(біл) Середа ІІІ Великоднього тижня
Нам бракує віри в оживляючу присутність Христа – Хліб Життя. Заклопотані через різні нестачі в нас і в нашому житті, ми не маємо сил і часто волі, щоб піклуватися про вічне життя. Христос для того приходить, щоб своєю активною присутність поволі переконувати нас шукати справжнє життя, яке перевищує наше матеріальне існування.
АНТИФОН НА ВХІДНам бракує віри в оживляючу присутність Христа – Хліб Життя. Заклопотані через різні нестачі в нас і в нашому житті, ми не маємо сил і часто волі, щоб піклуватися про вічне життя. Христос для того приходить, щоб своєю активною присутність поволі переконувати нас шукати справжнє життя, яке перевищує наше матеріальне існування.
Уста мої повні хвали Твоєї, щоб співати; * уста мої возрадуються вельми, * коли буду Тобі співати. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, прийди на допомогу своїм усиновленим дітям, котрих Ти обдарував благодаттю віри, * і дай їм вічну участь у воскресінні Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 8, 1б-8
Читання з Діянь Апостолів.
В ті дні настало велике переслідування Єрусалимської Церкви. Всі, за винятком апостолів, розсіялися по околицях Юдеї та Самарії. Побожні мужі поховали Стефана й учинили великий плач за ним. Савло ж нищив Церкву, входячи до домів і виволікаючи чоловіків та жінок, укидав їх до в’язниці. А ті, які були розпорошені, йшли з місця до місця й благовістили Слово. Филип, прибувши до міста Самарії, проповідував їм Христа. А натовпи людей однодушно прислухалися до того, що говорив Филип, чуючи і бачачи чудесні знамення, які він чинив, адже з багатьох одержимих нечистими духами, вони виходили й гучно кричали, а багато паралізованих і кульгавих оздоровлялися. І настала велика радість у тому місті. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 66, 1-3а. 4-5. 6-7а.
Богу співайте, всі земні народи.
Заспівайте Богові, уся земле, *
оспівуйте славу Його Імені, хвалу величі Його віддайте!
Скажіть Богу: *
«Які Твої діла дивовижні!»
Уся земля буде Тобі поклонятись, – *
співатимуть Тобі і Твоє Ім’я оспівувати будуть.
Приходьте, подивіться на діла Господні: *
у ділах Він грізний, – над людськими синами.
Він робить з моря сушу, *
і ріку перейдуть пішки.
Там ми будемо радіти у Ньому. *
Він – Той, хто своєю могутністю владарює навіки.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 6, 40
Алілуя, алілуя, алілуя.
Кожний, хто вірить у Сина, життя вічне має,
і Я воскрешу його останнього дня, – Господь говорить.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 35-40
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав юрбам: «Я є хліб життя! Хто приходить до Мене, – не буде голодувати, і хто вірить у Мене, – ніколи не буде спраглим. Але Я сказав вам, що ви хоч і побачили Мене, але не вірите. Все, що дає Мені Отець, прийде до Мене; і того, хто приходить до Мене, Я не вижену геть, бо Я зійшов з неба виконувати не Мою волю, а волю Того, хто Мене послав. А воля Того, хто Мене послав, є та, аби все, що Він Мені дав, Я не втратив, але воскресив це останнього дня. Воля Мого Отця є та, щоб кожний, хто бачить Сина й вірить у Нього, мав вічне життя, – і Я воскрешу його останнього дня». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Господнє Слово, вознесімо до Бога наші благання:
1. Молімося, щоб сьогодні не бракувало працівників у Господньому винограднику.
2. Молімося за людей доброї волі, яким ніхто не проповідував Христа, щоб, живучи правдою, вони так пізнали самого Господа.
3. Молімося про те, щоб місіонери завжди мали змогу піти назустріч людській недолі.
4. Молімося, щоб працюючі на місіях в усьому покладалися на Христа.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих вірних і благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за людей, потребуючих нашої молитви, щоб Господь обдарував їх своєю благодаттю.
Господи Ісусе Христе, Ти не покидаєш тих, хто уповає на Тебе; оточуй своєю опікою місіонерів та всіх, хто працює на Твоїй ниві. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.
Префація Великодня № 13-17
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос воскрес і освятив тих, * котрих відкупив своєю Кров’ю. * Алілуя.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай, Боже, наш Отче, наші молитви, † щоб священний обмін дарами заради нашого спасіння приніс нам Твою допомогу у цьому житті * і віковічну радість – у прийдешньому. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії