Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканська школа віри в Харкові: мистецтво слухання
10:19 Вівторок 0 114
30-10-2018, 10:19

Домініканська школа віри в Харкові: мистецтво слухання

Основна тема цьогорічних зустрічей домініканської школи віри в Харкові – правди віри; проте що друга лекція буде присвячена іншим актуальним питанням духовного життя. Про одне з таких питань і спілкувались учасники школи 20 жовтня 2018 року: на зустрічі йшлося про мистецтво слухання.
Лектор, отець Маріуш Возняк ОР, зосередив увагу слухачів на біблійних аспектах слухання, зокрема коментуючи слова з Євангелія від Матея 6, 6: «Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі». Мистецтво слухання полягає в умінні відкритися до Господа у вірі, надії та любові.


Отець Маріуш вказав на два характерні аспекти акту слухання: з одного боку, це реакція слухових органів на зовнішні подразники, а з іншого – сприйняття світу, який створив Господь, уміння помітити Божу присутність у всьому, що нас оточує, тобто слухання внутрішнє. Аби проілюструвати другий аспект, отець використав свої фотографії, пояснивши, що, наприклад, фотограф сприймає красу сотвореного світу інакше: він дивиться на деталі та знаки реальності з інших ракурсів, часто недоступних у повсякденні.


Вміння слухати вірою, тобто вміння почути те, що промовляє до нас Бог, лектор проілюстрував прикладами з псалмів і з Євангелія. Звернувшись до уставу святого Бенедикта, який починається словами «Слухай, учню, слів учителя», він розповів про риси чернечого покликання, які можна було б назвати загальнохристиянськими: конкретизація життя Євангелієм у своїй спільноті й у конкретній епосі, а також вміння слухати й чути навчання Христа.


Наприкінці зустрічі отець Маріуш зазначив, що на справжність слухання у християнському житті вказують два важливі духовні аспекти: внутрішня молитва й актуалізація Євангелія у щоденному житті.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий