Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 12 травня, субота
19:15 П'ятниця 0 172
11-05-2018, 19:15

Літургія на кожен день, 12 травня, субота

(біл) Субота VI Великоднього тижня
Ми часто думаємо, що знаємо як і що потрібно просити. Вислухавши сьогоднішнє Євангеліє, ми повинні в цьому засумніватися. Щось не зрозуміло, адже щодня ми засипаємо Бога своїми проханнями. Христос говорить про такі прохання, які дають повну радість. Неймовірною, далекою від нашого досвіду є радість спілкування з Богом через Святого Духа. Чи ми просимо про таку радість?
Або (черв) довільний спомин свв. НЕРЕЯ і АХІЛЛА, мучеників
Згідно з переказом Папи Дамазія, Нерей та Ахілл були римськими солдатами за часів імператора Діоклетіана. Дивлячись, з якою відвагою та гідністю християни йшли на муки, вони навернулись і загинули мученицькою смертю близько 304 року.
Спільні Меси: про багатьох мучеників у Великодній період (стор. 126)
Або (черв) довільний спомин св. ПАНКРАТІЯ, мученика
Згідно з переказами, св. Панкратій, чотирнадцятирічний юнак, загинув мученицькою смертю в Римі під час переслідувань християн за часів імператора Діоклетіана близько 304 року. В базиліці, яка коло 500 року була збудована у Римі на його могилі, збиралися новоохрещені в Білу Неділю.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 125)


АНТИФОН НА ВХІД
Ви – рід вибраний; звістуйте похвали Того, * хто вас покликав з темряви у дивне своє світло. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Боже, Твій Син, возносячись у небеса, благоволив обіцяти Апостолам Святого Духа, † від якого вони отримали незліченні дари небесної мудрості; * просимо Тебе: уділи і нам цих дарів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, пізнавши, як відважно визнавали віру святі  мученики Нерей та Ахілл, * удостоїлися їх братерського заступництва перед Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже,  нехай  радіє Твоя  Церква, яка  очікує  заступництва святого мученика Панкратія; * нехай завдяки його славним молитвам вона віддано Тобі служить і перебуває у безпеці. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 18, 23-28
Читання з Діянь Апостолів.
Пробувши певний час в Антіохії, Павло вирушив далі, проходячи за порядком Галатійську країну та Фригію, укріплюючи всіх учнів. Один юдей на ім’я Аполлос, родом з Олександрії, чоловік красномовний, прибув до Ефеса; він був сильний у Писанні. Був він навчений Господньої дороги і, палаючи духом, говорив і навчав докладно того, що стосувалось Ісуса, знаючи тільки хрещення Йоана. І він почав сміливо промовляти в синагозі. Почувши його, Акила й Прискила прийняли його та докладніше йому виклали дорогу Божу. А коли він хотів піти в Ахаю, брати заохотили його і написали учням, щоби прийняли його. І як він прибув, то дуже посприяв тим, які повірили через благодать, бо він із завзяттям доказував юдеям прилюдно їхню неправоту, доводячи Писаннями, що Ісус є Христос. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47, 2-3. 8-9. 10
Наш Бог великий – Цар землі всієї.
Усі народи, заплещіть у долоні, *
голосом радості вигукуйте Богу,
бо Всевишній Господь – грізний, *
Він великий цар землі всієї.
Адже Бог – цар землі всієї, *
співайте мудро.
Бог над язичниками воцарився – *
Бог сів на своєму святому престолі.
Володарі народів зібралися разом *
з народом Бога Авраама;
адже щити землі – Божі. *
Він звеличився надзвичайно.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вийшов від Отця і прийшов у світ;
знову залишаю світ і до Отця повертаюсь!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 23б-28
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Воістину, воістину кажу вам: чого тільки попросите Отця в Моє Ім’я, – дасть вам. Дотепер ви не просили нічого в Моє Ім’я. Просіть – і отримаєте, щоб ваша радість була повна. Це Я в притчах сказав вам; надходить година, коли більше в притчах не говоритиму вам, але відкрито сповіщу вам про Отця. Того дня попросите в Моє Ім’я, – і не кажу вам, що Я проситиму Отця за вас, адже сам Отець любить вас, – бо ви Мене полюбили й повірили, що Я від Бога вийшов. Я вийшов від Отця і прийшов у світ; знову залишаю світ і йду до Отця». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Очікуючи на зіслання Святого Духа, вознесімо до Господа Бога наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він постійно відкривав світові істину про гідність людини та її вічне призначення до життя з Богом.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони, освітлені Святим Духом, несли всім людям Благу Вість Ісуса Христа.
3. Молімося за батьків, щоб вони дбали про виховання своїх дітей в дусі любові та служіння ближньому.
4. Молімося за керівників держав, щоб вони піклувалися про духовний розвиток своїх громадян.
5. Молімося за місіонерів, щоб Святий Дух зміцнював їх у проповідуванні Євангелія усім народам.
6. Молімося за нас самих, щоб ми уважно слухали Боже Слово і, зберігаючи його у своїх серцях, приносили стократний плід любові та вірності.
Духу Мудрості, допоможи нам знайти істину і йти дорогою, яку вказує нам Ісус Христос. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які  ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоб ми самі  стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Отче! Хочу, щоб ті, яких Ти Мені  передав, * перебували там, де і Я, * щоби й вони були зі Мною та й бачили Мою славу, яку Ти дав Мені. * Алілуя. (Йн 17, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти поживив нас дарами святого таїнства; † смиренно благаємо Тебе, щоб жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:46 Понеділок 0 89 Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок (зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 18:39 П'ятниця 0 170 Літургія на кожен день, 19 травня, субота (біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.