Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Литва, перший етап 25-ї Апостольської подорожі Папи Франциска

Литва, перший етап 25-ї Апостольської подорожі Папи Франциска

Литва, перший етап 25-ї Апостольської подорожі Папи Франциска до балтійських країн, відкрила обійми й серце, щоб прийняти слова Його Святості, щоб слухати його вказівки й поради, які спрямовують на шлях справжнього добра, справедливості, пошани до кожної особи та всієї людської спільноти.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Сучасна ситуація Церкви


Майже 80 % від понад тримільйонного населення країни становлять католики. За 25 років, тобто від візиту святого Йоана Павла ІІ, їх побільшало майже на 7 %. У Литві є 17 єпископів, майже 1000 священиків, понад 550 черниць, 712 парафій і 227 душпастирських осередків у восьми церковних округах. На кожного священика припадає 3200 вірних. У душпастирській праці допомагають понад 900 катехитів-мирян, а Католицька Церква має під опікою понад 470 навчальних закладів і майже 200 благодійних осередків і центрів соціальної допомоги.

Християнство в Литві

Перші спроби ввести християнство на литовські землі припали на середину ХІІІ сторіччя. 1248 року литовський князь Таутвілас охрестився в Римі. 1251 року князь Міндавґас охрестився разом із дружиною, двома синами та дворянами. Як Таутвілас, так і Міндавґас, зробили цей крок радше з політичних міркувань, як це було й у Польщі, Русі-Україні, Угорщині та в інших європейських державах.

1387 року починається християнська доба Литви. 1377 року державну владу Великого Литовського Князівства перебрав Ягайло, син Алґірдаса. Його мати була християнкою. Ягайло одружився з Ядвіґою, дочкою польського короля Людовика, який не залишив по собі нащадків чоловічої статі, і так поєднав під однією короною Польщу й Литву. Він прийняв хрещення у Кракові, а 1387 року наказав охрестити у Вільнюсі весь литовський люд. Відтоді литовці вірно зберігають католицьку віру, навіть попри переслідуваня.
Новини зі світу Папа до єпископів Мадагаскару: Будьте сіячами миру та надії Під час зустрічі з єпископами Мадагаскару Святіший Отець порівняв їхню душпастирську діяльність з працею сівача, що дбає про свою землю і жнива. Він вказав на важливість зрілих стосунків Церкви з державою і закликав ієрархів дбати про священиків та про формування мирян.