Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: «Першими адресатами Підсумкового документа є ми самі»
14:15 Неділя 0 54
28-10-2018, 14:15

Папа: «Першими адресатами Підсумкового документа є ми самі»

Хоч ми є грішниками, наша Мати-Церква є святою. На цьому наголосив Святіший Отець у своєму подячному слові на завершення синодальних праць, підкреслюючи, що результатом Синоду не є документи, а початок душпастирського переосмислення.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Синод – це не парламент, але захищений простір, призначений для того, аби там міг діяти Святий Дух. На це звернув увагу Папа Франциск у своєму подячному слові з нагоди завершення синодальних праць, після того, як було прийнято Підсумковий документ. Саме тому, за його словами, інформація подається в загальному, а не детально. «Не забуваймо, що це Святий Дух тут працював», – наголосив він.

Результат – не документи, а наші дії

Далі, Святіший Отець підкреслив, що «результатом Синоду не є документ», адже «ми переповнені документами». Він зауважив, що не знає, чи документ матиме зовнішні наслідки, але переконаний, що він повинен «діяти в нашому серці». «Це ми є його адресатами, а не люди ззовні, – додав він. – А щоб цей документ подіяв слід вивчати його та, головне, молитись. Він призначений, в першу чергу, для нас».

Наша Мати-Церква потребує захисту молитвою і покутою

Папа також зауважив, що останні три пункти документа, присвячені святості, показують нам, чим є Церква. «Наша мати є святою, але ми, її діти, є грішниками. Всі ми є грішниками», – сказав він, наголошуючи, що наші гріхи стають нагодою для «Великого Обвинувача», тобто, диявола, щоб обвинувачувати нас та переслідувати.

«Але Церква не забруднюється: її діти – так, всі ми забруднені, але мати – ні. А тому, настав час боронити Матір. А від Великого Обвинувача ми захищаємо її молитвою та покутою», – мовив Папа, заохочуючи не припиняти молитися в намірах Церкви, особливо протягом жовтня місяця.

Подяка

На початку своєї промови, виголошеної експромтом, Папа подякував всім, хто трудився над успішним перебігом синодальної асамблеї, а особливо молоді, що брала в ній участь.

Перед Святішим Отцем з коротким словом звернулися: патріарх Луїс Рафаїл – кардинал Сако, Глава Халдейської Католицької Церкви, один з Делегованих Президентів цього Синоду, кардинал Лоренцо Балдіссеррі та Генеральний Секретар, які подякували Главі Католицької Церкви за скликання, супровід та участь в працях асамблеї. Окремі слова подяки прозвучали на адресу всіх причетних до організації праці Синоду: від делегованих президентів до допоміжного персоналу, перекладачів та співробітників секретаріату.

Користаючи з нагоди, кардинал Сако закликав не забувати про страждання християн сходу, адже коли на сході не залишиться християн, то християнство залишиться без коріння.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 108 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.