Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Богослужіння Пасхального Тридення – це переживання суті нашої віри

Папа: Богослужіння Пасхального Тридення – це переживання суті нашої віри

Християнин, якщо справді дозволить Христові себе обмити, хоч і залишається грішником, не може бути корумпованим і жити, носячи в душі смерть. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи до прочан, які в середу, 28 березня 2018 року, зібралися на загальну аудієнцію на площі святого Петра у Ватикані.
Як повідомляє Радіо Ватикану, цього дня Папа присвятив роздуми присвятив Пасхальному Триденню, аби трохи поглибити у вірних розуміння цих найважливіших днів літургійного року. Але спочатку він запитав слухачів: «Яке свято важливіше для нашої віри: Різдво чи Пасха?» «Пасха!» – відповіла площа. «Так, Пасха, – погодився Папа. – Але я, наприклад, до 15 років думав, що Різдво. Усі ми помиляємося… Пасха, бо це свято нашого спасіння, свято Божої любові до нас».

Пасхальне Тридення «позначає фундаментальні етапи нашої віри й нашого покликання у світі», а тому всі християни покликані пережити ці святі дні «немов “матрицю” особистого та спільнотного життя», як «наші брати євреї переживали вихід із Єгипту». Ці три дні наново показують християнському людові «великі події спасіння, довершені Христом», спрямовуючи до горизонту нашого майбутнього призначення. Їх підсумовує урочисте звіщення пасхального ранку: «Христос, наша надія, воскрес і випередить нас у Галилеї».

Це дуже важливо, звіщати, що Христос Воскрес. Ці слова, якими вітаються чимало народів світу, не тільки містять радісну надію, а й закликають «до відповідальності та місії». Великдень не завершується святковими стравами й традиціями, а стає початком місійного посланництва. Адже Христове воскресіння – «центр нашої віри і надії», керигма, яка «безперервно євангелізує Церкву».

Святий Павло підсумовує пасхальні події словами: «Христос, наша Пасха, був заколений», – немов ягня. Отже, «коли хтось у Христі, той – нове створіння. Старе минуло, настало нове». Саме тому від початків Церкви в день Пасхи уділяли Таїнство Хрещення. Цієї суботи вночі Папа так само охрестить вісьмох дорослих, які розпочинають християнське життя.

Христос, за словами апостола Павла, «був виданий за гріхи наші й воскрес для нашого оправдання». Святіший Отець підкреслив, що Христос – єдиний, хто нас виправдовує й відроджує. І за це виправдання не потрібно платити, бо воно – безкорисливе, в чому виявляється «велич Ісусової любові». Адже Він «безкорисливо віддав Своє життя, щоб зробити нас святими, оновити та простити». І саме в цьому – суть Пасхального Тридення.

«Через Хрещення ми справді воскресли з Ісусом та померли для речей і логіки світу; ми відродилися як нові створіння: це дійсність, яка день за днем повинна перетворюватися в конкретне життя. Християнин, який насправді дає Христові себе обмити, який по-справжньому піддається тому, щоб Ісус зняв із нього стару людину, аби вступити в нове життя, навіть залишаючись грішником – бо всі ми грішні – не може бути корумпований: Христове виправдання спасає нас від зіпсуття. Він не може більше жити зі смертю в душі чи ставати причиною смерті».

Але є «фальшиві християни», які кажуть: «Ісус воскрес!»; «Я виправданий Христом і тепер живу по-новому», – але провадять «корумпований спосіб життя». І такі фальшиві християни погано закінчать. Бо християни, хоч і грішні, мають певність, що коли просять прощення, то Господь прощає. «Корумпований же вдає з себе чесну людину, але його серце повне гнилизни». Як приклад, Папа навів так званих «християн-мафіозі», які «не мають нічого спільного з християнством», і закликав молитися за них, «аби Господь зворушив їхні душі».

Понтифік також зауважив, що ближній «стає конкретним обличчям», якому слід «дарувати любов, яку нам дарував Ісус». І тоді світ буде «простором нового життя, притаманного воскреслим». Тож потрібно «належно пережити» Пасхальне Тридення, щоб «дедалі глибше занурюватися в таїнство Христа, умерлого та воскреслого за нас».

«Нехай же нас у цій духовній мандрівці супроводжує Пречиста Діва, Яка йшла за Ісусом під час Його Страстей, перебувала там, споглядала, страждала та єдналася з Ним під хрестом, але не соромилася Сина, бо мати ніколи не соромиться сина. Вона була там і прийняла до Свого Материнського серця безмірну радість воскресіння. Нехай же Вона здобуде для нас благодать внутрішньо залучатися в богослужіння наступних днів, щоб наші серця й наше життя справді перемінилися, – побажав Папа. – Залишаючи вас із цими думками, складаю вам усім разом із вашими спільнотами та близькими найщиріші побажання радісної та святої Пасхи».

За темою:
Господній поклик унікальний та особистий. Послання Папи Франциска з нагоди 33-го Світового дня молоді (Вербна Неділя, 25 березня 2018)
Папа: Через Святе Причастя Ісус перетворює нас на Себе
Папа: Аби подолати свої духовні пустелі, потрібно вдивлятись у розіп’ятого Христа
Новини з Ватикану «Супер Черниці»: мобілізація ресурсів для боротьби проти торгівлі людьми Святіший Отець інавгурував нову групу під назвою «Super Nuns» на інтернет-платформі «Patreon» для збору фінансової підтримки для мережі «Talitha Kum», що займається боротьбою проти торгівлі людьми.