, а не Небесний Отець
Папа: Людину старить гріх, а не вік. Наслідуймо завжди юну Діву Марію
Новини з Ватикану 13:30 Неділя 0 223 Папа: Господь не дозволить, щоб останнє слово було за пітьмою У другу неділю Великого Посту Святіший Отець нагадав про те, що допомогою на дорозі віри та життя, на якій не бракує періодів пітьми, є Боже світло, яке ми, у свою чергу, покликані не затримувати для себе, але нести своїм ближнім.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.