Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканська школа віри в Харкові: про особливості духовності Ордену Проповідників
12:14 Понеділок 0 199
16-04-2018, 12:14

Домініканська школа віри в Харкові: про особливості духовності Ордену Проповідників

У суботу, 14 квітня 2018 року, відбулася ще одна зустріч Домініканської школи віри в Харкові. Її учасники розмірковували про те, чи існує особлива домініканська духовність.
Відповіді на це запитання слухачі школи віри шукали разом із лектором, домініканським терціарієм із Києва Марком Сорокіним OPs. Першу частину зустрічі лектор присвятив огляду різних типів духовності в Католицькій Церкві, зосередившись насамперед на єзуїтському, кармелітському й францисканському. А друга половина зустрічі була присвячена характеристиці домініканської духовності на їхньому тлі. Доповідач вказав на характерні риси Ордену Проповідників, що особливо проявилися через святих і блаженних домініканців. Щоб краще пояснити специфіку кожного типу духовності, лектор вдався до коротких кінофрагментів: уривок із фільму «Брат Сонце» унаочнив риси францисканського покликання, а зі стрічки «Місія» – єзуїтського.Реалізація кожного покликання може відбуватись у певній формі життя в Церкві – типі духовності. Лектор показав, як домініканське покликання вписується в загальне покликання християнина, але наголосив, що для Ордену Проповідників найбільше значення мають неустанне навчання, життя у спільноті, поглиблена молитва й переживання Літургії. Ще одна особливість домініканського покликання – проголошення Божого Слова всюди, усім і в різні способи.

Наступна зустріч Домініканської школи віри, яка відбудеться 28 квітня 2018 року, стосуватиметься теми «Моральний досвід людини». Її проведе отець Емануїл Сабадах OFM.

Текст і фото – Маріуш Возняк ОР

За темою:
Домініканське душпастирство в Києві: Господня любов у фільмі «Страсті Христові»
Домініканське душпастирство в Києві: тілесне пожадання й чутливість до особи
Домініканське душпастирство в Києві: не коритися емоціям, а керувати ними

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 12:46 П'ятниця 0 201 Духовні воїни ХСП готуються до служіння 7 жовтня 2018 року, під час Меси в парафії Пресвятої Діви Марії, Матері Церкви, єпископ Віталій Кривицький поблагословив на служіння понад двадцятьох молитовників-заступників. Більшість із них – служителі спільноти Віднови у Святому Дусі «Мараната» та члени ядра Молитовного щита Християнської служби порятунку.