Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тринадцять років тому святий Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця
21:06 Понеділок 0 681
2-04-2018, 21:06

Тринадцять років тому святий Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця

Тринадцять років тому, 2 квітня 2005 року, до небесної батьківщини повернувся Папа Йоан Павло ІІ. Цю звістку тисячам римлян і паломників, які збиралися на площі святого Петра, аби молитовно супроводжувати останні години життя Папи, повідомив тодішній заступник державного секретаря архієпископ Леонардо Сандрі.
Про це нагадує Радіо Ватикану.

«Найдорожчі брати і сестри, о 21:37 наш любий Папа Йоан Павло ІІ повернувся до дому Отця. Молімося за нього», – сказав архієпископ Сандрі.

Після чого в повітрі залунав жалобний передзвін. Через площу святого Петра в період агонії, прощання та похорону, згідно з різними даними, пройшло коло 7 мільйонів паломників. Понад десять годин доводилося простояти в черзі тим, хто хотів віддати останню шану тілові Папи, який менш ніж за десять років після свого відходу був проголошений святим.

Похоронну Месу 8 квітня 2005 року очолив декан Колегії кардиналів Йозеф Ратцінґер, якого за кілька днів обрали наступником святого Папи, після чого він взяв собі ім’я Бенедикт XVI.

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: Йоан Павло ІІ попросив пробачення за гріхи Церкви
27 років відродження структур Католицької Церкви в Україні
Всесвітнім Дням Молоді 2019 передали мощі Йоана Павла ІІ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:07 П'ятниця 0 84 Папа: Ідентичність – це належність Папський фонд «Scholas Occurrentes» і єврейська громадська організація «World Ort», що діє у сфері освіти, організували в Аргентині міжрелігійну молодіжну зустріч. Цей з'їзд, уже третій, відбувся від 29 жовтня до 1 листопада 2018 року й зібрав 400 юних учасників із понад 30 країн світу. Папа звернувся до його учасників із посланням, у якому наголосив, що нема ідентичності абстрактної чи виведеної в лабораторії, ідентичність передбачає належність до чогось, що перевищує мене, вимагає відповідей на запитання про власне коріння та культуру свого народу.