Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 липня, п'ятниця
19:03 Четвер 0 174
5-07-2018, 19:03

Літургія на кожен день, 6 липня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІІІ звичайного тижня
Що означає «прагнути жертви»? Це значить бути готовим віддати на смерть того, хто хоч якось, але ще живе. Тож треба бути дуже обережним, аби “завдяки” нашому непрощенню за нашими високими духовними поривами “я складаю щедрі духовні жертви Богу” серед цих духовних жертв не опинився чоловік-алкоголік, сварлива дружина, непослушні діти, несправедливі володарі нашої країни тощо. Милосердя хочу – значить хочу давати життя мертвим, тобто воскресіння. Адже це зробив Бог у Христі, чи не так?
Або (черв) довільний спомин св. МАРІЇ ГОРЕТТІ, діви та мучениці
Св. Марія Горетті народилася у 1890 році в убогій сільській сім’ї в Корінальдо біля Анкони (Італія). Через кілька років сім’я переїхала під Неттуно. Невдовзі після цього помер батько Марії. Дванадцятилітня Марія допомагала матері виконувати домашні обов’язки та опікувалася братами й сестрами. 5 липня 1902 року, коли вона протистояла гріховним домаганням юнака, що мешкав по сусідству, була вбита ножем.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 123)
В Кам’янець-Подільській дієцезії – Свято ПРЕСВЯТОЇ  ДІВИ МАРІЇ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ, покровительки дієцезії
Або (біл) Перша П’ятниця місяця
Меса вотивна про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 116)


АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схоті в вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї і стини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, джерело невинності та чистоти, † Ти обдарував свою слугиню Марію Горетті благодаттю мучеництва в молодому віці; † дай і нам за заступництвом тієї, яку Ти увінчав як непереможну діву, * непохитність у виконуванні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 8, 4-6. 9-12
Читання з Книги пророка Амоса.
Слухайте це, ви, які були би раді бідного пожерти і вигубити вбогих краю, кажучи: «Коли мине той новий місяць, щоб нам продати хліб наш? І субота, щоб нам засіки відчинити, і, зменшивши міру й збільшивши ціну шекля, невірною вагою шахрувати? Щоб нам купити бідолах за гроші, вбогого за пару капців, продати висівки пшеничні?» «І станеться в той день, – слово Господа Бога, – Я сонцю заповім заходити опівдні, нашлю серед ясного дня пітьму на землю. Оберну ваші свята в смуток, усі ваші пісні в лемент. Я наведу на кожен стан вереття, на кожну голову – лисину. Наведу плач, немов по синові одинакові: так воно буде до кінця, немов гіркий день. Ось дні надходять, – слово Господа Бога, – і Я пошлю на землю голод; не голод за хлібом, не спрагу за водою, лише за слуханням слова Господнього. І вони будуть плентатись від моря і до моря, від півночі до сходу сонця будуть туди й сюди тинятися, шукаючи слова Господнього, але його не знайдуть». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 2 і 10. 20 і 30.  40 і 131
Хай Слово Боже буде нашим хлібом.
Блаженні ті, які Його свідчення зберігають *
і шукають Його всім серцем.
Усім своїм серцем я Тебе шукаю: *
від Твоїх заповідей не дай відхилитись.
Хай Слово Боже буде нашим хлібом.
Моя душа знемагає, *
Твоїх присудів бажаючи повсякчасно.
Я обрав собі дорогу правди, – *
Твої присуди я поставив перед собою.
Ось, Твоїх заповідей забажав я. *
Оживи мене у своїй правді.
Я відкриваю свій рот і хапаю повітря, *
бо так заповідей Твоїх бажаю!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 9-13

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, відходячи з Капернаума, Ісус запримі­тив чоловіка, який сидів на митниці, і котрий звався Матеєм, та й каже йо­му: «Іди за Мною!» Той під­вівся і пі­шов слідом за Ним. І коли Він сидів при столі в домі, прийшло багато митників та гріш­ників, і посідали вони з Ісусом та Його учнями. Побачивши це, фарисеї ска­зали Його учням: «Чому це ваш Учи­тель їсть з митниками та гріш­никами?» Він же, почувши, відповів: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Ідіть же й навчіться, що то зна­чить: “хочу милосердя, а не жерт­ви”, адже Я прийшов закликати не пра­ведників, а грішників». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос, наш Спаситель, приходить до нас, щоб зцілити від недуги гріха; сповнені вдячності  щиро просимо:
1. Молімося за тих, які відгукнулись на поклик Христа і пішли служити Йому, прийнявши духовний сан; нехай вони наслідують Його своєю пастирською працею, молитвою та всім життям.
2. Молімося про духа покути для християн ХХІ століття.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб український народ був завжди вірний Господнім заповідям і процвітав у мирі та злагоді.
4. Молімося за духовно зневірених, щоб вони прийшли до Христа – найкращого Лікаря душ.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь дав їм радість вічного спочивання на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм істинно християнським життям ми удостоїлися в останню годину життя почути слова Христа: “Йди за Мною”.

Господи Ісусе, Ти пості йно нас закликаєш іти за Тобою, вислухай наші молитви та уділи нам благодаті ві рного виконання Твоєї волі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:08 П'ятниця 0 129 Літургія на кожен день, 14 липня, субота (зел) Субота ХІV звичайного тижня
У сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: ці переслідування, нестатки і утиски є абсолютно необхідними для тих, кого Господь посилає перед собою, аби покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) довільний спомин св. КАМІЛЛА ЛЕЛЛІСЬКОГО, пресвітера
Святий Камілл Лелліський народився у 1550 році в Абруццо. Спочатку був військовим і воював проти турків, служачи у Венеції. Пізніше побажав стати капуцином, але через поранену ногу змушений був залишити орден. Особисті страждання привели його до лікарні для невиліковно хворих у Римі, де він виконував найважчу роботу та готував хворих до смерті. Тут він знайшов своє покликання. У віці 32 років розпочав навчання, щоб стати священиком. У 1582 році заснував орден Регулярних Кліриків для служіння хворим (Каміліани). Помер 14 липня 1614 року. Є покровителем лікарень і хворих.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)