Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представник Ватикану при ООН: Всі маюють право на безпечну питну воду
11:02 Середа 0 1 170
13-09-2017, 11:02

Представник Ватикану при ООН: Всі маюють право на безпечну питну воду

«Усі люди мають право на безпечну питну воду. Це фундаментальне право людини і центральне питання в сучасному світі», – цією цитатою Папи Франциска розпочав свою доповідь на тему води та санітарії архієпископ Іван Юрковіч, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві, виступаючи 11 вересня 2017 р. під час 36-ї сесії Ради ООН з прав людини.

Він зазначив, що вода – це природний ресурс, що є життєво важливим для виживання людства та всіх видів на Землі, і тому ми повинні сприймати воду як спільне благо, а не тільки як економічний ресурс, нестача якого може дестабілізувати цілі регіони. «Позбавити когось доступу до води означає позбавити його права на життя», – підкреслив ватиканський дипломат. За його словами, вода завжди була центром економічного та соціального розвитку. Вона життєво необхідна для підтримки здоров'я, вирощування продуктів, вироблення енергії та створення робочих місць.

Проте, справедливе глобальне управління водними ресурсами ще далеке до досягнення свого здійснення. На даний час, як стверджує архієпископ Юрковіч, змагання за воду підвищує ризик виникнення конфліктів та утвердження нерівності у доступі до послуг, що суттєво впливає на місцеву економіку та добробут людей. Крім того, виникають нові виклики, серед яких – надмірне використання водних ресурсів на виробництві; зміни клімату, що призводять до нестачі води та стихійних лих; використання води як зброї з боку збройних груп, які, таким чином, змушують переселятися цілі громади.

Ватиканський дипломат висловив свою підтримку пропозиції Незалежного експерта ООН з питань людських прав на питну воду та санітарію Лео Геллера, що закликав уряди докладати більше зусиль до впровадження регуляторних рамок. «Щоб результати були ефективними та стабільними, –зазначив архієпископ Юрковіч, – державам необхідні сильні законодавчі, регуляторні та політичні рамки, що відповідають правам людини на воду та санітарні умови». Він також підкреслив, що, оскільки здатність людей платити за воду та санітарію залежить від їхньої соціально-економічної ситуації, держави повинні забезпечити загальнодоступність води та належних санітарних умов, особливо, найбільш незахищеним особам та громадам.

Спостерігач Святого Престолу при ООН пригадав слова, з якими Папа Франциск звернувся до учасників конференції на тему води, що відбулася у Папській Академії Наук у лютому 2017 року. Святий Отець зазначив тоді, що наше право на воду включає також відповідальність за воду: «Ми зобов’язані проголошувати це фундаментальне право людини і захищати його, але ми також повинні конкретно працювати над тим, щоб досягти відповідних політичних та юридичних зобов'язань».

На завершення, архієпископ Юрковіч закликав міжнародне співтовариство надалі шукати практичні рішення, здатні подолати корисливі побоювання, що перешкоджають кожному користуватися правом на воду. Вода, за його словами, заслуговує на центральне місце в рамках державної політики.

Ватиканський дипломат також пригадав про те, у четвер, 14 вересня, Постійна місія спостерігачів Святого Престолу при ООН проведе захід на тему «Права людини на безпечну питну воду та санітарію», під час якого виступить Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку кардинал Петер Турксон.

Джерело - Радіо Ватикану


По темі:

Ватиканський дипломат про зростання торгівлі людьми й боротьбу з нею

Ватиканський дипломат про захист від ядерної загрози

Архієпископ Ауза про похилих віком: не відкидати, а залучати


Новини з Ватикану 15:01 Вівторок 0 93 Ватикан: для доступу на територію вимагається наявність «Green Pass» Щоб увійти на територію Ватикану, від 1 жовтня потрібен документ, який підтверджує щеплення, нещодавнє одужання від Covid-19 або ж негативний результат тесту. Винятком є участь у богослужіннях.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.