Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 жовтня, неділя
18:16 Субота 0 1 358
6-10-2018, 18:16

Літургія на кожен день, 7 жовтня, неділя

(зел) ХХVIІ Неділя звичайного періоду
Родина сьогодні постійно атакується в засобах масової інформації, як загроза для споживацького і некритичного використання світу. Такий спосіб життя є досконалим джерелом доходу для певних найбагатших еліт. Передусім атака направлена на єдність і любов у родині. Адже ці дві найвищі цінності Бог записав у самому акті створення людині. А любов Він підняв до неймовірної вершини у любові та жертві Ісуса. Сьогоднішній світ намагається замінити це пустими підробками. У відповіді на це Бог щоденно жертвує нам справжню любов та єдність в Ісусі Христі, який чекає нас у Церкві.
ПОЧАТОК  ТИЖНЯ  МИЛОСЕРДЯ


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твоїй владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту. (Пор. Ест 4, 17 (Вульг.))

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 2, 18-24
Читання з Книги Буття.
Сказав Господь Бог: «Не добре чоловікові бути самому; сотворю йому поміч, відповідну для нього». І сотворив Господь Бог з землі всіляких польових звірів і всіляких птахів піднебесних і привів їх до Адама побачити, як він назве їх; як саме чоловік назве кожне живе сотворіння, щоб воно так і звалось. І дав Адам назви всякій скотині, всякому птаству піднебесному і всякому звірові польовому, але для Адама не знайшлося помочі, йому придатної. Тоді Господь Бог навів глибокий сон на Адама, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. Потім з ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до Адама. І Адам сказав: «Це справді кість від моїх костей і тіло від мого тіла. Вона зватиметься жінкою, бо її взято від чоловіка». Так то полишає чоловік свого батька й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 128, 1-2. 3. 4 і 6
Хай всі дні наші Бог благословляє.
Блаженний кожний, хто Господа боїться, *
хто Його дорогами ходить.
Ти плоди своїх рук споживати будеш. *
Щасливий ти – і буде тобі добре.
Твоя дружина – як родюча лоза виноградна *
при стінах твого дому.
Твої сини – наче нові оливкові галузки *
навколо твого столу:
Ось такою благословенною буде людина, яка Господа боїться. *
Нехай поблагословить тебе Господь із Сіону,
щоби ти бачив добробут Єрусалима в усі дні життя свого. *
Ти побачиш синів своїх синів. Мир для Ізраїля!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 2, 9-11
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ми бачимо Ісуса, який, через те, що витерпів смерть, був увінчаний славою і честю. Він став ненабагато меншим за ангелів, щоби за Божою благодаттю зазнати за всіх смерть. Оскільки так і мало бути, щоб Той, задля якого все і через якого все, хто привів багатьох синів до слави, – Того, хто є Першопричиною їхнього спасіння, через страждання зробити завершеним. Адже і Той, хто освячує, і ті, які освячуються, – всі від Одного. Через це Він не соромиться називати їх братами. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Йн 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли любимо одне одного, то в нас Бог перебуває,
і Його любов у нас – досконала.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 2-16 (довше) або 2-12 (коротше)

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшли фарисеї та, випробовуючи Ісуса, запитували Його, чи можна чоловікові розлучатися з дружиною. Він же у відповідь сказав їм: «Що вам заповів Мойсей?» А вони промовили: «Мойсей заповів написати розвідного листа і відпустити». Ісус же сказав їм: «Він вам написав цю заповідь через ваше жорстокосердя. Але від початку творіння Бог створив їх чоловіком і жінкою. Ось тому залишить чоловік свого батька й матір і з’єднається зі своєю дружиною, і будуть двоє одним тілом, так що вони вже не двоє, а одне тіло. Отже, що Бог поєднав, те людина хай не розлучає!» Вдома учні знову розпитували Його про це. І Він каже їм: «Якщо хто розлучиться зі своєю дружиною та одружиться з іншою, той чинить проти неї перелюб; і якщо вона розлучиться зі своїм чоловіком і вийде заміж за іншого, то й вона чинить перелюб».
Кінець коротшого фрагменту
У той час приносили до Ісуса дітей, щоби доторкнувся до них. А учні забороняли їм. Побачивши це, Ісус обурився і сказав їм: «Дозвольте дітям приходити до Мене. Не забороняйте їм, бо таким належить Царство Боже. Воістину кажу вам: якщо хто не прийме Божого Царства, як дитина, той не увійде до нього!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Молімося сьогодні до Господа за подружжя та сім’ї, щоб вони, освячені вірою й любов’ю, вели до Бога домашню спільноту:
1. Молімося за святу Церкву, велику сім’ю віруючих, щоб вона для всього людства стала взірцем любові, миру та служіння ближньому.
2. Молімося за католицькі сім’ї, щоб, з’єднані священними узами, зростали у любові через молитву і побожне життя.
3. Молімося за багатодітні сім’ї, щоб, оточення завжди доброзичливо ставилося до них, а держава надавала необхідну допо- могу.
4. На початку Тижня милосердя молімося за всіх потребуючих, щоб отримали відповідну допомогу.
5. Молімося за подружжя, які стоять на порозі розлучення, щоб вони з Божою поміччю подолали кризу і віднайшли втрачену любов.
6. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь помилував їх і простив усі скоєні гріхи.
7. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб наші сім’ї зростали у святості та побожності.

Господи Ісусе Христе, Твоя любов до Церкви є взірцем подружньої любові, вислухай наші молитви і вчини, щоб ми у сімейному житті керувалися духом Євангелія і були для світу взірцем істинно праведного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встанов- лену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.