Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Тринадцять років тому святий Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця
21:06 Понеділок 0 524
2-04-2018, 21:06

Тринадцять років тому святий Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця

Тринадцять років тому, 2 квітня 2005 року, до небесної батьківщини повернувся Папа Йоан Павло ІІ. Цю звістку тисячам римлян і паломників, які збиралися на площі святого Петра, аби молитовно супроводжувати останні години життя Папи, повідомив тодішній заступник державного секретаря архієпископ Леонардо Сандрі.
Про це нагадує Радіо Ватикану.

«Найдорожчі брати і сестри, о 21:37 наш любий Папа Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця. Молімося за нього», – сказав архієпископ Сандрі.

Після чого в повітрі залунав жалобний передзвін. Через площу святого Петра в період агонії, прощання та похорону, згідно з різними даними, пройшло коло 7 мільйонів паломників. Понад десять годин доводилося простояти в черзі тим, хто хотів віддати останню шану тілові Папи, який менш ніж за десять років після свого відходу був проголошений святим.

Похоронну Месу 8 квітня 2005 року очолив декан Колегії кардиналів Йозеф Ратцінґер, якого за кілька днів обрали наступником святого Папи, після чого він взяв собі ім’я Бенедикт XVI.

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: Йоан Павло ІІ попросив пробачення за гріхи Церкви
27 років відродження структур Католицької Церкви в Україні
Всесвітнім Дням Молоді 2019 передали мощі Йоана Павла ІІ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 19:29 П'ятниця 0 75 Папа: Станьмо за прикладом Ісуса хлібом, розламаним для інших «Хліб – це головна пожива для життя та Ісус в Євангелії пропонує нам Себе як Хліб життя», – наголосив Папа Франциск на початку проповіді під час Меси в п’ятницю, 20 квітня 2018 року, у порту міста Мольфетти, що в південній італійській провінції Барі, з нагоди 25-ї річниці смерті місцевого єпископа Тоніно Белло. Понтифік зазначив, що літургійні читання цього дня пропонують нам для роздумів два основні елементи християнського життя: Хліб і Слово.