Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 14 травня, понеділок
19:42 Неділя 0 184
13-05-2018, 19:42

Літургія на кожен день, 14 травня, понеділок

Христос кличе нас для любові. Не ми Його вибрали. Він робить це першим, оскільки знає нас і знає про нас більше, ніж ми самі. Він знає, що ми потребуємо любові. Те, що Він показав нам на хресті, не може залишити нас байдужими, ось так Він нас любить і робить це перший. Що ж можемо зробити? Віддатися цій любові, яка нічого від нас не вимагає, прагне тільки, щоб ти її прийняв. Тому вона називає тебе другом, з ким хоче бути, якого не тільки хоче любити, але любить і хоче це визнавати.
Св. МАТІЯ, АПОСТОЛА (черв) Свято
Святий Матій був одним з тих, хто був супутником Апостолів весь час, коли Господь Ісус перебував з ними, почавши від хрещення Йоана і аж до дня, в який Він був взятий від них на небо (пор. Діян 1,21-22), та став ра- зом з ними свідком Воскресіння. Він був вибраний бути Апостолом замість Юди Іскаріота, що зрадив Ісуса, а пізніше повісився. Згідно переказів, спочатку він проголошував Євангеліє у Юдеї, а потім у Ефіопії, де й загинув мученицькою смертю близько 50 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав, – говорить Господь, * – щоб ви йшли * і плід приносили, * і плід ваш тривав.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА:

Боже, Ти приєднав святого Матія до спільно- ти Апостолів; † вчини за його заступництвом, щоб ми, маючи частку в Твоїй любові, * удостоїлися прийняття до сонму вибраних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Діян 1, 15-17. 20-26
Читання з Діянь Апостолів
Тими днями Петро, ставши серед братів, а людей було близько ста двадцяти осіб, сказав: «Мужі, брати! Треба було, аби сповнилося Писання, яке провіщав Дух Святий устами Давида про Юду, котрий  привів  тих,  які  схопили  Ісуса,  бо  він  був  зарахований до нас і отримав частку в цьому служінні. Адже в книзі Псалмів написано: “Нехай стане його житло пусткою і хай не буде нікого, хто жив би в ньому!” А також: “Служіння його нехай візьме інший!” Отже, треба, щоб один з тих мужів, який був з нами упродовж всього часу, коли Господь Ісус перебував і спілкувався з нами, – почавши від хрещення Йоана і до дня, як Він вознісся від нас, – щоб разом із нами один з них був свідком Його воскресіння». І поставили двох: Йосифа,  якого  називали Варсавою, котрий був прозваний Юстом, і Матія, та, помолившись, сказали: «Ти, Господи, який знаєш серця всіх,  покажи,  кого  з  цих  двох  Ти  вибрав  зайняти  місце  служіння і  апостольства, замість Юди, який відпав, щоби піти на своє місце!»  І кинули жереб. І випав жереб на Матія, якого й зараховано до одинадцятьох Апостолів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 113, 1-2. 3-4. 5-6. 7-8
Разом з князями Бог його посадить. (Або: Алілуя).
Хваліть, слуги, Господа, *
хваліть Господнє Ім’я!
Нехай буде Ім’я Господнє благословенне – *
віднині й довіку!
Від сходу сонця і до заходу *
хваліть Ім’я Господнє.
Господь високо – над усіма народами, *
Його слава – понад небеса.
Хто такий, як Господь, Бог наш, *
який живе на висотах,
та споглядає на понижене *
на небі й на землі?
Він підіймає бідного з землі *
і підводить убогого з гноїща,
Аби посадити його з правителями *
з князями свого народу.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ

Йн 15, 9-17
† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як полюбив Мене Отець, так і Я полюбив вас; тож перебувайте в Моїй любові. Якщо будете зберігати Мої заповіді, то перебуватимете в любові Моїй, так само, як Я, зберігши заповіді Мого Отця, перебуваю в Його любові. Це Я сказав вам, щоб Моя радість перебувала у вас і щоб ваша радість була повною. Ось Моя заповідь: щоб ви любили один одного так, як Я вас полюбив. Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх. Ви – друзі Мої, якщо чините те, що Я заповідаю вам. Не називаю вас більше рабами, бо раб не знає, що робить його пан; вас же назвав Я друзями, оскільки сказав вам усе, що почув від Мого Отця. Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас і настановив вас, щоб ви йшли та плід приносили, і щоби плід ваш залишався, аби те, що тільки попросите від Отця в Моє Ім’я, Він вам дав. Це заповідаю вам: щоб ви любили один одного».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь дарував святому Матію благодать покликання, щоб той проповідував Благу Вість народам по всій землі; тому особливо молімося сьогодні за тих, хто покликаний до служіння Богові:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь обдарує його здоров’ям і своїми благодатями: мудрістю, силою та любов’ю.
2. Молімося за тих, хто керує державами, нехай вони виконують обов’язки згідно зі своїм сумлінням та на благо довірених їм народів.
3. Молімося за священиків, щоб своєю вірністю Господу вони були для Божого народу взірцем і прикладом для наслідування.
4. Молімося за хворих і тих, що страждають; нехай вони зможуть побачити у своїй хворобі Божу волю і несуть свій хрест зі смиренням та любов’ю.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, нехай всемилостивий Бог обдарує їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, зібраних тут на спільній молитві, щоб ми вірно виконували Господні заповіді і були гідні звання християн.

Боже, Тобі відомі дороги нашого життя; допоможи нам зрозуміти Твою волю,  щоб  ми  не  блукали  манівцями  наших  пристрастей  та  бажань, а йшли шляхом, визначеним Тобою. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Всемогутній Боже, благоволи прийняти дари Твоєї Церкви, які  вона з пошаною складає Тобі  в день свята Апостола Матія, * і силою цієї жертви зміцни нас своєю благодаттю. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Апостолів № 32

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Це Моя заповідь, щоб ви любили один одного, * як Я вас полюбив, – говорить Господь. Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Господи, не відмов Твоїй родині своїх божественних дарів † і, за заступництвом святого Апостола Маті я, * благоволи прийняти нас до спільноти святих у світлі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:46 Понеділок 0 58 Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок (зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 18:39 П'ятниця 0 170 Літургія на кожен день, 19 травня, субота (біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.