Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Видалення петиції з сайту Президента на захист традиційної сім'ї – порушення права на свободу думки, – юристи
11:54 П'ятниця 0 1 223
30-03-2018, 11:54

Видалення петиції з сайту Президента на захист традиційної сім'ї – порушення права на свободу думки, – юристи

З сайту Президента України було видалено петицію на захист традиційних сімейних цінностей, підтриману різними Церквами і релігійниими організаціями, під якою вже підписалися понад 23 тисячі осіб. Як повідомляє RISU, на це звернули увагу зранку, 28 березня, громадські активісти.
Автор петицій Віктор Танцюра отримав копію листа з Адміністрації Президента, в якому йдеться, що проти цієї петиції виступила представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав людини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина. Вона вимагала припинити оприлюднення петиції, у якій побачила «заклики до обмеження прав людини та ознаки підбурювання до обмеження за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти) і призводить до порушення права ЛГБТ-людей на повагу до гідності». Адміністрація постановила задовільнити вимогу та припинила оприлюднення вказаної електронної петиції на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.


З цього приводу у соціальних мережах розгорілася активна дискусія і прозвучали заклики пікетувати Адміністрацію з вимогою враховувати права вірян.

«Суть проблеми дуже проста: "Кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів" (стаття 10 Європейської Конвенції з прав людини)», — наголошує виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

«Якщо окремим громадянам України не дозволяють висловити свою точку зору на ті чи інші суспільні явища та законодавчий процес, то це порушення їхнього права на свободу вираження поглядів і, в тому числі, їх дискримінація. Бо виходить так, що прихильники гендерної ідеології користуються цим правом без перешкод, а громадяни з консервативним поглядом на державну сімейну політику зазнають обмежень у вираженні своєї позиції. Ні рівності, ні плюралізму - це не демократія і не правозахист, а щось інше», – звертає увагу експерт.

«Лист Адміністрації Президента щодо видалення петиції №22/042484-еп про припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей є незаконним та нікчемним», – вважає Сергій Гула, адвокат, голова Національного руху «Ні хабарництву: я не даю і не беру хабарів».

Він наводить 5 пунктів на підтвердження своєї думки.

«1. Твердження однієї людини, що порушуються її права чи здійснюється дискримінація, яка не надала доказів, є безпідставними та такими, які не можуть бути задоволені - це загальна судова практика.

2. Факт порушення прав може встановити тільки суд – це виключна компетенція суду, а не чиновника з Адміністрації Президента.

3. Діями щодо видаляння петиції за зверненням однієї людини, бездоказового порушення її прав — нівелює саму ідею петицій, бо так можна видалити будь-яку петицію за простим бездоказовим зверненням однієї особи. Наприклад, людина, яка виступає за вільний обіг зброї, створює відповідну петицію. Петиція набирає 23 тисяч підписантів, і я маючи свої переконання, пишу лист в Адміністрацію Президента про прохання видалити цю петицію, бо вона порушує моє право на безпеку життя. І петицію мають видалити - з такою логікою ми дійдемо до маразму!

4. Кожна петиція, перед її виставленням на сайт Президента, проходить перевірку працівниками адміністрації, а тому саме на цьому етапі вона мала бути видалена, а не на етапі, коли петиції залишилося набрати близько 2 тисяч підписантів.

5. Дії конкретного чиновника з Адміністрації Президента необхідно кваліфікувати як самоуправство та перевищення меж його компетенції та такими, які порушують права понад 22 тисяч людей на звернення до президента України.

І на завершення, щодо законодавчих обмежень розміщення петицій, відповідно до ст. 23 з позначкою 1 "Про звернення громадян" Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Жодного пункту наведеної норми петицією №22/042484-еп не було порушено!», – наголосив Сергій Гула.

Credo повідомляє, що про стурбованість ситуацією написали у відкритому листі єпископи РКЦ в Україні. Чітко і детально ситуацію сформулювала заява Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. А єпископ Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомирський, який очолює Комісію у праві стосунків держави й Церкви, запросив на нараду представників католицьких ЗМІ, аби спільно подумати про те, як реагувати на цю ситуацію.

Попри всю зайнятість, у Великий Четвер єпископ прийняв у курії представників CREDO, Радіо Марія і Католицького медіа-центру, де представив листи від імені Конференції єпископату РКЦ та ВРЦіРО. Єпископ Віталій повідомив, що в усній розмові з представником Адміністрації Президента він отримав запевнення: петицію повернуть. Відповідно, лист Конференції єпископату про протидію пропаганді гомосексуалізму матиме знову чинне посилання. (Інші петиції, до Верховної Ради і Кабінету міністрів, не були видалені, підписи можна подавати.)

Владика виклав своє бачення та вислухав пропозиції, як можна і як варто реагувати на цей випадок. Якщо ми правильно відреагуємо на те, що сталося з петицією, — можемо довести до відома керівництва нашої держави, що з голосом віруючих в Україні рахуватися не тільки варто, але й необхідно. Насправді, сказав владика Віталій, навіть добре, що це сталося у передпасхальні дні: було би набагато гірше, якби ця петиція, за всієї активності й підтримки Церков, набрала свої 25 тисяч голосів для розгляду — і була забута владою, як інші подібні звернення від імені громадян.

За темою:
Пастирське звернення єпископів римсько-католицької Церкви щодо протидії пропаганді гомосексуалізму
Пастирський лист єпископа Станіслава Широкорадюка щодо захисту моральних цінностей і викликів сьогодення
Підпиши петицію про захист традиційних сімейних цінностей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:47 Субота 0 49 Адвентові реколекції в парафії святого Антонія у Львові Від 9 до 11 грудня в парафії святого Антонія пройшли адвентові реколекції. Реколекційні науки виголосив о. Микола Орач OFM Conv, настоятель парафії святого Йосифа в Кременчуці. Темою реколекційних розважань була молитва, без якої віруючій людині важко уявити своє життя.