Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: майбутнього кардинала Рішельє висвячено на єпископа
13:51 Вівторок 0 504
17-04-2018, 13:51

Цей день в історії Католицької Церкви: майбутнього кардинала Рішельє висвячено на єпископа

17 квітня 1607 року відбулися єпископські свячення Армана Жана дю Плессі, герцога де Рішельє, більше відомого як кардинал Рішельє.
Завдяки Александрові Дюма кардинал Рішельє знаний повсюдно, проте асоціюють його насамперед із політикою й інтригами. Служіння реальної історичної особи Католицькій Церкві незаслужено губиться на цьому фоні.

Звання єпископа майбутній кардинал отримав особисто з рук Папи Римського Павла V. Занадто молодий для сану (юнакові виповнилося тоді 22 роки), Рішельє приховав від Папи свій справжній вік, а потім покаявся. Понтифік вирішив: «Справедливо, щоб молодий чоловік, наділений мудрістю, яка перевершує його вік, був підвищений достроково».

Восени 1607 року Рішельє закінчив Сорбонну, ставши доктором філософії з богослов’я. Молодий єпископ отримав занепалу і зруйновану релігійними війнами Люсонську дієцезію. Він енергійно взявся до реставрації: за його сприяння було відбудовано кафедральний собор у Люсоні та відремонтовано резиденцію єпископа. Рішельє постійно спілкувався з парафіянами, здобувючи їхню повагу і довіру. З-під його пера вийшли «Настанови християнинові», де в доступній для простого народу формі були пояснені основи християнського віровчення, та низка інших теологічних робіт. У 1614 році єпископ став духівником королеви Анни Австрійської. Однак 1617 року Рішельє був позбавлений єпископського сану за наказом короля, який вирішив, що єпископ Люсонський занадто близький до його ворогів.

Павло Зінченко

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: до Рима прибули перші швейцарські гвардійці
Цей день в історії Католицької Церкви: Папа Римський Павло ІІІ затвердив статут Товариства Ісуса 
Бакалавр, магістр, доктор: як Церква створила найстарші університети у світі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий