Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Cемінар, присвячений Католицькій Церкві, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
10:00 Четвер 0 640
22-03-2018, 10:00

Cемінар, присвячений Католицькій Церкві, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

16 березня в КНУ імені Шевченка відбувся Перший міжнародний науково-практичний семінар на тему «Релігія та Церква в латиноамериканському суспільстві», учасники якого обговорили роль Католицької Церкви в житті сучасної Латинської Америки.
Семінар відбувся з ініціативи Центру латиноамериканських та іберійських досліджень «Casa Iberoamericana» кафедри нової й новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Його підтримали «Українська Асоціація американістики» й «Асоціація іспаністів України». У заході взяли участь науковці з Києва, Львова, Харкова, Миколаєва та члени католицької місії ad gentes cвятих Адаукта й Мельхіора, до якої входять віряни з Іспанії, Італії й Польщі.


Зі вступним словом до присутніх звернувся декан історичного факультету професор Іван Казимирович Патриляк. Він наголосив, що активний розвиток відносин між Україною та країнами Латинської Америки «дає підстави для обережного оптимізму» щодо дослідження історії цього континенту загалом і Католицької Церкви зокрема.


Під час конференції було розглянуто низку актуальних тем: роль Католицької Церкви у збереженні автохтонної спадщини й культурної самобутності Латинської Америки; «нову євангелізацію» як місійну відповідь Церкви на кризу віри в Латинській Америці; Світові дні молоді в Латинській Америці; роль ватиканської дипломатії у звільненні кубинських опозиціонерів режиму Кастро (2003–2011).


Невимушене спілкування під час конференції не обмежувалося лише виступами доповідачів. Учасники жваво обговорювали кожну тему, заторкуючи не тільки наукові, а й філософські чи моральні аспекти. І після прикінцевого слова, яке виголосив завідувач кафедри нової й новітньої історії зарубіжних країн професор Олег Машевський, учасники конференції не поспішали розходитися, обговорюючи за чаєм і кавою ті питання, на які забракло часу в офіційній частині.


Ця зустріч – перша з циклу науково-практичних семінарів, присвячених ролі Церкви й релігії в Латинській Америці. Доцент кафедри нової й новітньої історії зарубіжних країн Наталія Шевченко, одна з організаторів проекту, розповіла, що в найближчих планах схожі заходи з аналізом протестантських течій, православ’я, ісламу й ролі так званої «народної» релігії в сучасних латиноамериканських суспільствах.

Павло Зінченко
Фото – Олена Братель

За темою:
«Відкритий католицизм» у гостях у Відкритого православного університету
Папа: Університети покликані бути «лабораторіями» майбутнього й осередками граматики діалогу
Домініканський круглий стіл в Університеті ім. М. П. Драгоманова

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
12:45 П'ятниця 0 70 День зосередження для семінаристів Вищої духовної семінарії Святого Духа у Городку на Хмельниччині Людина, якій Бог відкриває Себе і Свою волю в містичних явищах, не в змозі охопити, осягнути й виконати все це самотужки. Тим паче, що її дар – це надбання всієї Церкви, і саме Церква в особі своїх пастирів покликана оцінити цей дар і підтримати Божого обранця. Нерідко люди, що мають такий дар стикаються зі скептицизмом, заздрістю та глузуванням. Але Господь не залишає Своїх обранців без підтримки  Він посилає їм духовного наставника, сповідника, сподвижника, який часто всупереч сформованій думці світу мудро вслухається в Божий голос, що промовляє вустами містика, і ніжно, як Ісус, направляє його душу.
Новини з України 12:01 Четвер 0 185 Бог обрав нас, щоби ми були святими З 17 по 18 квітня у Вищій митрополичій семінарії у Брюховичах відбувся день зосередження в рамках перманентної формації священиків, які були висвячені у Львівській архідієцезії від 2007 до 2016 року.  У зустрічі взяло участь 17 священиків, з якими зустрівся Митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокщицький.