Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Домініканське душпастирство в Києві: сором’язливість на захисті любові
15:14 Середа 0 203
21-03-2018, 15:14

Домініканське душпастирство в Києві: сором’язливість на захисті любові

Суботнього вечора 17 березня учасники домініканського душпастирства в Інституті святого Томи Аквінського зібралися на передостанню зустріч із циклу «Що таке любов?» Ішлося про сором’язливість – те, що захищає любов.
Мабуть, кожному знайоме почуття зніяковілості, яке змушує червоніти, відводити очі, а згодом згадувати ситуацію з усмішкою. Але якщо зазирнути глибше, то сором – справа не лише «незручної» ситуації. Його корені – в остраху, аби щось таємне, хоча й не обов’язково прикре, не стало явним.

Можна відрізнити позитивний і негативний сором. Останній пов’язаний із поганими вчинками – з гріхом. Натомість у першому випадку головним джерелом стає природа людини. Тут важливі й тілесність, бо сором’язливість стосується частин тіла, пов’язаних із сексуальністю, і духовний вимір, бо внутрішній світ людини досконало розуміє лише Бог, а оточення буває занадто необережним.

Людину сотворив Бог, тож усе, чим вона є, належить Йому. Та ми можемо добровільно віддати себе іншій особі в любові. Тому варто пам’ятати, що сором – це не втеча від любові; у певному сенсі він відкриває правдиву любов, захищаючи від невластивого використання сексуальності й формуючи напрям моральності людини. Звісно, в подружжі, де двоє стають одним, пара мусить перейти через бар’єр взаємної соромливості – так чоловік і дружина ховаються від світу, щоб належати одне одному.

Зовсім інакше було з Адамом і Євою, які не соромилися одне одного чи Бога до гріха. Одначе після гріхопадіння людина прикривається вбранням, аби захистити себе й не зваблювати осіб, які поруч. У такому ключі можна зрозуміти слова Ісуса: «Хто ж спокусить одне з оцих малих, що вірують, – краще було б такому, якщо б йому повішено на шию жорновий камінь та вкинено в море» (Мк 9, 42). Крім того, одяг має бути відповідний до місця й часу: наприклад, у сакральний простір храму налужить заходити у вбранні, гідному зустрічі з Царем Всесвіту.

На запитання про те, що таке любов, досконало відповів Син Божий, показавши приклад для кожного. Останні дні Великого Посту – час для особливої згадки про таємницю цієї любові. Тому завершальна зустріч циклу буде присвячена переглядові фільму Мела Ґібсона «Страсті Христові». Запрошуємо разом пережити цей час.

Юлія Бойко

За темою:
Домініканське душпастирство в Києві: тілесне пожадання й чутливість до особи
Домініканське душпастирство в Києві: значення чистоти
Домініканське душпастирство в Києві: не коритися емоціям, а керувати ними

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
12:45 П'ятниця 0 69 День зосередження для семінаристів Вищої духовної семінарії Святого Духа у Городку на Хмельниччині Людина, якій Бог відкриває Себе і Свою волю в містичних явищах, не в змозі охопити, осягнути й виконати все це самотужки. Тим паче, що її дар – це надбання всієї Церкви, і саме Церква в особі своїх пастирів покликана оцінити цей дар і підтримати Божого обранця. Нерідко люди, що мають такий дар стикаються зі скептицизмом, заздрістю та глузуванням. Але Господь не залишає Своїх обранців без підтримки  Він посилає їм духовного наставника, сповідника, сподвижника, який часто всупереч сформованій думці світу мудро вслухається в Божий голос, що промовляє вустами містика, і ніжно, як Ісус, направляє його душу.
Новини з України 12:01 Четвер 0 185 Бог обрав нас, щоби ми були святими З 17 по 18 квітня у Вищій митрополичій семінарії у Брюховичах відбувся день зосередження в рамках перманентної формації священиків, які були висвячені у Львівській архідієцезії від 2007 до 2016 року.  У зустрічі взяло участь 17 священиків, з якими зустрівся Митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокщицький.