Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » П’ять років із Папою Франциском
12:51 Вівторок 0 1 349
13-03-2018, 12:51

П’ять років із Папою Франциском

Проминуло 5 років відтоді, як у середу, 13 березня 2013 року, Конклав кардиналів, скликаний після несподіваного зречення Папи Бенедикта XVI, обрав 265-м Наступником святого Петра аргентинського кардинала Хорхе Маріо Берґольйо. Перший Папа-єзуїт, перший з Американського континенту, перший на ім’я Франциск відразу вразив своєю простотою та смиренням, коли схилив голову перед людом, зібраним на площі святого Петра, прохаючи про молитву і благословення.
Як підсумовує Радіо Ватикану, за ці п’ять років ми отримали від Його Святості дві енцикліки, перша з яких стала продовженням праці його попередника, два Апостольські повчання, 23 Апостольські листи Motu proprio, якими, зокрема, впроваджено в життя деякі аспекти реформи Римської Курії, покращено економічне управління та прозорість, реформовано подружні судові процеси, надано більше повноважень Конференціям єпископів у тому, що стосується перекладів літургійних текстів.

Папа Франциск провів два Синоди єпископів, присвячені сім’ї, побував у 22 Апостольських подорожах, відвідавши понад 30 країн світу, та в 17 пастирських візитах у межах Італії. Особливою несподіванкою його понтифікату стало проведення позачергового Святого Року, зосередженого на Божому Милосерді. Він також виголосив понад 600 ранкових проповідей під час Мес у каплиці дому святої Марти, ватиканського готелю, який став його резиденцією, і вісім циклів повчань з нагоди загальних аудієнцій у середу.

З перших днів понтифікату Папа Франциск вказує на те, що мріє про Церкву з відчиненими навстіж дверима, яка вміє звіщати всім радість і свіжість Євангелія. Про гостинну Церкву, де є місце для кожного, а не про «митницю», яка контролює благодать, ускладнюючи доступ до неї. Він віддає перевагу Церкві, яка ризикує, готова забруднитися й поранитися, аби досягати людей і бути серед них, перед Церквою, «недужою від замкненості та від прив’язаності до комфорту». А тому закликає всіх співбратів у вірі полишити оборонний і негативний стиль, пропонуючи, натомість, красу віри – зустрічі з Богом.

За темою:
Шістдесят років тому Папа Франциск вступив до Ісусового Товариства
Папа політикам: Не миріться з нерівністю – коренем соціальних лих
Папа: Справжній християнин не зупиняється на першій благодаті
Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 158 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.