Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Програма Апостольської подорожі Папи Франциска до країн Балтії
12:31 П'ятниця 0 223
6-07-2018, 12:31

Програма Апостольської подорожі Папи Франциска до країн Балтії

Три Меси, екуменічні зустрічі й зустрічі з молоддю, промови до представників влади та громадянського суспільства, вшанування полеглих у боротьбі за незалежність – ось деталі насиченої програми чотириденного візиту Папи Франциска до країн Балтії.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Литва – Вільнюс і Каунас


Уранці в суботу, 22 вересня, Папа вирушить до столиці Литви Вільнюса, куди прибуде після 3-годинного перельоту приблизно об 11:30 за місцевим часом (що збігається з київським). В аеропорту на нього чекатиме привітальна церемонія.

Далі Папа зустрінеться з представниками влади, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу й виголосить першу промову. Після обіду він помолиться перед Остробрамською чудотворною іконою Матері Милосердя, на площі перед кафедральним собором зустрінеться з молоддю й відвідає сам собор.

У неділю, 23 вересня, Його Святість відслужить у Каунасі Месу, яка завершиться молитвою «Ангел Господній». В архієпископському палаці він під час обіду зустрінеться з єпископатом, а опісля, в кафедральному соборі, – з духовенством, чернецтвом і семінаристами. День завершиться відвідинами музею окупації та визвольної боротьби у Вільнюсі.

Латвія – Рига та Аглона

24 вересня Папа вранці вилетить до Риги, столиці Латвії. В аеропорту відбудеться офіційна зустріч, а церемонія привітання – на подвір’ї президентського палацу. Вона буде поєднана з зустріччю з представниками влади, громадянського суспільства й дипломатичного корпусу. На цей день візиту заплановано покладання квітів біля пам’ятника свободи й екуменічну зустріч у Домському соборі, після якої Його Святість відвідає католицький собор святого Якова.

Пообідавши разом із єпископами в архідієцезальному осередку Святої Родини, Папа гелікоптером прибуде до санктуарію Пресвятої Богородиці в Аглоні, де відслужить Месу, а після церемонії прощання повернеться до Вільнюса.

Естонія - Таллінн

Вівторок, 25 вересня, останній день візиту, розпочнеться з перельоту до Таллінна, столиці Естонії. Тут в аеропорту на Папу чекатиме теж лише офіційна зустріч, а церемонія привітання – на подвір’ї президентського палацу, як і зустріч із представниками влади, громадянського суспільства й дипломатичного корпусу. Далі в лютеранському храмі святого Карла відбудеться екуменічна зустріч з молоддю.

Після обіду в монастирі сестер бригідок Папа зустрінеться в кафедральному соборі з нужденними, які отримують допомогу в благодійних осередках Церкви, а потім відслужить Месу на площі Свободи. У міжнародному аеропорту Таллінна відбудеться церемонія прощання.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.