Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: заарештовано Томаса Мора
10:47 Вівторок 0 265
17-04-2018, 10:47

Цей день в історії Католицької Церкви: заарештовано Томаса Мора

17 квітня 1534 року заарештовано англійського гуманіста і філософа, автора книги «Утопія», святого Католицької Церкви Томаса Мора.
За часів короля Генріха VIII Томас Мор був дуже впливовою особою. У 1518 році він став головним радником короля, згодом – спікером Палати громад, а в 1529 році був призначений на головну державну посаду лорда-канцлера. За заслуги перед королівством монарх винагородив його статками й лицарським титулом. Утім, Томас Мор, хоч і служив віддано, вважав свої обов’язки тягарем і весь вільний час присвячував книгам, родині та друзям.

1529 року король Генріх VIII офіційно оголосив про розрив Церкви Англії з Римом. Незгідний із політикою короля, Томас Мор подав у відставку в 1532 році й відмежувався від державних справ. Масла в вогонь підливало те, що Томас Мор відмовився визнати шлюб короля з Анною Болейн і навіть не прийшов на весілля, чого правитель, звісно, не міг не помітити. 1534 року було прийнято Акт про супрематію, який проголошував короля єдиним законним керівником Церкви Англії. Визнання цього Акту мало бути скріплене присягою, яку Томас Мор категорично відмовився скласти. Його було арештовано і зрештою страчений 6 червня 1535 року за звинуваченням у державній зраді.

Павло Зінченко

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: розпочалося Велике гоніння на християн
Цей день в історії Католицької Церкви: стратою 26 католиків у Японії розпочалися гоніння на християн
Цей день в Історії Католицької Церкви: єгипетські мусульмани полонили короля Людовіка IX Святого

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий