Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Людину старить гріх, а не вік. Наслідуймо завжди юну Діву Марію
17:52 П'ятниця 0 598
8-12-2017, 17:52

Папа: Людину старить гріх, а не вік. Наслідуймо завжди юну Діву Марію

Безгрішність і повнота благодаті не означають, що особа не зустрінеться з проблемами й труднощами. На це звернув увагу Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у п’ятницю, 8 грудня 2017 р., промовляючи до численних вірних, які з нагоди урочистості Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії зібралися на площі святого Петра у Ватикані.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Сьогодні, – сказав Понтифік, – споглядаємо красу Непорочнозачатої Марії. Євангеліє, яке розповідає про подію Благовіщення, допомагає нам зрозуміти те, що ми святкуємо, насамперед, через вітання ангела. Він звертається до Марії словами, які нелегко перекласти, але означають вони "наповнена благодаттю", "створена благодаттю", "благодаті повна" (Лк 1,28)».

Цими словами, як зауважив Папа, небесний посланець об’являє «нове ім’я, дане Богом, яке додається до імені, даного батьками». І ми також називаємо Її так, коли проказуємо найвідомішу Богородичну молитву. Але що означає «повна благодаті»? «Що Марія наповнена Божою присутністю», – пояснює Святий Отець. У Ній, цілковито заповненій Богом, «не залишилося місця для гріха».

«Це надзвичайна річ, бо все на світі, на жаль, занечищене злом. Кожен з нас, зазирнувши в себе, побачить темні сторони. Навіть найбільші святі були грішниками; усі сутності, навіть найпрекрасніші, були заплямовані злом: усі, крім Марії. Вона – єдина "завжди зелена оаза" людства, єдина неопоганена, створена непорочною, аби Своїм "так" цілковито прийняти Бога, Який надходить у світ, і розпочати нову історію, – сказав Папа. – Щоразу, коли визнаємо Її повною благодаті, робимо Їй найбільший комплімент, той самий, що зробив Господь Бог».

Святий Отець звернув увагу на те, що один із гарних компліментів – це сказати людині, що вона має молодий вигляд. Щось схоже, але «на ще вищому рівні», є в звертанні до Діви Марії як до «повної благодаті». Цими словами ми «визнаємо Її вічно молодою», бо Вона ніколи «не постаріла гріхом». «Єдина річ, яка по-справжньому старить нас, старить всередині: не вік, а гріх. Гріх нас зістарює, бо ущільнює наше серце. Замикає його, робить інертним і зів'ялим. Але повна благодаті вільна від гріха».

«Церква сьогодні вітається з Марією, називаючи її tota pulchra, вся прекрасна. Як Її молодість полягає не у віці, так і краса Її – не в зовнішності. Марія, як розповідає Євангеліє, не була виняткова назовні: походила з простої родини, смиренно жила в Назареті, забутому всіма селі. Вона не була відома: навіть коли Її відвідав ангел, про це ніхто не знав, того дня там не було жодного репортера. Життя Богородиці було нелегке, сповнене турбот і тривог: Вона "вельми стривожилася", каже Євангеліє, а коли ангел "відійшов від Неї", проблем тільки побільшало».

Однак, підсумував Папа, «повна благодаті» звікувала «прекрасне життя». Таємницю цього можемо збагнути, ще раз придивившись до події Благовіщення. На багатьох картинах Марію зображено з книжечкою, яка символізує Святе Писання. «Марія була призвичаєна слухати Бога та спілкуватися з Ним. Її секретом було Боже Слово: близьке Її серцю, Воно стало тілом у Її лоні. Перебуваючи з Богом, спілкуючись з Ним за кожної нагоди, Марія зробила Своє життя прекрасним. Не зовнішнє, не минуще, а серце, спрямоване на Бога, робить життя прекрасним», – сказав Святий Отець.

Насамкінець Папа побажав: «З радістю сьогодні споглядаймо на повну благодаті. Просімо Її допомогти нам залишатися молодими, кажучи "ні" гріхові, та прожити прекрасне життя, кажучи "так" Богові».

По темі:

Папа: У спокусу вводить сатана, а не Небесний Отець
Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття
Папа лютеранам: Очищення пам’яті допомагає дивитись у майбутнє з довірою

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий