Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 квітня, неділя
18:26 Субота 1 628
14-04-2018, 18:26

Літургія на кожен день, 15 квітня, неділя

(біл) ІІІ Великодня Неділя
Багаторазово в нашому житті ми переживаємо різні втечі. Багато речей нас жахає, а диявол цей страх підсилює і призводить до паніки. Апостоли під час такої втечі пізнають присутність Христа, спочатку несвідомо, щоб наприкінці пережити Його повне об’явлення. Це слово дає нам надію, що Христос нас ніколи не залишає в біді, він постійно намагається вирвати нас з ситуації, в якій ми розгублені й перелякані.


АНТИФОН НА ВХІД
Воскликніте Богові, вся земле! * Співайте славу Імені Його, * воздайте Йому хвалу преславну. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже, Ти своєму народові повернув молодість духу, † збережи його радість і вчини, щоб він, раді ючи з поверненої йому слави усиновлення, * з непохитною на- ді єю очі кував славного дня воскресі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 3, 13-15. 17-19
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Петро звернувся до народу: «Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, Бог наших батьків, прославив свого слугу Ісуса, якого ви видали й відреклися перед Пилатом, у той час, коли він присудив Його відпустити. Ви ж відреклися від Святого й Праведного, а випросили дарувати вам людину-вбивцю. Вождя життя ви вбили, та Бог воскресив Його з мертвих, свідками чого є ми. А тепер, брати, знаю, що зробили ви так через незнання – так само і ваші начальники. Бог же, як провістив наперед устами всіх пророків, що Його Помазанник має постраждати, так і виконав. Тож покайтеся і наверніться, аби були стерті ваші гріхи». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 4, 2 і 4. 7 і 9
Хай нас осяє світло Твого лику.
Коли я закликав, вислухав мене Бог праведності моєї. †
В утисках Ти послав мені розраду. *
Змилуйся наді мною і вислухай мою молитву.
Тож знайте, що Господь †
для праведного свого зробив дивовижне. *
Господь вислухає, коли я буду кликати до Нього.
Багато хто запитує: «Хто добро нам покаже?» *
Спрямуй на нас, Господи, світло Твого обличчя.
У спокої я відпочиваю і сплю одночасно, *
бо Ти, Господи, єдиний даєш мені жити в безпеці.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 1-5а
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Дітоньки мої, пишу вам це, щоб ви не грішили. А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведника. Він – умилостивлення за наші гріхи, і не тільки за наші, а й за гріхи всього світу. З того дізнаємося, що ми Його пізнали, якщо зберігаємо Його заповіді. Хто каже: «Я пізнав Його», а заповідей Його не дотримується, той неправдомовець, і в ньому немає правди. А хто дотримується Його слова, в тому Божа любов справді є досконалою. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 24, 32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи Ісусе, відкрий нам Писання;
нехай палають серця наші, коли Ти до нас мовиш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 24, 35-48
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу учні Ісуса розповіли про те, що сталося в дорозі, та як вони розпізнали Його при ламанні хліба. Коли вони говорили про це, сам Ісус став посеред них і сказав їм: «Мир вам!» Та злякавшись, охоплені жахом, вони думали, що бачать духа. А Він сказав їм: «Чому ви збентежені, чому сумніви постають у ваших серцях? Гляньте на Мої руки, на Мої ноги! Це ж Я сам! Доторкніться до Мене і подивіться, що дух тіла й костей не має, так як Я, як бачите, їх маю!» Сказавши це, Він показав їм руки та ноги. А як вони ще не вірили з радості і дивувалися, Він сказав їм: «Чи маєте тут щось із їжі?» Вони подали Йому частину печеної риби. Тож, взявши, Він їв перед ними. І промовив до них: «Це слова, які Я сказав вам, коли ще був з вами, що потрібно, аби збулося все написане про Мене і в Законі Мойсея, і в Пророків, і в Псалмах». Тоді відкрив їхній розум, щоби розуміли Писання. І Він сказав їм: «Так написано: Христос мав постраждати та воскреснути з мертвих на третій день, і що мало проповідуватися в Ім’я Його покаяння для прощення гріхів між усіма народами, почавши з Єрусалима. Ви ж є свідками цього». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос супроводжує нас на шляхах нашого життя так само, як супроводжував апостолів; довіряючи Божому Провидінню, як діти взиваємо:
1. Молімося за Святу Церкву, щоб перемога Христа була для всіх віруючих провіщенням і початком перемоги їхньої ві­ри.
2. Молімося за священиків та монахів, щоб вони, вірні своєму покликанню та наповнені Святим Ду­хом, зміцнювали вірних у дотриманні Божих заповідей.
3. Молімося за невіруючих, щоб Господь дарував їм прозріння.
4. Молімося за дітей, які невдовзі приймуть перше Причастя, щоб вони зустріли Ісуса не тільки у храмі, але й у своїх сім’ях.
5. Молімося за померлих, які не встигли повністю спокуту­вати свої гріхи, щоб Господь очистив їх і дарував їм вічне щастя на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли пізнавати Господа у Його Слові, в Євхаристії та у своїх ближніх.

Всемогутній, вічний Боже, Ти укрив свою велич в природі, любов – у серцях людей, а істину – у вченні Церкви; допо­можи нам пізнати і покохати Тебе на землі, щоб ми потім могли радіти разом з Тобою на небесах. Через Христа, Го­спода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: прийми дари торжествуючої Церкви, † а оскі льки Ти дарував їй джерело такої великої вті хи, * уділи їй повноти ві чної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Ісус сказав до своїх учнів: * “Йдіть, поснідайте!” * Взяв хліб і давав учням. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Просимо, Господи: поглянь милостиво на свій народ, † котрий Ти благоволив відновити вічними тайнами, * і приведи його до нетлі нного преславного воскресіння у плоті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
о. Лаврентій
Додав о. Лаврентій
15 квітня 2018 14:48
Прошу давати весь текст Святої Меси 
18:28 Середа 0 30 Літургія на кожен день, 22 листопада, четвер Христос багато разів різко виступав проти беззаконня конкретних соціальних груп, чи також людської поведінки. Сьогодні ми бачимо, як Він страждає через наслідки, які чекають на грішне місто. Так само Він плаче над кожним з нас, співчуваючи та страждаючи, коли ми переживаємо болісні наслідки наших нерозумних та непродуманих рішень. Дозвольмо Йому нам допомогти, й відчуємо розраду.
СВ. ЦЕЦИЛІЇ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Цецилія – одна з найславетніших мучениць Римської Церкви. Проте важко відрізнити в описі її мучеництва історичні факти від легендарних додатків, що свідчать про популярність святої. За легендою, незважаючи на те, що вона склала обіт чистоти, її змусили вийти заміж за язичника Валеріана. Однак Господь Бог чудом зберіг її невинність. Свята діва привела чоловіка та його брата до віри у Христа і разом з ними загинула мученицькою смертю. Тіло св. Цецилії відкрито в катакомбах у 822 році та перенесено до базиліки за Тибром, пізніше їй присвяченій. Ім’я св. Цецилії згадується у Римському Каноні. Вона є покровителькою церковної музики.


Літургійний зошит 18:14 Субота 0 203 Літургія на кожен день, 18 листопада, неділя (зел) ХХХІІІ Неділя звичайного періоду
Знаки часу, про які згадує фрагмент Євангелія, звіщають прихід Господа. Коли придивитись до цих знамень, то можна побачити, що там не має нічого втішного, одні катаклізми. Але саме вони звіщають прихід Господа і початок нової епохи – життя з Богом. Така послідовність спонукає по-іншому глянути на прикрі події мого життя, на моменти, коли руйнувалося те, що я побудував. Можливо це все для того, щоб Господь міг реалізувати свій власний план, свій проект.